Постанова від 20.03.2014 по справі 146/345/14-а

Справа № 146/345/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" березня 2014 р. смт. Томашпіль

Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації про визнання неправомірних дій, зобов'язання здійснити нарахування та виплату в повному обсязі допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-

ВСТАНОВИВ:

5 березня 2014 року ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом, в якому просить поновити їй строк звернення до суду із даним позовом; визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації щодо виплати їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, меншому ніж прожитковий мінімум для дітей віком до шести років; зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виплатити недоотриману допомогу, як застрахованій особі за 2013 р., 2014 р. у відповідності до Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-ІП "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму на дитину до шести років з урахуванням проведених виплат; стягнути з Державного бюджету України на її користь суму сплаченого судового збору.

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтувала наступним.

ІНФОРМАЦІЯ_1 у позивачки ОСОБА_1 народилася дитина ОСОБА_2.

З 9 вересня 2013 року по 30 червня 2016 року позивачці , згідно витягу із наказу від 10 вересня 2013 року № 183-О/С, була надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, як особі, застрахованій у системі соціального загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Рішенням Управлінням праці та захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації від 13 січня 2014 року позивачці було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі - Закон № 2811-XII)., яку вона отримувала в вересні 2013 року -в розмірі 95,33 грн., а починаючи з жовтня 2013 року по січень 2014 року в розмірі по 130,00 грн на місяць;що підтверджується довідкою № 343 від 20.01.2014 року, яку надано Управлінням праці та захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації у Вінницькій області за запитом про доступ до публічної інформації.

29 січня 2014 року з отриманого листа позивачка довідалася, що державна допомога, яка їй виплачувалася, виплачувалася не в повному розмірі.

Позивачка зазначає, що вона працювала і була (також на даний час є) застрахованою особою, тому вважає, що відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається зареєстрованій особі не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Згідно з Законами України «Про державний бюджет на 2013 рік», «Про державний бюджет на 2014 рік», прожитковий мінімум для дітей віком до шести років становить: з 1 січня 2013 року - 972 грн, з 1 грудня 2013 року-1032 грн, з 1 січня 2014 року-1032 грн, з 1 липня 2014 року-1059 грн, з 1 жовтня 2014 року-1102 грн.

До 1 січня 2008 року - дати набрання чинності Законом України від 28 грудня 2007 № 107-УІ "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 107-УІ) - правовідносини щодо виплати допомоги регулювалися Законом № 2811- XII, дія якого поширювалася на осіб, не застрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (стаття 13) та Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (далі Закон № 2240-ІІІ), який поширював свою дію на застрахованих у зазначеній системі осіб, а саме: ст.43 Закону №2240- III було передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було внесено зміни до Закону №2811 -XII та викладено ст.15 у наступній редакції: «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.» .

Проте, відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2008 р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», Розділ І цього Закону набирає чинності з 01.01.2008 року і діє по 31.12.2008 року. Отже, з 01.01.2009 року ст. 15 Закону № 2811- XII відновила попередню редакцію, відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Також обмеження щодо розміру допомоги по догляду за дитиною передбаченої ст. 15 Закону №2811-XII встановлені ст. 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» та ст.45 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік» відповідно до яких зазначена допомога виплачується в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, ні Законом України «Про державний бюджет України» на 2010-2013 роки, а ні іншими законами, не встановлювалось на 2010-2013 роки інший, ніж у Законі № 2811 -XI, розмір допомоги, та не надавалось Кабінету Міністрів України право визначати розміри такої допомоги, а дії Законів про бюджет діяли, відповідно, лише у 2009 та 2010 роках, отже відповідач з 1 січня 2011 року, повинен був керуватися Законом №2811-XII.

