Ухвала від 15.04.2014 по справі 816/7408/13-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2014 р.Справа № 816/7408/13-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Бондара В.О.

Суддів: Кононенко З.О. , Калитки О. М.

за участю секретаря судового засідання Запара Е.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної фінансової інспекції в Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.02.2014р. по справі № 816/7408/13-а

за позовом Державної фінансової інспекції в Полтавській області

до Малоперещепинської сільської ради

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Державна фінансова інспекція в Полтавській області ( далі - позивач) звернулася до суду з позовом до Малоперещепинської сільської ради ( далі - відповідач) про зобов'язання виконати п. 1, п. 3, п. 4, п. 8, п. 9 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень від 19.06.2013 №01-14/0816, а саме: стягнути кошти до бюджету сільської ради, а саме: недоотриману орендну плату за землю в сумі 37318,22 грн. (з Новосанжарського районного споживчого товариства -12627,39 грн., з гр. ОСОБА_1 - 21 911,68 грн., ПП "Суматра" - 2779,15 грн ). Провести претензійно-позовну роботу та повернути зайво виплачену заробітну плата на загальну на суму 7 380,00 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах, кошти у відповідності до законодавства та провести перерахунок та відповідні взаємозвірки, щодо сум внесків до Фондів та повернути зайво сплачені кошти - 3050,00 грн (зарахувати в рахунок майбутніх платежів) та відобразити в обліку дебіторську заборгованість з відділом культури та туризму Новосанжавської РДА, якому надавались комунальні послуги на суму 9 402,91 грн. Стягнути з відділу культури та туризму Новосанжарської РДА кошти зайво витрачені на оплату комунальних послуг в сумі 9402,91 грн . Провести претензійно-позовну роботу та - відобразити в обліку дебіторську заборгованість з ПП ОСОБА_2 на суму завищених обсягів робіт з капітального ремонту - 802,94 грн. Стягнути з ПП ОСОБА_3 зайво виплачені кошти за виконані роботи в сумі 802,94 грн. Провести претензійно-позовну роботу.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.02.2014 року в задоволенні адміністративного позову Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Малоперещепинської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.

Позивач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд постанову суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги позивачем зазначено, що судом першої інстанції неправильно застосовані та порушено норми матеріального та процесуального права

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги постанову суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції дійшов висновку що станом на момент розгляду справи по суті пункти 1, 3, 4, 8, 9 вимоги Державної фінансової інспекції у Полтавській області виконані відповідачем в межах визначених позивачем у вимогах альтернативних способів усунення виявлених ревізією порушень та останнім вживаються належні заходи щодо виконання вищевказаної вимоги. В зв"язку з чим, позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають в повному обсязі.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом першої інстанції та знайшло своє підтвердження під час апеляційного розгляду, що Кобеляцькою міжрайонною Державною фінансовою інспекцією Державної фінансової інспекції в Полтавській області відповідно до п. 6.4.6.1 Плану контрольно-ревізійної роботи відділу на ІІ квартал 2013 року та на підставі направлень від 18.04.2013 №32 та №33 проведено планову виїзну ревізію виконання Малоперещепинською сільською радою бюджету Новосанжарського району за період з 01.01.2010 по 31.03.2013.

Ревізію проведено з 18.04.2013 по 12.06.2013 (з перервою з 24.05.2013 по 11.06.2013) у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану, з відома голови сільської ради Мазана Віталія Володимировича та в присутності головного бухгалтера сільської ради Решетник Любові Олександрівни.

За результатами ревізії складений акт від 12.06.2013 №01-21/41, який підписаний головою сільської ради Мазан В.В. та головним бухгалтером Решетник Л.О. без заперечень.

Кобеляцькою міжрайонною Державною фінансовою інспекцією Державної фінансової інспекції в Полтавській області, за результатами ревізії Малоперещепинської сільської ради, пред'явлено вимогу №01-14/0816 від 19.06.2013 "Про усунення виявлених плановою виїзною ревізією виконання Малоперещепинською сільською радою бюджету Новосанжарського району за період з 01.01.2010 по 31.03.2013 порушень".

Вимогою встановлений термін подання інформації про її виконання до 19.07.2013.

Судом встановлено, що вказана вимога №01-14/0816 від 19.06.2013 відповідачем у встановленому законодавством порядку не оскаржувалася.

