Ухвала від 30.04.2014 по справі 804/6150/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

30 квітня 2014 р. справа 804/6150/14

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., перевіривши матеріали адміністративної справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аларкон» до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аларкон» звернулось до суду з адміністративним позовом до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Згідно ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення вимог зазначеної статті позивачем не додано копії позовної заяви та всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та оригінал квитанції про сплату судового збору.

Порядок сплати і розміри судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-VI.

Відповідно до ст. 4 Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-VI ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

За наведених обставин позивачу необхідно доплатити судовий збір за реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ(отримувача) 37989253, рахунок: 31210206784008, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код бюджетної класифікації доходів: 22030001, призначення платежу: судовий збір у розмірі 73 грн. 08 коп., Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ(суду) 34824364 або надати до суду платіжне доручення про сплату судового збору.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позовна заява підписана директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аларкон» ОСОБА_1, проте жодних документів які підтверджують його повноваження статутом, наказом або витягом з ЄДР не надано.

За наведених обставин позивачу необхідно, оформити позовну заяву з додержанням вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме надати до суду копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, в тому числі для відповідача, сплатити судовий збір або надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору та документи, що підтверджують повноваження особи, яка підписала адміністративний позов.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аларкон» до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали виконати вимоги, що в ній викладені, а саме надати до суду копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, в тому числі для відповідача, сплатити судовий збір або надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору та документи, що підтверджують повноваження директора.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви, згідно частини 6 цієї ж статті, не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Н.В. Боженко