Ухвала від 06.05.2014 по справі 826/6083/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

06 травня 2014 року 19:49 № 826/6083/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом ОСОБА_1

про зобов'язання вчинити дії та відновлення прав,

ВСТАНОВИВ:

06.05.2014 о 18 годині 17 хвилин, відповідно до відмітки служби документообігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярії) суду, ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить суд:

- на практиці відновити дію пункту 12 статті 40 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», зобов'язавши Київську міську виборчу комісію внести будь-які запропоновані мною виправлення помилок та неточностей у документах, поданих на реєстрацію кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, зокрема і методом подачі виправлених версій документів (оскільки конкретний метод виправлення помилок та неточностей у Законі не вказано, а згідно базових принципів права та норм статті 19 Конституції України фізичним і юридичним особам дозволено все, що не заборонено законом);

- відновити конституційні права позивача, закріплені статтею 38 Конституції України.

Відповідно до статей 17, 172-177 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд зазначеного спору віднесено до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.

Частиною 5 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у строк, встановлений частиною одинадцятою статті 172 цього Кодексу.

Згідно з частиною 11 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує адміністративні справи у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування.

Положеннями статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Всупереч положенням пункту 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач не вказав номер засобу зв'язку та адресу електронної пошти і про їх відсутність не зазначив.

Згідно із пунктом 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Позивач, в порушення пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не визначив відповідача у справі та не зазначив поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі.

Крім того, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

У відповідності до частини 5 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Позовні вимоги, з якими ОСОБА_1 звернувся до суду не відповідають положенням частини 5 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене та скорочений строк розгляду даної справи, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху з наданням позивачу строку до 22 години 50 хвилин 06.05.2014 для усунення недоліків шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду, з посиланням на реквізити даної ухвали:

- позовної заяви, приведеної у відповідність вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, викладення позовних вимог, з дотриманням вимог статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України;

- номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти позивача або, в разі їх відсутності, зазначити про це;

- визначити відповідача у справі;

- примірник позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України для відповідача, згідно з положеннями частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись положеннями статей 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 години 50 хвилин 06.05.2014.

3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, передбаченим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими статтями 172-177, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.М. Кобилянський