Ухвала від 04.04.2014 по справі 807/1112/14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2014 року м. Ужгород№ 807/1112/14

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області про скасування рішення від 27.12.2010 року № 811/9/08-1700 про відмову у задоволенні заяви про право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік, встановивши, що 30.09.2011 року позивач перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за видом діяльності "Діяльність у сфері права" та відшкодування моральної шкоди у розмірі 1699,99 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області, яким просить скасувати рішення від 27.12.2010 року № 811/9/08-1700 про відмову у задоволенні заяви про право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік, встановивши, що 30.09.2011 року позивач перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за видом діяльності "Діяльність у сфері права" та відшкодування моральної шкоди у розмірі 1699,99 грн.

Відповідно до ч.2 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави в тому числі для залишення позовної заяви без розгляду.

У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Статтею 99 КАС України (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року за № 2453-VI (чинний з 30 липня 2010 року) встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що поставляється ухвала.

Як вбачається із поданої позовної заяви, позивачем оскаржується рішення (відмова) відповідача від 27.12.2010 року № 811/9/08-1700 про відмову у задоволенні заяви про право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік

Отже, оскаржуване рішення винесено 27.12.2010 року, проте до суду позивач звернувся лише 03.04.2014 року (вх. № 4899), позовну заяву подано безпосередньо до суду та днем звернення до суду є 2 квітня 2014 року, тобто, позивач звернувся до суду із пропуском встановленого ст.99 КАС України строку.

Прохальною частиною позовної заяви позивач просить розглянути питання про поновлення строку звернення до суду, однак, жодних поважних причин пропуску такого не наведено.

Вирішуючи питання про наявність або відсутність підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, суд констатує, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду та підтверджені належними доказами, та суду не надано доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Частиною 2 ст. 100 КАС України передбачено, що позовна заява може бути залишена без розгляду на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання .

Згідно ч.3 ст.155 КАС України - особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ч.2 ст.99, ч.2 ст.100, ч.3 ст.155, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області про скасування рішення від 27.12.2010 року № 811/9/08-1700 про відмову у задоволенні заяви про право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік, встановивши, що 30.09.2011 року позивач перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за видом діяльності "Діяльність у сфері права" та відшкодування моральної шкоди у розмірі 1699,99 грн. - залишити без розгляду.

2. Копію ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

3. Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті