Ухвала від 25.03.2014 по справі 825/4550/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 825/4550/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Д"яков В.І. Суддя-доповідач: Безименна Н.В.

УХВАЛА

Іменем України

25 березня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Безименної Н.В.,

суддів: Аліменка В.О. та Кучми А.Ю.,

при секретарі: Проценко А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Приватного підприємства «Комфортавтотранс» на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2013 року у справі за позовом Приватного підприємства «Комфортавтотранс» до Чернігівської обласної державної адміністрації, треті особи: фізична особа - підприємець ОСОБА_2, Державне підприємство «Чернігівавтотранссервіс» про визнання протиправним та скасування рішення в частині, -

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2013 року ПП «Комфортавтотранс» звернулося в Чернігівський окружний адміністративний суд з позовом до Чернігівської обласної державної адміністрації, третя особи: фізична особа - підприємець ОСОБА_2, Державне підприємство «Чернігівавтотранссервіс», в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету Чернігівської обласної державної адміністрації від 12.11.2013 року в частині визначення ФОП ОСОБА_2 переможцем конкурсу на право обслуговування автобусного маршруту загального користування Чернігів -Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к).

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2013 року в задоволенні позову відмовлено. Рішення суду вмотивовано тим, що відповідачем надано достатні аргументи та доводи, які свідчать про відсутність підстав для визнання протиправним і скасування рішення Конкурсного комітету Чернігівської ОДА від 12.11.2013 в частині визначення ФОП ОСОБА_2 переможцем конкурсу на право обслуговування автобусного маршруту загального користування Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к).

Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. На думку апелянта, судом неповно з'ясовано та проігноровано обставини, які мають значення для справи, а висновки викладені в постанові, не відповідають дійсним обставинам справи, судом порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини та наданим доказам дав правильну правову оцінку і дійшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.

Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081( далі - Порядок № 1081) визначено процедуру та механізм реалізації підготовки та проведення конкурсу.

Відповідно до п.п. 8, 10 Порядку № №1081 рішення про переможця конкурсу приймається конкурсним комітетом. Рішення конкурсного комітету обов'язкове для виконання організатором, крім випадків, передбачених пунктом 54 цього Порядку. Організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт». Крім обов'язкових організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, тощо). Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об'єкті конкурсу, який включає міські та приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Відповідно до п. 29 Порядку № №1081 для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і визначений перелік документів. Документи для участі в конкурсі пронумеровуються, прошиваються, підписуються уповноваженою особою перевізника-претендента та скріплюються печаткою з позначенням кількості сторінок цифрами і словами. Документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).

Відповідно до п.п. 29, 42 Порядку №1081 переможцем конкурсу визначається підприємство (організація), яке за оцінкою конкурсного комітету найбільше відповідає умовам конкурсу. У разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України «Про автомобільний транспорт». Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.

Відповідно до п.п. 46, 47, 49 Порядку №1081 переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів. Претендентом, який посів друге місце, визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів без урахування показника переможця конкурсу. Рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів. Рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника-претендента, який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам-претендентам під час конкурсу, у 10-денний строк оформляється протоколом, який підписується присутнім головою або заступником голови та секретарем конкурсного комітету, і подається організатору.

Відповідно до пункту 37 Порядку№1081 достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

Пунктом 41 Порядку №1081 визначено, що під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента. Представники органів державного контролю несуть персональну відповідальність за достовірність поданої інформації відповідно до законодавства.

З матеріалів справи вбачається, що 12.11.2013 Чернігівською ОДА проведено конкурс на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області (внутрішньообласні маршрути), на право обслуговування маршруту Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к).

Участь в указаному конкурсі взяло два претенденти: ПП «Комфортавтотранс» та ФОП ОСОБА_2

За результатами проведеного конкурсу було прийнято рішення, оформлене протоколом № 247 засідання Конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсу на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області (внутрішньообласні маршрути), обласної державної адміністрації, яким визнано переможцем конкурсу по маршруту Чернігів - Десна, рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к, ФОП ОСОБА_2 та рекомендовано Чернігівській ОДА укласти договір про перевезення пасажирів з ФОП ОСОБА_2 терміном на три роки за умови надання всіх необхідних документів в місячний термін (а.с.74-76).

ФОП ОСОБА_2 визнано переможцем конкурсу як такого, що набрав найбільшу кількість балів, зокрема ним набрано - 13,67 балів, а ПП «Комфортавтотранс» - 11,67.

На думку колегії суддів, Чернігівський окружний адміністративний суд обґрунтовано не прийняв до уваги доводи позивача, що підприємству неправомірно не нараховано 6 балів за середньооблікову кількість 30 і більше працівників за період протягом року з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, виходячи з наступного.

Як вірно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, між ДП «Чернігівавтотранссервіс» та Чернігівською ОДА 31 жовтня 2011 року укладено договір на надання послуг щодо забезпечення підготовки матеріалів до проведення засідань конкурсного комітету на перевезення пасажирів на автобусах загального користування області. Відповідно до вказаного договору ДП «Чернігівавтотранссервіс» здійснює аналіз та оцінку відповідності пропозицій перевізника-претендента умовам конкурсу (абз.6 п.2.2 договору) та перевірку достовірності одержаної від перевізників-претендентів інформації у встановлені чинним законодавством терміни (абз.5 п.2.2 договору) (а.с. 16-18).

На виконання вказаних вимог законодавства, представником робочого органу - ДП «Чернігівавтотранссервіс» зроблено запит від 28.10.2013 №06-379 до головного управління Міністерства доходів і зборів у Чернігівській області де у зв'язку з проведенням 12.11.2013 конкурсу по визначенню перевізників на внутрішньообласних маршрутах загального користування, на підставі пункту 29 та додатку 4 Порядку№1081 та на виконання доручення першого заступника голови Чернігівської ОДА Прокопенка С.М., просив надати до 07.11.2013 інформацію по перевізниках щодо середньооблікової кількості та заробітної плати працівників перевізників-претендентів згідно форми N1ДФ поквартально, протягом одного року до дати оголошення конкурсу (10.10.2013) (а.с.109).

Відповіддю ГУ Міндоходів у Чернігівській області від 06.11.2013 за №1966/10/18-013 не підтверджувалась необхідна середньооблікова кількість працюючих на ПП «Комфортавтотранс» (30 і більше) для нарахування відповідних балів (а.с.110-111).

Враховуючи, що за інформацію, наданою конкурсному комітету робочим органом, ПП «Комфортавтотранс» не мало права на нарахування 6 балів, які надаються за наявність середньооблікової кількості працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, для міжміських перевезень у кількості від 20 до 50 осіб, дії відповідача відповідають вищенаведеним вимогам закону.

При цьому, судом першої інстанції також обґрунтовано не прийнято до уваги посилання позивача на те, що конкурсним комітетом протиправно не були розглянуті документи, що надавались представником позивача під час проведення конкурсу, оскільки пунктом 33 Порядку №1081 встановлено, що документи, які надійшли до організатора після встановленого строку не розглядаються.

Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 212 та 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Комфортавтотранс» - залишити без задоволення.

Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 1 квітня 2014 року.

Головуючий суддя: Н.В. Безименна

Судді: В.О. Аліменко

А.Ю. Кучма

.

Головуючий суддя Безименна Н.В.

Судді: Аліменко В.О.

Кучма А.Ю.