Постанова від 19.03.2014 по справі 572/847/14-а

Справа № 572/847/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2014 року

Сарненський районний суд Рівненської області

під головуванням судді Власик Н.М.

при секретареві Вознюк М. В.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Сарни адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Рівненській області, третя особа - управління праці та соціального захисту населення Сарненської РДА про визнання дій протиправними та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаним адміністративним позовом. В позові вказує, що державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській області 04.10.2012 року винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 1718/2-а-754 р., виданого 01.06.2012 року Сарненським районним судом Рівненської області, про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Сарненської райдержадміністрації нарахувати та виплатити за період з 17.09.2010 року по 28.06.2011 року щомісячно 30% мінімальної заробітної плати у зв»язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства У вказаній постанові зазначено, що фінансування вищевказаних виплат здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. При надходженні коштів з Державного бюджету буде здійснено їх виплату. Таким чином, наявні обставини, передбачені ст.. 75 ЗУ "Про виконавче провадження", підстав для накладення на боржника штрафу відсутні, оскільки боржник не ухиляється від виконання рішення суду.

У судове засідання позивач не з"явився, в позові вказав, що просить справу слухати у його відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча про день і час розгляду справи був належним чином повідомлений..

Представник третьої особи - управління праці та соціального захисту населення Сарненської райдержадміністраціїв судове засідання не з"явився, хоча про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином.

На виконанні у відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській області знаходився виконавчий лист № 1718/2-а-754 р., виданий 01.06.2012 року Сарненським районним судом Рівненської області, про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Сарненської райдержадміністрації нарахувати та виплатити за період з 17.09.2010 року по 28.06.2011 року щомісячно 30% мінімальної заробітної плати у зв»язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства. 04.10.2012 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській області, встановлено, що фінансування вищевказаних виплат здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. При надходженні коштів з Державного бюджету буде здійснено їх виплату. Таким чином, наявні обставини, передбачені ст.. 75 ЗУ "Про виконавче провадження", підстав для накладення на боржника штрафу відсутні, оскільки боржник не ухиляється від виконання рішення суду, на підставі чого, керуючись п.11 ч.1 ст.49 та ст. 50 Закону України "Про виконавче провадження", було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження за виконавчим листом №1718/2-а-754 р

Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов суду визначена положеннями ст. 124 Конституції України.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

У відповідності до п. 11 ч. 1 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі: повернення виконавчого документа до суду чи іншого органу (посадової особи), яким видано виконавчий документ, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 75 цього Закону.

Зокрема, у разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 згаданого Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

Представником відповідача до суду не надано доказів накладення на боржника штрафу відповідно до статті 89 Закону та не надано подання до правоохоронного органу для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом.

Вказівка відповідача на відсутність бюджетних коштів та на законодавство, що регулює питання призначення та надання вищевказаних виплат до даних правовідносин не може бути застосовано і такі посилання є безпідставними.

Посилання на те, що кошти не перераховані ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю коштів з Держбюджету, підтверджує неповне виконання постанови суду.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов в цій частині обґрунтований та підлягає задоволенню.

Щодо позовних вимог про зобов"язання відновити виконавче провадження за даним виконавчим листом та вжити дієвих заходів до належного його виконання вони до задоволення не підлягають .

Суд звертає увагу на те, що на даний час виконавче провадження по виконанню виконавчого листа не відновлено, так як дана постанова не набрала законної сили і відповідачем, ще не виконувались дії по відновленню виконавчого провадження визначені ст.51 ЗУ "Про виконавче провадження" тому заявлення даної вимоги є передчасним заходом.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про виконавче провадження", ст.ст.58, 124 Конституції України, ст.ст. 5, 94, 181 КАС України,суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати дії відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській щодо винесення державним виконавцем Корольчук Н.І. постанови від 04.10.2012 року про закінчення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 1718/2-а-754 виданого Сарненським районним судом 01.06.2012 року- протиправними.

Скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській від 04.10.2012 року про закінчення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 1718/2-а-754 виданого Сарненським районним судом 01.06.2012 року.

В задоволенні решти позовних вимог- відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .

Суддя - підпис

згідно з оригіналом

Суддя Сарненського районного суду Н.М. Власик