Постанова від 08.05.2014 по справі 519/478/14-к

Справа № 519/478/14-к

ПОСТАНОВА

08.05.2014 року м. Южне

Суддя Южного міського суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Южненського МВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: Російська Федерація, Тюменська область, Нижнєвартовський район, с. Радужний, громадянина України, освіта середньо-спеціальна, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:

- 15.09.2000 року за ст. 140 ч. 3, 229-6 ч. 1, 42 КК УРСР до 3 років позбавлення волі, з конфіскацією майна. Звільнений 21.02.2002 року умовно-достроково на 09 місяців 28 днів;

- 21.06.2005 року за ст. 296 ч. 3, 342 ч. 2, 70 КК України до 3 років 06 місяців позбавлення волі. Звільнений 23.07.2007 року згідно ст. 3 п. «А» ЗУ «Про амністію» від 19.04.2007 року;

- 22.01.2008 року за ст. 309 ч. 2, 75, 76 п. 3, 4 КК України до 3 років позбавлення волі з виправним строком на 2 роки;

- 04.11.2010 року Южним міським судом Одеської області за ст. 263 ч. 2, 75, 76 КК України до 2 років позбавлення волі, з виправним строком на 2 роки. Постановою Южного міського суду Одеської області від 25.01.2011 року згідно ст. 78 КК України іспитовий строк замінено та направлено до місць позбавлення волі строком на 2 роки,

ВСТАНОВИВ:

До Южного міського суду Одеської області надійшло подання начальника Южненського МВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .

Згідно матеріалів подання 25.01.2013 року ОСОБА_3 , був звільнений з місць позбавлення волі, де відбував покарання у місцях позбавлення волі. Міським судом Малиновського району м. Одеса, відносно ОСОБА_3 , встановлений адміністративний нагляд строком на 15 (п'ятнадцять) місяців. Після відбуття терміну покарання ОСОБА_3 , прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , і поставлений ??на профілактичний облік в Южненському МВ ГУМВС України в Одеській області як особа, що перебуває під адміністративним наглядом. ОСОБА_3 , були роз'ясненні права та обов'язки піднаглядного, відповідальність за порушення правил та обмежень, встановлених, щодо нього, але, незважаючи на це, він на шлях виправлення не став, почав порушувати встановленні обмеження та вчиняти інші правопорушення:

14.02.2013 року ОСОБА_3 , вигулював собаку без намордника та повідку в забороненому законом місці, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.154 КУпАП та рішенням адміністративної комісії при виконавчому комітеті Южненської міської ради був підданий штрафу в розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня.

11.03.2013 року ОСОБА_3 , за порушення правил адміністративного нагляду був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП та рішенням Южного міського суду Одеської області, був підданий штрафу в розмірі 100 (сто) гривень.

12.03.2013 року ОСОБА_3 , за порушення правил адміністративного нагляду був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП та рішенням Южного міського суду Одеської області, був підданий штрафу в розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня.

12.03.2013 року ОСОБА_3 , за порушення правил адміністративного нагляду був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП та рішенням Южного міського суду Одеської області, був підданий штрафу в розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня.

04.04.2014 року ОСОБА_3 , за розпивання алкогольного напою (пива) в забороненому законом місці, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.178 КУпАП та рішенням Южненського МВ ГУМВС України в Одеської області, був підданий адміністративному стягненню у вигляді попередження.

04.04.2014 року ОСОБА_3 , за паління тютюнових виробів (цигарки) в забороненому законом місці, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.175-1 КУпАП та рішенням Южненського МВ ГУМВС України в Одеської області, був підданий адміністративному стягненню у вигляді попередження.

Після скоєння кожного адміністративного правопорушення ОСОБА_3 , виносилися попередження про припинення антигромадського способу життя і можливість продовження адміністративного нагляду. За місцем проживання ОСОБА_3 , характеризується задовільно, ніде не працює.

В судовому засіданні представник органу, що здійснює адміністративний нагляд, дільничний інспектор міліції ОСОБА_4 на задоволенні подання наполягав, вказавши, що за час нагляду засуджений притягувався до адміністративної відповідальності, оскільки порушував умови адміністративного нагляду.

ОСОБА_3 в судовому засіданні зазначив, що протягом строку встановленого адміністративного нагляду правила адміністративного нагляду дійсно порушував, проти продовження адміністративного нагляду не заперечує.

Суддя вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Завданням адміністративного нагляду відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відносно ОСОБА_3 необхідно продовжити адміністративний нагляд, з метою запобігання вчиненню ним нових злочинів і здійсненню виховного впливу на нього, так як ОСОБА_3 незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує умови встановленого адміністративного нагляду, що є підставою для продовження встановленого адміністративного нагляду у відповідності до вимог ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.2, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі,

П О С ТА Н О В И В :

Подання начальника Южненського МВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.

Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , встановлений ухвалою міського суду Маліновського району м.Одеси від 25.01.2013 року, строком на 6 (шість) місяців, з покладанням наступних обов'язків та обмежень:

- зобов'язати ОСОБА_3 знаходиться за місцем постійного проживання щоденно з 23-00 до 05-00 години наступної доби,

- заборонити ОСОБА_3 виїзд з населеного пункту за місцем постійного проживання без дозволу керівництва територіального РВМВ УМВС України,

- заборонити ОСОБА_3 відвідування кафе, ресторанів, барів та інших місць, де продаються спиртні напої на розлив.

Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Суддя Южного міського суду

Одеської області ОСОБА_1