Постанова від 31.03.2014 по справі 813/1636/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2014 року № 813/1636/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Сидор Н.Т., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до торгівельного державного комунального підприємства «Троянда» про стягнення коштів з банківських рахунків платника податків для погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - ДПІ, позивач) звернулась до торгівельного державного комунального підприємства «Троянда» (далі - ТДКП «Троянда», відповідач) про стягнення коштів з банківських рахунків платника податків для погашення податкового боргу в розмірі 2 380,00 грн.

В обгрунтування позовних вимог покликаються на те, що податковий борг у відповідача в розмірі 2 380,00 грн. виник внаслідок неподання податкової звітності з податку на прибуток.

Копію ухвали про відкриття скороченого провадження відповідач отримав 11.03.2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Протягом встановленого ст. 183-2 КАС України строку жодних заперечень проти позову від відповідача не надійшло.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши і оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

ТДКП «Троянда» відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) є платником податків та згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно розрахунку про заборгованість, ДКТП «Троянда» має заборгованість в сумі 2380,00 грн, що виникла у зв'язку з несплатою до бюджету та державних цільових фондів грошових зобов'язань з податку на прибуток.

Як вбачається із матеріалів справи, вказана сума податкового боргу виникла внаслідок порушення податкового законодавства встановленого:

- актом про результати перевірки своєчасності подання податкової звітності від 14.03.2011 року №752/500/151/23267177. За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення від 23.03.2011 року № 0002421511;

- актом про результати перевірки своєчасності подання податкової звітності від 06.07.2011 року №2133/1353/1511/23267177. За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення від 18.07.2011 року № 0013211511;

- актом про результати перевірки своєчасності подання податкової звітності від 29.09.2011 року №3381/2140/1511/23267177. За результатами проведеної перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення від 11.10.2011 року № 0026591511;

Матеріалами справи підтверджується, що зазначені податкові повідомлення - рішення були скеровані, однак ні в адміністративному ні в судовому порядку ним оскаржені не були, визначені контролюючим органом грошові зобов'язання в повному обсязі не сплачені.

ДПІ у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, відповідно до п.95.3 ст.95 ПК України, виставило відповідачу податкові вимоги від 04.11.2008 року № 1/1861 та від 25.05.2009 року № 2/481 на загальну суму 2 380,00 грн.

На даний час суми податкових зобов'язань відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.

Отже, згідно з долученими до матеріалів справи доказами, зокрема зважаючи на відомості з облікової картки платника податків, податковий борг відповідача в розмірі 2 380,00 грн. станом на дату судового розгляду справи не сплачений.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Строки сплати податкового зобов'язання визначені ст. 57 ПК України.

Відповідно до ст. 16 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 14.1.137 ст. 14 ПК України, орган стягнення це державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п. 41.5 ст. 41 ПК України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до п. 20.1.18 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пп. 95.1-95.2 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За вищезазначених обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 2 380,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 4, 7-11, 14, 69-72, 86, 87, 94, 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з банківських рахунків торгівельного державного комунального підприємства «Троянда» (79008, Львівська область, м. Львів, пл. Підкови, 1, ЄДРПОУ 23267177) відкритих у банківських установах, які обслуговують такого платника податків на користь Державного бюджету України кошти для погашення податкового боргу в сумі 2 380 (дві тисячі триста вісімдесят) грн.

Судові витрати з відповідача не стягуються.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.

Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя Сидор Н.Т.