справа № 4с-175/1211/14-ц
21 березня 2014 року суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Озерянська Ж.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця, -
20 березня 2014 року до суду надійшла скарга ОСОБА_1 на дії державного виконавця.
Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК і ГПК, та містити відомості, перелічені в пунктах 3-5 ч.7 ст.82 Закону України від 21.04.1999 року № 606-XIV «Про виконавче провадження» (зі змінами та доповненнями).
Крім того, згідно ч. 8 ст. 8 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Подана скарга на дії державного виконавця не відповідає вимогам ст. 119, 120 ЦПК України, а саме:
- відповідно до ст. 383 ЦПК України, учасники виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Виходячи з цього сторонами по скарзі є заявник та заінтересована особа. Оскільки відповідно до діючого законодавства скарга на дії державного виконавця розглядається в судовому засіданні з викликом сторін і зацікавлених осіб, тому: - заявником не вказано ім'я боржника та зацікавлених осіб (оскільки протилежною стороною під час розгляду скарги на дії державного виконавця заінтересованою особою (суб'єктом оскарження) є саме ця посадова особа, то її і необхідно вказувати), їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
- необхідно конкретизувати, якими саме діями державний виконавець порушив права чи свободи заявника, та які саме дії оскаржують ся, оскільки прохальна частина скарги складається з вимог щодо скасування ухвали суду ;
- не викладено обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги, та не зазначено докази, що підтверджують кожну обставину справи;
- не додано до заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості зацікавлених осіб.
Так як скарга на дії державного виконавця повинна відповідати загальним вимогам щодо форми і змісту позовної заяви, а згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України, встановивши, що скаргу подано без додержання вимог, вважаю за необхідне залишити скаргу на дії державного виконавця без руху і надати строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -
Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця - залишити без руху.
Повідомити скаржника про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки у строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ним ухвали. Роз'яснити, що інакше скарга буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : Озерянська Ж.М.