Оскільки у встановлений строк відповідачем вимогу не виконано, ДФІ в Полтавській області звернулась до суду з позовом про зобов'язання виконати пункти 1, 3, 4, 8, 9 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень №01-14/0816 від 19.06.2013.

В зв"язку з чим, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог ДФІ в Полтавській області, колегія суддів зазначає.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до пункту 1 вимоги №01-14/0816 від 19.06.2013 відповідача зобов'язано стягнути кошти до бюджету сільської ради, а саме: недоотриману орендну плату за землю в сумі 37318,22 грн. (з Новосанжарського районного споживчого товариства -12627,39 грн., з гр. ОСОБА_1 - 21 911,68 грн., ПП "Суматра" - 2779,15 грн ). Провести претензійно-позовну роботу.

В період проведення ревізії виконання Малоперещепинською сільською радою бюджету Новосанжарського району, встановлено, що у 2010 - 2012 роках за договорами оренди землі від 28.03.2005, укладеними Малоперещепинською сільською радою з Новосанжарським районним споживчим товариством, останнім орендна плата сплачувалася у розмірах менших, ніж передбачено умовами укладених з Малоперещенинською сільською радою договорів.

Внаслідок сплати орендарем за період з 01.01.2010 по 31.12.2012 року орендної плати за землю, в розмірах менших ніж передбачено умовами укладених з Малоперещепинською сільською радою договорів та заниження розміру орендної плати (у 2011 році внаслідок не проведення коригування на коефіцієнт індексації), Малоперещепинською сільською радою недоотримано фінансових ресурсів в загальній сумі 6 192,81 грн., у тому числі у 2010 році - 3988,37 грн., у 2011 році - 338,23 грн., у 2012 році - 1866,2 грн.

Також, вибірковою ревізією повноти надходження коштів за оренду земельних ділянок встановлено, що згідно договору оренди землі від 02.08.2010 року Малоперещепинською сільською радою громадянину ОСОБА_1 передано земельну ділянку площею 0,5402 га для комерційного використання, орендна плата визначена у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки або 959,4 грн. в місяць.

Відповідно до інформації, наданої Малоперещепинською сільською радою, за період з 01.01.2010 по 31.12.2012 року, гр. ОСОБА_1 фактично сплачено орендної плати в сумі 20147,34 грн. (за 2010 рік - 11 512,74 грн., за 2011 рік - 8 634,6 грн.) замість 34 538,23 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене внаслідок сплати орендарем за період з 01.01.2011 по 31.12.2012 орендної плати за землю, в розмірах менших ніж передбачено умовами укладеного договору, Малоперещепинською сільською радою недоотримано фінансових ресурсів в загальній сумі 14 390,88 грн.

Також, вибірковою ревізією встановлено, що рішенням 23 сесії 6 скликання від 06 листопада 2012 року затверджено базову вартість земель різного функціонального використання в розрізі економіко-планувальних зон станом на 01.01.2013 року. Відповідно до додатку №1 до даного рішення, грошова оцінка земель комерційного використання у першій економіко-планувальній зоні склала 185,63 грн. за 1 м2, грошова оцінка земель промисловості у першій економіко-планувальній зоні склала 89,1 грн. за 1 м2.

Як вбачається з матеріалів справи, внаслідок сплати орендарями за період з 01.01.2013 року по 31.03.2013 року орендної плати в розмірах нижчих, ніж передбачено законодавством, рішенням сесії сільської ради від 06.11.2012 р., Малоперещепинською сільською радою недоотримано фінансових ресурсів в загальній сумі 16 734,53 грн. та станом на момент подання позову недоотримано орендної плати за землю від Новосанжарського районного споживчого товариства - 12627,39 грн., ОСОБА_1 -21 911,15 гри., ПП "Суматра" - 2779,15 грн.

Як встановлено судом, відповідачем на адресу Новосанжарського районного споживчого товариства направлено претензію про недоотримання орендної плати за земельні ділянки в 2010-2013 роках на суму 12627,39 грн., у відповідь на явку листом від 05.09.2013 №07-219 Новосанжарське районне споживче товариство повідомило, що заперечує проти вимог претензії та не визнає її повністю (а.с. 185-250). Та у зв'язку з несплатою Новосанжарським районним споживчим товариством недоотриманої орендної плати за земельні ділянки в 2010-2013 роках на суму 12627,39 грн. відповідач звернувся до Новосанжарської районної прокуратури щодо стягнення з останнього орендної плати за користування земельною ділянкою, про що свідчить лист від 11.11.2013 №791 (а.с. 132).

