Справа № 462/664/14-ц
про залишення позовної заяви без рУХУ
28 січня 2014 р. суддя Залізничного районного суду м. Львова Галайко Н.М., вивчивши матеріали позовної заяви Кредитної спілки «Християнська злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору,
В Залізничний районний суд м. Львова 27.01.2014р. з позовною заявою звернулася Кредитної спілки «Християнська злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору.
У своїй позовній заяві позивач просить суд врахувати важкий матеріальний стан позивача винести ухвалу якою відстрочити плату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відстрочення чи розстрочення сплати судового збору на визначений строк є правом суду, а не обов'язком, крім того, знаходження на виконанні зведеного виконавчого провадження про стягнення з КС «Християнська злагода» на користь фізичних та юридичних осіб коштів не є достатньою підставою для відстрочення сплати судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі наведеного вважаю, що позовну заяву Кредитної спілки «Християнська злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору слід залишити без руху та надати йому п'ятиденний термін для сплати судового збору та представлення суду документу, що підтверджує здійснення такої оплати.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, -
Позовну заяву Кредитної спілки «Християнська злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору, - залишити без руху.
Надати Кредитній спілці «Християнська злагода» п'ятиденний строк, який обчислюється з дня отримання позивачем даної ухвали, для сплати судового збору та представлення суду документу, що підтверджує здійснення такої оплати.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовну Кредитної спілки «Християнська злагода» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору, - вважати неподаною та повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Галайко Н.М.