Провадження № 2-а/742/63/14
Єдиний унікальний № 742/1321/14
про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду
28 березня 2014 року суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Павлов В.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до заступника начальника Прилуцької ОДПІ про визнання протиправною та скасування постанови від 12.03.2014 року серії АВ № 706449 в справі про адміністративне правопорушення, -
24.03.2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Прилуцького міськрайонного суду з адміністративним позовом до заступника начальника Прилуцької ОДПІ про визнання протиправною та скасування постанови від 12.03.2014 року серії АВ № 706449 в справі про адміністративне правопорушення.
Пунктом 2 ч.1 ст.18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч.2 ст.19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п.3 постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 2 від 06.03.2008 року).
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим ст.ст.105,106 КАС України. Дану позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона підсудна Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.
З наведених обставин, адміністративний позов слід призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Керуючись ст.ст.17-19,23,104-107,110,121 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до заступника начальника Прилуцької ОДПІ про визнання протиправною та скасування постанови від 12.03.2014 року серії АВ № 706449 в справі про адміністративне правопорушення.
2. Призначити справу до судового розгляду під головуванням одноособово суддею Павлов В.Г. у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання № 2 Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області за адресою: м. Прилуки вул. Котляревського 62 Чернігівської області на 15 годину 00 хв. «22» квітня 2014 року.
3. Участь позивача в судовому засіданні визнати обов'язковою.
4. Зобов'язати відповідача, у разі заперечення проти позову, подати до 7 квітня 2014 року письмове заперечення проти позову та всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийняття рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
5. В порядку підготовки справи до судового розгляду вчинити наступні дії:
- витребувати від позивача: власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- витребувати від відповідача: всі оригінали документів в обґрунтування своїх заперечень або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
6. Роз'яснити сторонам по справі положення ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
7. Попередити сторони по справі, що у відповідності, до ч.1 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою. Роз'яснити сторонам по справі, що у відповідності до ч.4 ст.122 КАС України, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
8. Витребувати з Прилуцької ОДПІ в Чернігівській області письмові докази на підставі яких, було винесено відносно ОСОБА_1 постанову в справі про адміністративне правопорушення від 12.03.2014 року.
9. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, з витягом про процесуальні права та обов'язки, невідкладно направити сторонам, а відповідачеві - також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя Прилуцького міськрайонного суду
Чернігівської області В.Г.Павлов