На усунення вищевказаних порушень по взаємовідносинам Малоперещепинської сільської ради з ОСОБА_1 відповідачем було пред'явлено цивільний позов про стягнення з ОСОБА_1 на користь Малоперещепинської сільської ради орендної плати за користування земельною ділянкою в розмірі 21911,68 грн.

Рішенням Новосанжарського районного суду Полтавської області від 27.11.2013 по справі №542/2078/13-ц провадження 2/542/840/13 позов Малоперещепинської сільської ради задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 на користь Малоперещепинської сільської ради грошові кошти в розмірі 21 911,68 грн. в якості орендної плати за користування земельною ділянкою та 28 січня 2014 року Новосанжарським районним судом видано виконавчий лист (а.с. 177-178).

Як вбачається з матеріалів справи, ПП "Суматра" здійснено доплату по орендній платі за землю у безготівковій формі шляхом перерахування коштів в розмірі 2779,15 грн. на користь Малоперещепинської сільської ради, що підтверджується наявною в матеріалах справи банківською випискою (а.с. 135-136). Зі змісту вказаної банківської виписки вбачається про розрахунок ПП "Суматра" із Малоперещепинською сільською радою в повному обсязі.

Таким чином, відповідачем проведене претензійно-позовну роботу з контрагентами відповідача: Новосанжарським районним споживчим товариством на суму 12627,39 грн., ОСОБА_1 на суму 21911,68 грн. та ПП "Суматра" на суму 2779,15 грн. та відповідачем вживаються належні заходи щодо стягнення недоотриманих коштів із орендної плати за 2010-2012 роки, а відтак, позивач не довів правильності пункту 1 вимоги №01-14/0816 від 19.06.2013.

Відповідно до пунктів 3, 4 вимоги №01-14/0816 від 19.06.2013 відповідача зобов'язано повернути зайво виплачену заробітну плата на загальну на суму 14528,08 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах, кошти у відповідності до законодавства. Провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фондів та повернути зайво сплачені кошти - 5273,71 грн (зарахувати в рахунок майбутніх платежів).

Актом ревізії дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті працівникам сільської ради премій проведеною за період з 01.01.2010 по 01.01.2013 встановлено, що відповідно до рішення 36 сесії 5 скликання Малоперещепинської сільської ради від 18.05.2010 року колишньому сільському голові ОСОБА_6 дозволено на період скликання ради здійснювати преміювання сільського голови щомісяця у розмірі 50 % середньомісячної заробітної плати за фактично відпрацьований час та в межах фонду оплати праці.

Крім того до ревізії надано рішення 36 сесії сільської ради 5 скликання від 18.05.2010 року, яким встановлено сільському голові ОСОБА_6 премію за особливий характер роботи та інтенсивність праці у розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та стаж.

Отже ревізією встановлено, що протягом червня-листопада 2010 року колишньому сільському голові ОСОБА_6 було нараховано та виплачено премію у вищих розмірах ніж вказано у протоколі сесії сільської ради, що призвело до переплати премії на загальну суму 1007,98 грн., та зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 365,90 грн.

Вибірковою ревізією дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті працівникам сільської ради відпускних встановлено, що в результаті включення до розрахунку відпускних надлишково нарахованих та виплачених коштів, що включаються до розрахунку середньомісячної заробітної плати у вересні-жовтні 2010 року колишньому сільському голові ОСОБА_6 надлишково нараховано та виплачено відпускних на загальну суму 86,65 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 31,45 грн. та при нарахуванні та виплаті колишньому сільському голові ОСОБА_6 середньої заробітної плати протягом 6 місяців, яку він одержував на виборній посаді у сільській раді, надлишково нараховано та виплачено середньої заробітної плати на суму 52,80 грн. та зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 19,17 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, ревізією дотримання вимог законодавства при здійсненні операцій з оплати праці внутрішніх сумісників за період з 01.01.2010 по 31.03.2013 встановлено, що відповідно до розпорядження № 99 від 06.10.2010 ОСОБА_7 прийнято на роботу за сумісництвом на 0,25 ставки на посаду техпрацівника Пристанційпівського сільського клубу, тоді як за основним місцем роботи ОСОБА_7 займає посаду завідуючої Пристанційнівським сільським клубом.

