про повернення позовної заяви
30 квітня 2014 рокум. ПолтаваСправа № 816/1612/14
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Костенко Г.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Тахтаулівської сільської ради Полтавської області, третя особа - Управління державного казначейства в Полтавському районі про зобов'язання прийняти рішення про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань, -
29 квітня 2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Тахтаулівської сільської ради Полтавської області, третя особа - Управління державного казначейства в Полтавському районі про зобов'язання прийняти рішення про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань.
Відповідно зі ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Відповідно до частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить зобов'язати Тахтаулівську сільську раду прийняти рішення про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань ОСОБА_1
В розумінні ч.3 ст. 140 Конституції України, ст.ст. 2, 5 та 54 Закону України "Про місцеве самоврядування України" виконавчі комітети міських рад та їх структурні підрозділи віднесено до органів місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. ст. 10, 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування. Виконавчими органами міських рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Суд зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення пункту 2 розділу І Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 № 1691-VІ щодо виключення пункту 3 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
В силу пункту 3 рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 зазначене положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" втратило чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Отже, починаючи з 09 вересня 2010 року місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до вимог п. 1 та п.4 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
Таким чином, дана категорія справ підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищезазначене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачеві.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви.
З огляду на наведене, судовий збір сплачений позивачем у розмірі 243,60 грн. підлягає поверненню позивачу.
На підставі викладеного, керуючись пунктами 1, 4 частини 1 статті 18, пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тахтаулівської сільської ради Полтавської області, третя особа - Управління державного казначейства в Полтавському районі про зобов'язання прийняти рішення про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві право на звернення із вказаним позовом до місцевого загального суду за місцем проживання в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції №55Р2964 від 29 квітня 2014 року суму судового збору в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яка подала позовну заяву, до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Г.В. Костенко