Постанова від 30.04.2014 по справі 2а-1746/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-1746/10/1770

30 квітня 2014 року 09 год. 40хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. за участю секретаря судового засідання Таргоній А.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув;

відповідача: представник не прибув;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Управління Держкомзему у Рівненському районі Рівненської області

до Відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області

про скасування постанови про стягнення виконавчого збору , -

ВСТАНОВИВ :

Управління Держкомзему в Рівненському районі Рівненської області звернулось до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області про скасування постанови.

Позовні вимоги обгрунтовані наступним.

06 квітня 2010 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області була винесена постанова про стягнення з боржника виконавчого збору на підставі виконавчого листа № 2-а-4211 від 24.03.2010 року про стягнення з управління земельних ресурсів в Рівненському районі на користь ОСОБА_1 середньомісячної заробітної плати за період з 17 березня 2008 року по 22 лютого 2010 року.

Зазначає, що в постанова про стягнення з боржника виконавчого збору винесена та затверджена однією і тією ж особою, в постанові не вказана сума, яка підлягає стягненню, невірно вказаний боржник, не вказаний його ідентифікаційний номер, а за зазначеною адресою вказаний боржник не знаходиться. З цих підстав просив скасувати постанову підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області.

Представник Управління Держкомзему в Рівненському районі Рівненської області в судове засідання не з'явився, до початку розгляду справи подав заяву про розгляд без його участі.

Представником Відділу державної виконавчої служби надано письмове заперечення на позов Управління Держкомзему в Рівненському районі Рівненської області, в якому вказує, що постанова державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.04.2010 року винесена з дотриманням вимог ст.ст. 30, 46 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції до 09.03.2011).

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, до початку розгляду справи подав заяву про розгляд без його участі, просив в позові відмовити повністю.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити з огляду на наступне.

Судом встановлено.

30.03.2010р. на підставі ст. ст. 3, 5, 18, 19, 24 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, з виконання виконавчого листа № 2-а-4211 виданого 24.03.2010р. Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення з управління земельних ресурсів в Рівненському районі на користь ОСОБА_1 середньомісячну заробітну плату за період з 17 березня 2008 року по 22 лютого 2010 року, та для добровільного виконання надано термін до 06.04.2010р. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження направлені сторонам відповідно до вимог ст. ст. 24, 27 Закону України «Про виконавче провадження» за вихідним номером 705 від 30.03.2010р.

В постанові про відкриття виконавчого провадження вказано боржника який зазначений у виконавчому листі № 2-а-4211 виданим 24.03.2010р. Рівненським окружним адміністративним судом.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Ст.19 Закону України «Про виконавче провадження» (на час виникнення спірних правовідносин ) у виконавчому документі повинні бути зазначені:

1) назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ;

2) дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ;

3) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;

4) резолютивна частина рішення;

5) дата набрання чинності рішенням;

6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.

Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Виконавчий документ, виданий на підставі рішення, яким надана відстрочка виконання, приймається державним виконавцем до виконання після закінчення терміну відстрочки в межах строку, встановленого для пред'явлення цього виконавчого документа.

У разі відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, забезпечення позовних вимог строк для добровільного виконання не встановлюється.

Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

За заявою стягувача, з метою забезпечення виконання рішення про майнові стягнення, державний виконавець постановою про відкриття виконавчого провадження вправі накласти арешт на майно боржника (крім коштів) та оголосити заборону на його відчуження. Одночасно з винесенням такої постанови державний виконавець може провести опис і арешт майна боржника в порядку, визначеному цим Законом.

Постанова про відкриття виконавчого провадження може бути оскаржена сторонами начальнику відповідного органу державної виконавчої служби або до відповідного суду у 10-денний строк (в редакції до 09.03.2011).

Як встановлено судом, позивач звертався до Рівненського окружного адміністративного суду про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.03.2010року ВП №18323076. Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 09.01.2014р. в справі 32а-1549/10/1770 в задоволенні позовних вимог позивачу було відмовлено. Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2014р. апеляційну скаргу Управління Держземагенства у Рівненському районі Рівненської області залишено без задоволення, а постанову рівненського окружного адміністративного суду від 09.01.2014р. без змін.

Щодо посилання представника позивача про невірне зазначення боржника в постанові про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.04.2010 року, суд зазначає наступне.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 30.12.2013 року по справі № 2-а-4211/08/1770 замінено сторону виконавчого провадження, а саме боржника з Управління земельних ресурсів в Рівненському районі на Дерземагенство в Рівненському районі Рівненської області.

Не заслуговують на увагу і посилання позивача про відсутність конкретної суми, що підлягає стягненню в постанові про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.04.2010 року, оскільки у виконавчому листі № 2-а-4211 виданому 24.03.2010 року Рівненським окружним адміністративним судом сума стягнення не зазначена.

Згідно ст. 46 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання рішення у строк, установлений для добровільного його виконання, з боржника постановою державного виконавця, яка затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків від фактично стягненої суми або вартості майна боржника, яке передане стягувачу за виконавчим документом, а в разі невиконання рішення немайнового характеру в строк, встановлений для добровільного його виконання, з боржника після повного виконання рішення в тому ж порядку стягується виконавчий збір у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - громадянина і в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - з боржника - юридичної особи.

06.04.2010р. відповідно до вимог ст. 46 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем винесено постанову про стягнення з боржника виконавчого збору. Копію постанови 07.04.2010р. направлено боржнику згідно ст. ст. 27, 46 Закону України «Про виконавче провадження» за вихідним номером 744.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що постанова державного виконавця про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.04.2010 року прийнята у межах, спосіб та порядок передбачений чинним законодавством України.

За таких обставин, позовні вимоги позивача є не обгрунтованими та до задоволення не підлягають.

Судовий збір відповідно до ст. 94 КАС України на користь позивача не присуджується.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Щербаков В. В.