612/334/14-п
3/612/74/14
07 травня 2014 року Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Лобановська С.М., розглянувши матеріал, який надійшов від заступника начальник інспекції з питань праці у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Радгоспне Близнюківського району Харківської області, українця, громадянина України, одруженого, голови Селянського Фермерського господарства «Ольга», проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1,-
за ч.2 ст.188-1 КУпАП,-
ОСОБА_1, працює на посаді голови СФГ «Ольга», що знаходиться в с. Радгоспне Близнюківського району Харківської області. 10 січня 2014 року головним державним інспектором праці територіальної державної інспекції праці у Харківській області складено протокол №20-10-558/0007 згідно якого ОСОБА_1 допущені порушення вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»: "Роботодавець не зареєстрований у Фонді соціального захисту інвалідів. Роботодавець не подає звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Не виконується норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Перевіркою встановлено, що згідно довідки №78 від 19.12.2013 року, наданої керівництвом СФГ «Ольга», середньооблікова чисельність працівників за 2012 рік склала 10 чоловік. Кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена «інвалідність» - відсутні, підприємство не зареєстроване у Фонді соціального захисту інвалідів, звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік підприємством до Фонду соціального захисту інвалідів не подався. При цьому відповідно до вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, cтворених відповідно до вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» повинна бути 1 особа, роботодавець повинен бути зареєстрований у Фонді соціального захисту інвалідів, та подавати звіти до про зайнятість та працевлаштування інвалідів ", за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст.188-1 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 за допущені порушення до адміністративної відповідальності не може бути притягнутим, а порушена відносно нього адміністративна справа має бути закрита виходячи з наступного.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна ( умисна або необережна) дія чи бездіяльність, що посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення .
Виходячи з цього ОСОБА_1 не може бути притягнутий до відповідальності за порушення, які вказані в протоколі від 10 січня 2014 року, допущені за 2012 рік та виявлені 10 січня 2014 року.
Згідно п.7 ст. 247 КУпАП обставиною, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення є закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Згідно п.3 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи про адміністративне правопорушення виноситься при наявності обставин, передбачених ст. 247 цього Кодеку.
А тому, керуючись ст. ст. 9, 38, п.7 ст.247, 283, 284 КУпАП,-
Адміністративне провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена або опротестована в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області в 10-денний строк з дня її винесення шляхом подачі скарги або протесту через Близнюківський районний суд Харківської області.
Суддя С.М.Лобановська
08 травня 2014 року