Ухвала від 14.04.2014 по справі 810/2364/14

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 квітня 2014 року № 810/2364/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області

проскасування вимоги,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області (надалі - відповідач) про скасування вимоги відповідача про сплату боргу від 21.11.2013 № Ф-1153, якою позивачеві визначено до сплати заборгованість по єдиному внеску у розмірі 6960,48 грн.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Приписами частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 № 590-VII, що діє з 23.10.2013).

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн. згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-VIІ).

Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.

Судом встановлено, що позивачем заявлено майнову вимогу про скасування вимоги відповідача про сплату боргу від 21.11.2013 № Ф-1153, якою позивачеві визначено до сплати заборгованість по єдиному внеску у розмірі 6960,48 грн.

Разом із тим, позивачем до позовної заяви долучено квитанцію від 09.04.2014 № 4456 про сплату судового збору у розмірі 75,00 грн.

Відтак, розмір судового збору, сплачений позивачем, не відповідає вимогам Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI для позовних вимог майнового характеру.

Водночас, суд звертає увагу на таке.

Положеннями частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду, відмови у відкритті провадження у справі.

Поряд із цим, в силу положень частини п'ятої вказаної статті суддя з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

В силу приписів статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до положень частини п'ятої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Як то вбачається з матеріалів справи, позивач просить скасувати вимогу про сплату боргу від 21.11.2013 № Ф-1153. У позовній заяві позивач зазначив, що отримав оскаржувану вимогу 15.03.2014. Проте, матеріали справи не містять доказів, в яких було б зазначено дату отримання оскаржуваної вимоги, зокрема, відсутній конверт, яким позивачеві направлено оскаржувану вимогу.

Відтак, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б надавали суду підстави обчислювати строк звернення із позовом до суду саме із зазначеної позивачем дати отримання оскаржуваної вимоги - 15.03.2014.

Отже, зазначене позбавляє суд можливості перевірити дотримання встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України строку звернення до суду із позовною заявою, який у разі його пропуску, за загальним правилом, визначеним у статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, може бути поновлений виключно з поважних причин та виключно за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Таким чином, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим частиною п'ятою пункту першого статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не приєднано до позову заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог у розмірах, визначених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» та подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважності причин пропуску такого строку і наданням відповідних доказів на їх підтвердження.

Інформацію щодо сплати судового збору можна дізнатися на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою http://court.gov.ua/sud1070/tax/, а також з інформаційних стендів Київського окружного адміністративного суду.

Питання про відкриття провадження у справі буде вирішено у строк, встановлений статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України після спливу строку, встановленого судом на усунення недоліків.

Повідомити позивача, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута заявникові.

Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 квітня 2014 року.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Колеснікова І.С.