Таким чином, призвело до зайвого нарахування заробітної плати завідуючій Пристанційнівським сільським клубом ОСОБА_7 за період з 06.10.2010 по 31.03.2013 на загальну суму 7732,04 грн. (в тому числі в IV кварталі 2010 року - 677,40 грн, в 2011 році - 2889,25 гри, в 2012 році - 3305,15 грн, у І кварталі 2013 року -860,24 грн.), та як наслідок, зайвого проведення нарахувань на заробітну плату та перерахування єдиного соціального внеску на суму 2806,73 грн. (2010 рік - 245,90 грн., 2011 рік - 1048,80 грн., 2012 рік -1199,76 грн., І квартал 2013 року - 312,27 грн.).

Колегія суддів зазначає, що станом на момент подання позову відповідачем не повернуто зайво виплачену заробітну плату на загальну на суму 7380,00 грн. та не проведено перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фондів, не повернуто зайво сплачені кошти на суму 3050,00 грн. (в рахунок майбутніх платежів).

Відповідач з метою повернення зайво нарахованої заробітної плати ОСОБА_6, у жовтні 2013 року звернувся до Новосанжарського районного суду з позовом про стягнення з ОСОБА_6 надлишково нарахованої та виплаченої премії, відпускних та середньої заробітної плати ОСОБА_6 на загальну суму 1147,43 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до рішення Новосанжарського районного суду від 20.11.2013 по справі №542/2264/13-ц у задоволенні позову Малоперещепинської сільської ради до ОСОБА_6, третя особа: Кобеляцька міжрайонна державна фінансова інспекція про стягнення надлишково нарахованої та виплаченої премії, відпускних та середньої заробітної плати - відмовлено (а.с. 175-176).

Таким чином, вищевказаним рішенням суду надано правову оцінку правомірності нарахування та виплати відповідачем премії, відпускних та середньої заробітної плати ОСОБА_6 на загальну суму 1147,43 грн., а відтак є правомірним перерахунок відповідачем сум внесків до Фондів в розмірі 659,60 грн.

Відповідно до бухгалтерської довідки (а.с. 252) станом на 28.01.2014 залишилось не відшкодовано заробітної плати по ОСОБА_7 на загальну суму 4 082,70 грн., утриманих та нарахованих внесків на суму 2 260,17 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, зайво виплачена заробітна плата ОСОБА_7 на посаді техпрацівника Пристанційнівського сільського клубу ОСОБА_7 частково відшкодована та решта надлишково нарахованої заробітної плати утримується відповідачем із заробітної плати останньої, про що свідчать заяви ОСОБА_7 від 14.06.2013, від 10.09.2013 (а.с. 138-141), внески до Фондів коригуються автоматично з відрахуваннями із заробітної плати.

Відповідно до п. 8 вимоги №01-14/0816 від 19.06.2013 відповідача зобов'язано відобразити в обліку дебіторську заборгованість з відділом культури та туризму Новосанжавської РДА, якому надавались комунальні послуги на суму 9 402,91 грн. Стягнути з відділу культури та туризму Новосанжарської РДА кошти зайво витрачені на оплату комунальних послуг в сумі 9 402,91 грн. Провести претензійно-позовну роботу.

Також, в ході ревізії встановлено, що на першому поверсі будівлі Малоперещепинського дитячого садка знаходиться бібліотека, яка перебуває у користуванні відділу культури і туризму Новосанжарської РДА.

01.11.2012 між Малоперещепинською сільською радою (Позичкодавець) та відділом культури та туризму Новосанжарської РДА (Користувач), укладено договори позички № 16 та № 17 на передачу в безоплатне користування приміщення під бібліотеку в с. Мала Перещепина та приміщення бібліотеки у с. Пристанційне.

