Ухвала від 01.04.2014 по справі 592/12583/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

01 квітня 2014 року м. Київ № К/800/17524/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2013 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах про перерахунок пенсії,

встановив:

Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2014 року, позов задоволено.

Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

З доданих до касаційної скарги матеріалів вбачається, що ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2014 року постановлена у відкритому судовому засіданні (повний текст її виготовлено 3 березня 2014 року), тому строк на її оскарження, з урахуванням вихідного дня, закінчився 24 березня 2014 року. Касаційна скарга подана (здана на пошту) 27 березня 2014 року.

Отримання відповідачем копії цієї ухвали 11 березня 2014 року, про що йдеться в клопотанні про поновлення строку, саме по собі не свідчить про несвоєчасне надіслання апеляційним судом копії свого рішення та про поважність причини пропуску строку касаційного оскарження, оскільки сторона мала реальну можливість звернутися з касаційною скаргою в межах встановлено строку.

Отже, відповідачу необхідно довести наявність об'єктивних перешкод, які не дозволили подати касаційну скаргу в 20-денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі.

Згідно з частиною четвертою статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням Управлінню Пенсійного фонду України в м.Сумах строку для можливості доведення поважності причин пропуску строку касаційного оскарження.

Керуючись статтею 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

1. Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2013 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах про перерахунок пенсії -залишити без руху.

2. Надати відповідачу тридцять днів з моменту отримання даної ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку.

3. Роз'яснити, що невиконання вимог ухвали у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.

4. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.К. Черпак