"20" березня 2014 р. м. Київ К/800/28177/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Білуги С.В.,
суддів Гаманка О.І.,
Загороднього А.Ф.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ТОВ "Трансвей ЛТД" на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року у справі за позовом ТОВ "Трансвей ЛТД", ТОВ "Укравтотранс 2011" до Виконавчого комітету Брянківської міської ради, третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про скасування рішення,
встановила:
У вересні 2012 року ТОВ "Трансвей ЛТД" та ТОВ "Укравтотранс 2011" звернулись до суду з позовом до Виконавчого комітету Брянківської міської ради, третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про скасування рішення конкурсного комітету.
Постановою Брянківського міського суду Луганської області від 01 березня 2013 року позовні вимоги ТОВ "Трансвей ЛТД" задоволено частково. Визнано незаконним та скасовано рішення конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012, оформлене протоколом засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012 № 3, в частині визнання переможцем конкурсу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 Визнано недійсними договори, укладені Виконавчим комітетом Брянківської міської ради з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 за результатами конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012. Позовні вимоги ТОВ «Укравтотранс-2011» задоволено частково. Визнано незаконним та скасовано рішення конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012, оформлене протоколом засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012 № 3, в частині допущення до участі у конкурсі фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 Визнано незаконним та скасовано рішення конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012 оформлене протоколом засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012 №3, в частині визнання переможцем конкурсу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 Визнано незаконним та скасовано розпорядження міського голови м. Брянка від 06.09.2012 №278 «Про введення в дію рішення засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом згідно з протоколом №3 від 31.09.2012». Визнано недійсним договір між виконавчим комітетом Брянківської міської ради та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в м. Брянка від 10.09.2012 № 43. Допущено поворот виконання розпорядження міського голови м.Брянка від 06.09.2012 № 278 «Про введення в дію рішення засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом згідно з протоколом № 3 від 31 серпня 2012», визначивши спосіб його здійснення - розірвання договору між виконавчим комітетом Брянківської міської ради та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в м. Брянка від 10.09.2012 № 43».
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року скасовано постанову Брянківського міського суду Луганської області від 01 березня 2013 року та прийнято нову постанову про відмову в задоволенні позову.
ТОВ "Трансвей ЛТД подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права просить, рішення суду апеляційної інстанцій скасувати, та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.
Судами попередніх інстанцій було встановлено, що 31 серпня 2012 року комітетом з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом проведено конкурс на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування у м. Брянка.
Рішенням конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012, оформленого протоколом засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012 № 3, перевізчиків ТОВ «Укравтотранс 2011» та ТОВ «Трансвей ЛТД» не допущено до участі в конкурсі, так як під час розгляду документів конкурсним комітетом встановлено ряд порушень, допущених даними учасниками конкурсу. За результатами проведення конкурсу на перевезення переможцем конкурсу за об'єктами №2 та №4 визнано перевізника фізичну особу-підприємця ОСОБА_2
Згідно розпорядження міського голови м. Брянка від 06.09.2012 № 278 «Про введення в дію рішення засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом згідно з протоколом № 3 від 31.08.2012» - між виконавчим комітетом Брянківської міської ради та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 укладено договори на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в м. Брянка.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції та приймаючи нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, суд апеляційної інстанції виходив з того, що ТОВ «Трансвей ЛТД» так і ТОВ «Укравтотранс 2011» правомірно не допущено до участі в конкурсі, оскільки позивачами не виконано вимоги пункту 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, а саме надані документи не в повному обсязі.
Колегія суддів погоджується з висновками суду апеляційної інстанції з огляду на наступне.
Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1081. Вказаний Порядок визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування і є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.
Відповідно до пункту 8 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, рішення про переможця конкурсу приймається конкурсним комітетом. Рішення конкурсного комітету обов'язкове для виконання організатором, крім випадків, передбачених пунктом 54 цього Порядку.
Пунктом 51 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначено, що рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводяться в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) організатора протягом не більш як 30 робочих днів з дня проведення конкурсу.
Відповідно до пункту 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування встановлено, що конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який:
1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію;
2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації;
3) не відповідає вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";
4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення;
5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу);
6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Наявність у перевізника однієї з підстав, зазначених у пункті 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, може свідчити встановлення конкретних даних, як самостійно так і з посиланням на інші докази ( документи, іншу інформацію), наведення в протоколі оцінки таких даних, а також наявність підстав, встановлених пункті 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування для прийняття рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника.
Судами встановлено, що ТОВ «Трансвей ЛТД» та ТОВ «Укравтотранс 2011» не було виконано вимог пункту 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, зокрема надані документи не в повному обсязі, а саме: у ТОВ «Укравтотранс 2011» відсутня копія штатного розпису в документах, поданих на об'єкт конкурсу №4, у ТОВ «Трансвей ЛТД» відсутня копія штатного розпису в документах, поданих на об'єкти конкурсу №1, №2, №3, №4. Крім того, позивачами порушено вимоги пункту 29 зазначеного Порядку, зокрема у ТОВ «Укравтотранс 2011» відсутня достатня кількість транспортних засобів для виконання перевезень, затверджених умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів. Запропоновані на конкурс для перевезень автобуси здійснюють перевезення на постійних автобусних маршрутах загального користування в м. Стаханов Луганської області згідно з договором від 06.06.2012 №6/12 (строк дії з 06.06.2012 до 06.06.2017); ТОВ «Трансвей ЛТД» не подано даних щодо наявності резервного автобусу.
Враховуючи викладене, наявність зазначених порушень є достатніми підставами для не допущення до конкурсу позивачів ТОВ «Трансвей ЛТД» та ТОВ «Укравтотранс 2011».
З огляду на вищенаведене колегія суддів погоджується з висновками суду апеляційної інстанції щодо правомірності відмови у задоволенні вимог позивачів щодо визнання незаконним та скасування рішення конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012, оформлене протоколом засідання конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 31.08.2012 № 3, в частині недопущення ТОВ «Укравтотранс 2011» та ТОВ «Трансвей ЛТД» до участі у конкурсі.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що судом апеляційної інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального та процесуального права. Оскаржуване судовеі рішення є законними та обґрунтованими, а тому підстави для його зміни чи скасування відсутні.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись ст.ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
ухвалила:
Касаційну скаргу ТОВ "Трансвей ЛТД" залишити без задоволення, а постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року у справі за позовом ТОВ "Трансвей ЛТД", ТОВ "Укравтотранс 2011" до Виконавчого комітету Брянківської міської ради, третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про скасування рішення - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий С.В. Білуга
Судді О.І. Гаманко
А.Ф. Загородній