В ході ревізії встановлено, що рахунки на відновлення касових видатків по сплаті за використаний газ Малоперещепинською сільською радою за листопад-грудень 2012 року та січень-березень 2013 року відділу культури та туризму Новосанжарської РДА не виставлялися. Дебіторська заборгованість за відділом культури та туризму Новосанжарської РДА по даних бухгалтерського обліку станом на 01.01.2013 та 01.04.2013 не відображена.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході ревізії зробленого розрахунок вартості спожитого газу та електричної енергії бібліотекою в с. Мала Перещепина, яка розташована на першому поверсі Малоперещепинського дитячого садка за листопад-грудень 2012 року та січень-березень 2013 року. Відповідно до розрахунку вартість спожитого газу та електричної енергії становить 9402,91 грн.

Таким чином, за рахунок коштів загального фонду по КФК 070101 "Дошкільні заклади освіти" проведено покриття витрат сторонніх юридичних осіб по оплаті вартості отриманого газу та електроенергії в сумі 9402,91 грн. (у 2012 році за КЕКВ 1164 "Оплата природного газу" - 3836,00 грн. та КЕКВ 1163 "Оплата електроенергії" - 142,19 грн., у І кварталі 2013 року за КЕКВ 2274 "Оплата природного газу" - 5200,33 грн. та КЕКВ 2273 "Оплата електроенергії" - 224,39 грн.).

Однак, судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що у червні 2013 року відповідач звернувся до відділу культури та туризму Новосанжарської РДА по питанню оплати вартості використаного газу та електроенергії для забезпечення опалення приміщення бібліотеки за період з 01.11.2012 по 31.03.2013 (а.с. 150).

У відповідь, відділом культури та туризму Новосанжарської РДА повідомлено Малоперещепинську сільську раду, що відшкодування вартості спожитого газу та використану електроенергію згідно акту ревізії Кобеляцької МДФІ в сумі 9 402,91 грн. буде здійснено до кінця 2013 року.

Листом №02-03/22 від15.1.2014 відділом культури та туризму Новосанжарської РДА повідомлено Малоперещепинську сільську раду, що відшкодування комунальних послуг за використаний газ і електроенергію за 2012 рік не проведено у зв'язку з тим, що п. 2.3.3 договору позички №16 від 01.11.2012 передбачено здійснення оплати за комунальні послуги Позичкодавцем, а не користувачем.

Таким чином, за відсутності відповідних зобо'вязань з боку відділу культури та туризму Новосанжарської РДА щодо оплати спожитого газу та використаної електроенергії за 2012 рік в розмірі 3978,19 грн., відповідач не має підстав для відображення в обліку дебіторську заборгованість по оплаті вартості отриманого відділом культури та туризму Новосанжарської РДА газу та електроенергії за 2012 рік.

Щодо доводів представника позивача про невиконання Малоперещепенською сільською радою п. 9 вимоги №01-14/0816 від 19.06.2013 по невідображенню відповідачем в обліку дебіторської заборгованості по ПП ОСОБА_3 на суму завищених обсягів робіт з капітального ремонту в розмірі 802,94 грн., стягнення з ПП ОСОБА_3 зайво виплачених коштів за виконані роботи в сумі 802,94 грн., проведення претензійно-позовної роботи, суд зазначає наступне.

Колегія суддів зазначає, що ОСОБА_3 повернуто Малоперещепинській сільській раді суму завищених обсягів робіт з капітального ремонту в розмірі 802,94 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи банківською випискою від 24.12.2013 та копією квитанції №57/68 від 09.01.2014 (а.с. 144-145). Зі змісту вказаної банківської виписки та квитанції вбачається про розрахунок ОСОБА_3 із Малоперещепинською сільською радою в повному обсязі.

Таким чином, колегія суддів зазначає, що станом на момент розгляду справи по суті пункти 1, 3, 4, 8, 9 вимоги Державної фінансової інспекції у Полтавській області виконані відповідачем в межах визначених позивачем у вимогах альтернативних способів усунення виявлених ревізією порушень та останнім вживаються належні заходи щодо виконання вищевказаної вимоги.

Згідно частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позовні Державної фінансової інспекції в Полтавській області - необґрунтовані, безпідставні та задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на вищевикладене, постанова суду ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, тому колегія суддів вважає, що підстав для її скасування немає.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Полтавській області залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.02.2014р. по справі № 816/7408/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Бондар В.О.

Судді(підпис) (підпис) Кононенко З.О. Калитка О.М.

Повний текст ухвали виготовлений 22.04.2014 р.