Конституційний Суд України рішенням від 22 травня 2008 року №10- рп/2008 визнав неконституційними низку положень Закону № 107-УІ, в тому числі й пункт 25 розділу II Закону № 107-УІ щодо виключення статей 40-44 Закону № 2240-ІІІ. Пунктом 2 розділу III Закону № 107-УІ було передбачено, що розділ II цього Закону діє до 31 грудня 2008 року. Таким чином, з часу проголошення Рішення №10-рп/2008 Конституційним Судом України відновили свою дію вищезазначені положення Закону № 2240-ІІІ, азі січня 2009 року - статті 13, 15 Закону № 2811-ХІІ. Статтею 46 Закону України від 26 грудня 2008 №835-УІ "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та статтею 45 Закону України від 27 квітня 2010 року № 2154-УІ "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (далі - Закон № 2154-УІ) передбачено, що у 2009, 2010 роках допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону № 2240-ІП призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 саме на виконання Закону №2811-XII (пункт 1).

Новий акт уряду на виконання статті 45 Закону № 2154-УІ не приймався. Розміри і порядок виплати допомоги відповідно до Закону № 2240-ІП на виконання статті 45 Закону № 2154-УІ Кабінетом Міністрів України не визначалися.

Враховуючи, те, що ОСОБА_1 була (та є на даний час) застрахованою особою, відповідно на правовідносини щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, поширюються норми спеціального Закону, яким є Закон України від 18 січня 2001 року № 2240-ІП "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» відповідно до статті 43 якого допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Така правова позиція Верховного Суду України, викладена ним у рішенні від 25.12.2012 року по справі №21-410а 12 за аналогічним випадком (в ЄДРСР за №28332590).

Відповідно до ст.244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Ухвалою суду від 6 березня 2014 року по даній справі відкрито скорочене провадження.

19 березня 2014 року від управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації надійшло заперечення на позовну заяву ОСОБА_1, в якій начальник управління праці та соціального захисту населення Г.К.Косар зазначає, що управління позовні вимоги не визнає, оскільки відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Відповідно до п 22 постанови КМУ № 1751 від 27.12.2001 року « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року- 50 відсотками, 1 січня 2009 року- 75 відсотками, з 1 січня 2010 року- 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше як 130 грн. Даний пункт постанови передбачає, що для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан.. Так як позивачкою не було надано довідки про доходів сім'ї, допомога їй призначена у розмірі 130 грн. Крім того зазначено, що управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації фінансується з державного бюджету та не є розпорядником коштів бюджету Фонду соціального страхування.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно із ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, і не може виходити за межі позовних вимог.

Згідно зі ст.71 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої вказаної статті в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Із матеріалів справи вбачається, що наказом № 183 о/с від 10 вересня 2013 року о/п начальника УМВС України у Вінницькій області В.П.Русина, старшому лейтенанту міліції ОСОБА_1 (М-162103), слідчому слідчого відділення Томашпільського районного відділу УМВС України у Вінницькій області з 9 вересня 2013 року по 30 червня 2016 року надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічного віку, на підставі рапорту ОСОБА_1, свідоцтва про народження від 09.07.2013 року серії НОМЕР_1.

Позивачка звернулась з заявою до Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Рішенням Томашпільського УПСЗН про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 13.01.2014 року позивачці призначена така допомога в розмірі 130 гривень, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі - Закон № 2811-XII).

Відповідачем позивачці призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» у розмірі 130 грн.

Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» №2811-XII від 21 листопада 1992 року відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-XII від 21 листопада 1992 року є спеціальним законом, що регулює правовідносини, пов'язані з призначення та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей.

Частиною 1 статті 1 вказаного Закону встановлено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Умови призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбачені статтею 14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811 -XII від 21 листопада 1992 року є спеціальним законом, що регулює правовідносини, пов'язані з призначення та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей.

Умови призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбачені статтею 14 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", при цьому зазначений закон не передбачає обмежень чи особливих умов або розподілу осіб, що мають право на отримання такої допомоги на застрахованих чи не застрахованих осіб.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням або похованням" від 18.01.2001 року № 2240- ПІ (Закон №2240).

Статтею 1 Закону № 2240 визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Згідно ст. 2 Закону № 2240 страховий випадок - подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання матеріального забезпечення або соціальних послуг за цим Законом.

Статтями 4, 5, 29, 42 Закону №2240 встановлено, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законодавством. Одним із принципів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням є державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх прав.

Статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-XII передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

До ст.15 Закону №2811-ХII вносились зміни, а дія статті зупинялась іншими Законами.

Так, Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" ст.15 Закону №2811-ХII викладено в наступній редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень".

Проте, відповідно до Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" Розділ I цього Закону набирає чинності з 01.01.2008 року і діє по 31.12.2008 року.

Тобто до 1 січня 2008 року - дати набрання чинності Законом України від 28 грудня 2007 № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" - правовідносини щодо виплати допомоги регулювалися Законом № 2811-ХІІ, дія якого поширювалася на осіб, не застрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (стаття 13).

З 01.01.2009 року ст.15 Закону №2811-ХII відновила попередню редакцію, відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Проте, ст. 46 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" встановлено, що у 2009 році допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Аналогічним чином врегульовано спірні правовідносини у 2010 році ст.45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".

При цьому Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" від 22 грудня 2011 року N 4282-VI та Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 6 грудня 2012 року № 5515-VI зміни до ст.15 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» №2811-ХII не вносились, дія статті не зупинялась.

Конституційний Суд України рішенням від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнав неконституційними низку положень Закону № 107-VI, в тому числі й пункт 25 розділу II Закону № 107-VI щодо виключення статей 40-44 Закону № 2240-III. Пунктом 2 розділу ІІІ Закону № 107-VI було передбачено, що розділ II цього Закону діє до 31 грудня 2008 року. Таким чином, з часу проголошення Рішення № 10-рп/2008 Конституційним Судом України відновили свою дію вищезазначені положення Закону № 2240-III, а з 1 січня 2009 року - статті 13, 15 Закону № 2811-ХІІ. Статтею 46 Закону України від 26 грудня 2008 № 835-VI "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та статтею 45 Закону України від 27 квітня 2010 року № 2154-VI "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (далі - Закон № 2154-VI) передбачено, що у 2009, 2010 роках допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону № 2240-ІІІ призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми був затверджений постановою Кабінету Міністрів України 27 грудня 2001 року № 1751 саме на виконання Закону № 2811-ХІІ (пункт 1). Новий акт уряду на виконання статті 45 Закону № 2154-VI не приймався. Розміри і порядок виплати допомоги відповідно до Закону № 2240-III на виконання статті 45 Закону № 2154-VI Кабінетом Міністрів України не визначалися.

Враховуючи, що позивачка є застрахованою особою, відповідно на правовідносини щодо виплати їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, поширюються норми спеціального Закону, яким є Закон України від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» відповідно до статті 43 якого допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Така правова позиція Верховного Суду України, викладена ним у рішенні від 25.12.2012 року по справі за аналогічним позовом ( в реєстрі за № 28332590), тому суд при винесенні постанови враховує вимоги ст. 161 ч.2 КАС України - при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний врахувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених п.1 частини першої ст. 237 цього Кодексу.

Таким чином, відповідно до норм чинного законодавства позивачці ОСОБА_1 має бути нарахована та виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, встановленому ст.15 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Достатність правових підстав чи затверджень щодо неможливості позивачці перерахування та виплати грошової допомоги згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» суд не вбачає.

Оскільки функції призначення, нарахування та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 32 від 16.01.2007 року «Питання виплати застрахованим особам допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» здійснюють органи праці та соціального захисту населення за місцем проживання застрахованих осіб, відповідний обов'язок слід покласти на відповідача -Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської райдержадміністрації.

Відповідно до частини 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Отже, суд вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 73,08 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 6-9, 69-71, 100, 158-163, 167,183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації про визнання неправомірних дій, зобов'язання здійснити нарахування та виплату в повному обсязі допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації щодо виплати ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку у розмірі меншому ніж прожитковий мінімум для дітей до шести років з 9 вересня 2013 року по 20 березня 2014 року.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації провести ОСОБА_1 перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виплатити недоотриману допомогу, як застрахованій особі у відповідності до Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму на дитину до шести років з урахуванням проведених виплат. за період з 9 вересня 2013 року по 20 березня 2014 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 73,08 грн.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Томашпільський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скарги не було подано.

Суддя:О. В. Пилипчук