Ухвала від 25.03.2014 по справі 554/2862/14-а

Дата документу 25.03.2014 Справа № 554/2862/14-а

25 березня 2014 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого - судді Савченка А.Г.

при секретарі Гречка Є.В.

за участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача Лобач Ю.О.

третьої особи ОСОБА_4

представника третьої особи ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_6 до територіальної громади м. Полтави в особі Полтавської міської ради, третя особа ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

5 березня 2014 року до суду надійшла вказана адміністративна позовна заява, яка відповідає вимогам ст. ст. 105, 106 КАС України та підсудна Октябрському районному суду м. Полтави.

У позові позивачі просили визнати протиправним та скасувати рішення дванадцятої сесії п'ятого скликання Полтавської міської ради від 27 лютого 2007 року «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 24 жовтня 1984 року № 480 «Про продаж комунальних квартир, що знаходяться в будинку особистої власності громадян по АДРЕСА_1».

Статтею 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів, який обчислюється від дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи позивачам про існування оскаржуваного рішення стало відомо з лютого 2009 року, коли ними було отримано витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно. Про це також свідчить і подана позивачами до суду в вересні 2013 року позовна заява про визнання недійсним договору купівлі-продажу та переведення прав та обов'язків покупця, в якій вони зазначають про існування оскаржуваного ними рішення, додаючи при цьому копію договору купівлі-продажу, в якому воно зазначається.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Виходячи з наведеного вище, суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, а тому приходить до висновку про необхідність залишення адміністративного позову без розгляду.

Керуючись статтями 100, 165, 186 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_6 до територіальної громади м. Полтави в особі Полтавської міської ради, третя особа ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення залишити без розгляду на стадії судового розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СуддяА.Г. Савченко