Постанова від 24.03.2014 по справі 638/3966/14-а

24.03.2014

Справа № 638/3966/14-а,

№2-а/638/237/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2014 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

Головуючого, судді: Руднєвої О.О.

при секретарі: Каліновій А.М.

за участю :

перекладача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дзержинського районного суду міста Харкова адміністративну справу за позовом головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області до громадянина Нігерії ОСОБА_2 про примусове видворення з України, -

УСТАНОВИВ:

18.03.2014 року позивач звернувся до суду з позовом до громадянина Нігерії ОСОБА_2 про примусове видворення з України, в якому просить: винести постанову про примусове видворення з України громадянина Нігерії ОСОБА_2.

В обґрунтування заявленого позову зазначив, що відповідач громадянин Нігерії нелегально проживає за адресою АДРЕСА_1

Представник позивача Борисенко В.А., який діє на підставі довіреності в судовому засіданні заявлені позовної вимоги підтримав та просив їх задовольнити, виходячи з доводів, що викладені в позовній заяві.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задовольнити у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що до ГУ ДМС України в Харківській області від начальника Фрунзенського РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області надійшли матеріали на громадянина Нігерії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 для підготовки адміністративного позову про примусове видворення за межі України вищевказаного іноземця. Фрунзенсьим РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області було виявлено громадянина Нігерії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який перебуває на території України з порушенням Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». З 28.09.2013 року громадянин Нігерії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 нелегально проживає за адресою: АДРЕСА_1. 30.11.2013 року відносно громадянина Нігерії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення згідно з ч.1 ст. 203 КУпАП.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» начальником ГУ ДМС України в Харківській області відносно відповідача було прийнято рішення про примусове повернення його з України та було зобов*язано покинути територію України у термін до 19 січня 2014 року, яке останній добровільно не виконав, самостійно територію не покинув.

Відповідно до частини 3 статті 3 розділу І Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до частини 1 стаття 9 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Частиною 1 статті 16 розділу II зазначеного вище Закону передбачено, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону.

Частиною 15 стаття 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, не передбачених частинами 2-14 цієї статті, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Згідно до частини 4 статті 4 вищевказаного Закону передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.

Іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання або прибули для тимчасового працевлаштування, отримують посвідки відповідно на постійне або тимчасове проживання. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.

Згідно до п. 14 ст. 1 вищезазначеного Закону нелегальний мігрант -іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України;

Відповідно до ч. 1 статті 23 розділу ІІІ Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальні мігранти та інші іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність відповідно до закону.

Пунктом 2 статті 25 цього Закону передбачено, що «іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування в Україні або які не можуть виконати обов'язок виїзду з України, не пізніше дня закінчення відповідного строку їх перебування у зв'язку з відсутністю коштів або втратою паспортного документа можуть добровільно повернутися в країну походження або третю країну, у тому числі за сприяння міжнародних організацій».

Абзацом 1 статті 26 розділу III Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що «іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції».

Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення»

Суд вбачає, що відповідач незаконно проживає на території України, чим грубо порушив законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, його дії суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України, охорони громадського порядку. Крім того, у відповідача відсутні підстави, які дозволяють йому законно перебувати на території України, чи легально вибути за її межі, працевлаштуватися на території України на законних підставах відповідач немає можливості, родичів на території України, немає, місця постійного проживання на території України немає, кошти на існування та виїзд за межі території України відсутні, до міграційної служби та посадових осіб Державної прикордонної служби України з заявою про набуття статусу біженця не звертався.

Враховуючи наведене, суд вважає обґрунтованими доводи про те, що відповідач буде ухилятися від виїзду з території України, що свідчить про порушення чинного законодавства України та необхідність його примусового видворення за межі території України.

Також суд вважає за можливе задоволення клопотання позивача про звернення постанови суду до негайного виконання в порядку ч.2 ст.256 КАС України.

На підставі викладеного, відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 183-5, ч.2 ст.256 КАС України,

С У Д ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області до громадянина Нігерії ОСОБА_2 про примусове видворення з України - задовольнити у повному обсязі.

Примусово видворити громадянина Нігерії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 за межі території України.

Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Дзержинський районний суд міста Харкова шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий, суддя: О.О. Руднєва