Ухвала від 19.01.2007 по справі АВ10/245-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

19.01.07р.

Справа № АВ10/245-07

Суддя Кощеєв І.М., розглянувши матеріали

за позовом Комітету земельних відносин Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ

до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області , м. Дніпропетровськ

про визнання не чинним Акту

ВСТАНОВИВ:

Комітет земельних відносин Дніпропетровської міської ради звернувся до господарського суду із адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання не чинним Акту Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області № 07-24/36 від 01.11.2006 р.

Дослідивши додані до позовної заяви документи, господарський суд встановив :

Заявник просить визнати не чинним акт складений Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області за наслідками ревізії проведеної посадовими особами Контрольно-ревізійного управління щодо законного використання державних земель та своєчасності розрахунків з оплати за землю.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного контролю за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і звітності в міністерствах, відомствах, державних комітетах, державних фондах, бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних валютних фондів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний контроль здійснюється у формі ревізій і перевірок.

Ревізія - це метод документального контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства, установи, організації, дотриманням законодавства з фінансових питань, достовірністю обліку і звітності, спосіб документального викриття недостач, розтрат, привласнень та крадіжок коштів і матеріальних цінностей, попередження фінансових зловживань. За наслідками ревізії складається акт.

П. 1. ч. 3 ст. 105 КАС України передбачає, що адміністративний позов може містити вимоги про визнання не чинним рішення суб»єкта владних повноважень.

Компетенції адміністративних судів, згідно ст. 17 КАС України поширюється на спори юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії ).

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Не можуть оспорюватися в господарському суді акти ревізій, документальних перевірок, дії службових осіб, вчинені у процесі чи за результатами перевірок тощо, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру.

У разі надходження заяв про визнання недійсними актів, зазначених у цьому підпункті, господарський суд повинен відмовити у їх прийнятті з посиланням на пункт 1 частини першої статті 62 ГПК України ( роз»яснення Президії Вищого господарського суду України N 02-5/35 від 26.01.2000 р. «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів» ).

Оспорюваний Комітетом земельних відносин Дніпропетровської міської ради Акт № 07-24/36 від 01.11.2006 р. не є рішенням Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області, тобто офіційним письмовим документом, який породжує певні правові наслідки та спрямований на регулювання суспільних відносин, оскільки є актом ревізій складеним за результатом перевірки, а тому не може оспорюватися в господарському суді.

Враховуючи наведене, господарський суд не знаходить підстав у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства .

Крім того, ст. 13 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» регламентує розгляд скарг на дії службових осіб державної контрольно-ревізійної служби. Так, дії або бездіяльність службових осіб державної контрольно-ревізійної служби можуть бути оскаржені в судовому або адміністративному порядку. Скарги на дії службових осіб в районах, містах, районах у містах та службових осіб контрольно-ревізійних управлінь розглядаються і вирішуються начальниками цих управлінь. Скарги на дії службових осіб Головного контрольно-ревізійного управління України та начальників контрольно-ревізійних управлінь Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя розглядаються та вирішуються начальником Головного контрольно-ревізійного управління України. Скарги розглядаються і рішення за ними приймаються керівниками відповідних органів державної контрольно-ревізійної служби не пізніш як у місячний строк з моменту їх надходження. У разі незгоди юридичних і фізичних осіб з цими рішеннями вони можуть бути оскаржені у судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 17, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165, п. 6 Розділу VІІ Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ч.ч. 4-6 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України; набирає законної сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Додаток на адресу заявника на 163 аркушах.

Суддя

І.М. Кощеєв

Згiдно з оригіналом

Помічник судді

Т.М. Зеленська