Ухвала від 14.04.2014 по справі 819/740/14-а

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/740/14-a

14 квітня 2014 року м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Світ соломи» до відділу державної виконавчої служби Кременецького районного управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ соломи» звернулося до суду з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Кременецького районного управління юстиції, в якому просило:

- визнати дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Кременецького районного управління юстиції Кулини Галини Іванівни неправомірними та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження за № 40356481, постанову про арешт коштів боржника ВП № 40356481 від 18.03.2014 року та скасувати всі інші винесені постанови в рамках виконавчого провадження ВП № 40356481;

- визнати дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Кременецького районного управління юстиції Кулини Галини Іванівни неправомірними та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження за № 40356654, постанову про арешт коштів боржника ВП № 40356654 від 18.03.2014 року та скасувати всі інші винесені постанови в рамках виконавчого провадження ВП № 40356654.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), та містить такі недоліки.

За формою і змістом адміністративний позов має відповідати вимогам статей 105 та 106 КАС України.

Згідно із пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до частини четвертої статті 105 КАС України позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

В поданій товариством з обмеженою відповідальністю «Світ соломи» позовній заяві зміст позовних вимог не відповідає вищенаведеним нормам процесуального закону.

Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову), під якими розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

У поданій до суду позовній заяві не конкретизовані позовні вимоги, зокрема, не зазначено, які саме дії державного виконавця державної виконавчої служби Кременецького районного управління юстиції Кулини Галини Іванівни оскаржуються, а так само не вказано конкретні рішення, що оскаржуються. Так, позивач просить скасувати всі інші винесені постанови в рамках виконавчих проваджень ВП № 40356481 та ВП № 40356654. В даному випадку некоректність та нечіткість формулювання змісту позовних вимог свідчить про недоліки позовної заяви, які мають бути усунуті до вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки щодо таких позовних вимог відсутнє їх обґрунтування, окрім як посилання на неотримання позивачем постанов і документів в межах цих виконавчих проваджень. При цьому суд звертає увагу та те, що позивач як сторона виконавчого провадження має право відповідно до статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» № 606-XIV від 21.04.1999 року ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії та користуватися іншими правами, наданими законом, тобто позивач не позбавлений права отримати копії усіх документів в межах виконавчого провадження та при зверненні до суду чітко вказати рішення суб'єкта владних повноважень, які вважає такими, що порушують його права, свободи та інтереси. При цьому позивачу слід врахувати, що при оскарженні рішень, які носять майновий характер, позивач має сплатити судовий збір у відповідному розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. Вказані вимоги до позовної заяви позивачем також не додержані.

До позовної заяви не долучено копії оскаржуваних постанов, зокрема, постанов про відкриття виконавчого провадження та всіх інших винесених постанов в рамках виконавчих проваджень ВП № 40356481 та ВП № 40356654, які просить скасувати позивач.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду позовної заяви з чітким формулювання позовних вимог, конкретизувавши дії та рішення, які оскаржуються, і обґрунтувавши кожну позовну вимогу, з наданням копій оскаржуваних рішень. У випадку оскарження постанов державного виконавця, які носять майновий характер (про стягнення виконавчого збору, про стягнення витрат на проведення виконавчих дій тощо), позивач має сплатити судовий збір у відповідному розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, як за вимоги майнового характеру.

Керуючись статтею 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну товариства з обмеженою відповідальністю «Світ соломи» до відділу державної виконавчої служби Кременецького районного управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування постанов залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 24 квітня 2014 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Чепенюк О.В.

Копія вірна

Суддя Чепенюк О.В.