Справа: № 742/359/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Ігумен В.М. Суддя-доповідач: Мамчур Я.С.
Іменем України
27 березня 2014 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді: Мамчура Я.С.
суддів: Горяйнова А.М., Желтобрюх І.Л.
розглянувши в порядку письмового провадження відповідно до ст. ст. 41, 197 КАС України в м. Києві апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Прилуках та Прилуцькому районі Чернігівської області на постанову Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 06 лютого 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Прилуках та Прилуцькому районі Чернігівської області про зобов'язання вчинити дії, -
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просила: визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Прилуках та Прилуцькому районі Чернігівської області щодо відмови у перерахуванні їй пенсії по підвищеній заробітній платі в розмірі 85%від суми місячної заробітної плати неправомірними; зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії по підвищеній заробітній платі в розмірі 85% від суми місячної заробітної плати з 01 липня 2012 року.
Постановою Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 06 лютого 2014 року позовні вимоги задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить дану постанову скасувати та прийняти нову про відмову в задоволенні адміністративного позову повністю, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду - без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Прилуках та Прилуцькому районі Чернігівської області та з 09 квітня 2008 року отримує пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру», розмір якої становить 85% від суми місячного (чинного) заробітку.
Відповідачем у зв'язку з набранням чинності з 01 жовтня 2011 року Закону України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи», здійснено перерахунок пенсії позивача, після якого її розмір становив 68% від суми місячного заробітку плати.
Вважаючи рішення відповідача про зменшення йому розміру пенсії протиправним, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Частково задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції зазначив, що перерахунок пенсії позивача в розмірі 68% від суми місячного заробітку є протиправним, оскільки це є порушенням ст.22 Конституції України та звуженням змісту та обсягу права позивача на пенсію. Пенсія позивача має складати 85% місячного заробітку.
Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній з 12 липня 2001 року) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку. Пенсія призначається у розмірі 80% від суми їхньої місячної заробітної плати, до котрої включається всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків місячного заробітку. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Встановлені Законом України «Про прокуратуру» (в редакції чинній з 12 липня 2001 року) положення щодо проведення перерахування пенсії з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи, поширюється на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, незалежно від часу виходу їх на пенсію, повністю залишені без змін в ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в новій редакції від 17 травня 2012 року.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи», який набрав чинності 01 жовтня 2010 року внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», з гідно якої пенсія призначається у розмірі 68% від суми місячної заробітної плати.
З аналізу наведеної норми вбачається, що вищевказана норма має застосовуватись до працівників при виході на пенсію після прийняття і вступу в законну силу даного Закону.
Оскільки позивач у своїй позовній заяві просив не призначити йому пенсію, а зробити її перерахунок, то при проведенні перерахунку Управління Пенсійного фонду України в м. Черкаси має керуватись ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №3662-12 від 26 листопада 1993 року в редакції Закону № 2663-111 (2663-14) від 12 липня 2001 року, тобто тією нормою, яка діяла до прийняття Закону України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи».
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів прийшла до висновку, що відповідач відповідно до вимог чинного законодавства зобов'язаний провести перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії у розмірі 85 відсотків від суми місячного чинного заробітку і при перерахунку мають бути взяті до уваги збільшені показники підвищення заробітної плати.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про необхідність часткового задоволення адміністративного позову та вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись статтями 41, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Прилуках та Прилуцькому районі Чернігівської області - залишити без задоволення.
Постанову Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 06 лютого 2014 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь в справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий Мамчур Я.С.
Судді Горяйнов А.М.
Желтобрюх І.Л.
.
Головуючий суддя Мамчур Я.С
Судді: Горяйнов А.М.
Желтобрюх І.Л.