Ухвала від 26.03.2014 по справі 541/732/14-а

Справа № 541/732/14-а

Провадження № 2-а/541/31/2014

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

вул. Гоголя вул. Гоголя м. Миргород Миргородський район Полтавська область Україна 37600

УХВАЛА

26 березня 2014 року м.Миргород

Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Сидоренко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви Управління ветеринарної медицини в Миргородському районі до ОМПК «Славія» про зупинення діяльності,

ВСТАНОВИВ:

Управління ветеринарної медицини в Миргородському районі звернулося до Миргородського міськрайонного суду з вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить накласти заборону на діяльність ОПМК «Славія», пов'язану із заготівлею молока, в зв'язку з порушенням ветеринарно-санітарних заходів, встановлених законодавством.

Згідно ст. 4 Закону України «Про ветеринарну медицину» Державне управління в галузі ветеринарної медицини здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики, Державний департамент ветеринарної медицини з державною інспекцією ветеринарної медицини, його територіальні органи. Отже, однією із сторін у спорі є орган державної влади, який застосував до суб'єкта господарської діяльності передбачені Законом санкції.

Згідно ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; 3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до п. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Крім того відповідно до ч. 1 та 2 ст. 183-6 КАС України провадження у справах щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування на виявлені під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог законодавства у разі, якщо необхідність такого підтвердження передбачена законом, здійснюється на підставі адміністративного позову суб'єкта владних повноважень, яким ужито відповідних заходів реагування. Адміністративний позов подається суб'єктом владних повноважень до окружного адміністративного суду не пізніше наступного дня з дня видання (прийняття) відповідного розпорядчого документа про вжиття заходів реагування, обґрунтованість яких підлягає підтвердженню судом.

Отже, однією із сторін у спорі є орган державної влади, який застосував до суб'єкта господарської діяльності передбачені Законом санкції, а тому розгляд даного адміністративного позову віднесений до компетенції окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків передбачених цим кодексом. Відповідач ОПМК «Славія», згідно матеріалів справи зареєстроване за адресою Сумська область, м. Охтирка, пров. Фурманова, 1-а.

Враховуючи викладене вище, суд вважає що ця справа не підсудна Миргородському міськрайонному суду, а підсудна Сумському окружному адміністративному суду.

У відповідності з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись ст.ст. 9, 18, 19, 108, 183-6 КАС України ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління ветеринарної медицини в Миргородському районі до ОМПК «Славія» про зупинення діяльності - повернути позивачу.

Копію цієї ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Миргородський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Ю. В. Сидоренко