Справа № 815/8560/13-а
20 березня 2014 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бутенко А.В.,
при секретарі - Філімоненко А.В.
за участю сторін:
представник позивача - Баглай Д.Г. (за довіреністю)
представник відповідача - Чугуникова М.В. (за довіреністю)
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "САВ-ДІСТРИБЬЮШН" до Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області про визнання незаконним та скасування наказу № 663-ОД від 07.11.2013 року в частині перевірки характеристик продукції у ТОВ"САВ-ДІСТРИБЬЮШН" за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, визнання незаконними дії щодо проведення перевірки, визнання незаконним та скасування постанови №661 від 27.11.2013 року, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "САВ-ДІСТРИБЬЮШН" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області про визнання незаконним та скасування наказу №663-ОД від 07.11.2013 року в частині перевірки характеристик продукції у ТОВ"САВ-ДІСТРИБЬЮШН" за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, визнання незаконними дії щодо проведення перевірки, визнання незаконним та скасування постанови №661 від 27.11.2013 року.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем в порушення вимог чинного законодавства було проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН" - магазину "Фокстрот" за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі на надання послуг при торгівлі непродовольчими товарами, за результатами якої складено Акт перевірки №001801 від 08 листопада 2013 року. Підставами для проведення перевірки стало депутатське звернення, у якому визначені питання для перевірки, а саме факт продажу контрафактної продукції та товарів, які не сертифіковані (заборонені для продажу) в Україні. Однак, питання перевірки факту продажу контрафактних товарів не входить до сфери повноважень відповідача, відтак, на думку позивача, перевірку у рамках депутатського звернення відповідач міг провести лише щодо факту наявності сертифікатів на товари, що реалізуються в мережі магазину "Фокстрот", натомість відповідачем незаконно було проведено перевірку з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі на надання послуг при торгівлі непродовольчими товарами.
З огляду на зазначене, позивач вважає дії Інспекції щодо прийняття Наказу від 07 листопада 2013 року №663-од в частині проведення перевірки характеристик продукції у ТОВ"САВ-ДІСТРИБЬЮШН" за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, факт проведення перевірки із вищезазначених питань, такими, що суперечать чинному законодавству України.
Крім того, позивач також зазначив, що постановою № 661 від 27 листопада 2013 року до нього незаконно застосовано штраф за порушення, які відображені в акті перевірки та за створення перешкод у проведенні перевірки. Так, позивач зазначає, що відображені в акті перевірки порушення не мали місця, оскільки, якість та безпечність товарів позивача підтверджується деклараціями відповідності та сертифікатами, які перевірялись у приміщенні магазину, а також додатково надавались до Інспекції. Крім того, не мав місця факт створення позивачем перешкод у проведенні перевірки, оскільки співробітників Інспекції було допущено до приміщень суб'єкта господарювання та надано можливість знайомитися із документами.
Таким чином, вважаючи неправомірними дії та рішення відповідача, позивач звернувся до суду із зазначеним адміністративним позовом.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, надав заперечення, відповідно до яких зазначив, що позапланова перевірка позивача проводилась відповідно до вимог чинного законодавства, на підставі направлення на проведення перевірки №1381 від 07 листопада 2013 року, згідно з наказом на проведення перевірки №663-од від 07 листопада 2013 року та відповідно до згоди Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів про проведення позапланових заходів зі здійснення державного контролю Держспоживінспекцією в Одеській області. Таким чином, акт перевірки, та постанова винесені на законних підставах, з огляду на виявлені порушення позивачем законодавства у сфері захисту прав споживачів, у зв'язку із чим підстави для задоволення позову відсутні.
Вислухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Як встановлено у судовому засіданні, 08 листопада 2013 року на підставі наказу Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області "Про проведення позапланових перевірок" від 07 листопада 2013 року №663-од та направлення №1381 на проведення перевірки від 07 листопада 2013 року, відповідно до ст.ст.5, 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст.ст. 5, 26 Закону України "Про захист прав споживачів", постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 року № 1164 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)", від 31 жовтня 2007 року № 1280 "Про затвердження Порядку відбору зразків продукції для визначення її якісних показників та форми акта відбору зразків продукції", проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, магазин "Фокстрот".
Судом встановлено, що підставою для проведення зазначеної перевірки стало депутатське звернення народного депутата України Бойко В.Б. (вих. № 216-к від 11 жовтня 2013 року) до Генерального прокурора України Пшонки В.П. щодо вжиття заходів прокурорського реагування для припинення порушень прав споживачів та здійснення перевірки торгової мережі магазинів побутової техніки "Фокстрот" на факт продажу контрафактної продукції та товарів, які не сертифіковані (заборонені для продажу) в Україні продукції.
07 листопада 2013 року до Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області надійшла Згода Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів від 06 листопада 2013 року №03/7-10113-2013 на проведення позапланової перевірки ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", магазин "Фокстрот", м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, стосовно дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів.
За результатами проведеної перевірки відповідачем складено Акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів №001801 від 08 листопада 2013 року, яким зафіксовані виявлені під час перевірки порушення.
Як встановлено судом, перевірку було проведено у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання - керуючого магазином ОСОБА_6, якою підписано акт перевірки та отримано його примірник.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 №877-V.
Згідно з ч. 1 вказаного закону, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Захист прав споживачів здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші державні органи, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди (ч. 3 ст. 5 Закону України "Про захист прав споживачів" від 12.05.1991 №1023-XII).
Згідно зі ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів", спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в областях, містах Києві та Севастополі, а на території Автономної Республіки Крим - орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері захисту прав споживачів здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів.
Відповідно до Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затвердженого указом Президента України № 465/2011 від 13 квітня 2011 року, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (надалі - Держспоживінспекція України) є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Згідно з п.7 вищевказаного Положення, а також п. 1 Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 206 від 09 листопада 2011 року (далі - Положення № 206), Держспоживінспекція України здійснює свої повноваження через територіальні інспекції.
Відповідно до пп. 6.1.1 п. 6.1 розділу 6 Положення №206, Інспекції Держспоживінспекції України мають право перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг.
При цьому, у відповідності з ч. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Механізм здійснення державного контролю посадовими особами Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів (далі - Держспоживінспекція України) та її територіальних органів за додержанням законодавства про захист прав споживачів суб'єктами господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства (далі - суб'єкти господарювання), крім Держспоживінспекції в Автономній Республіці Крим, визначений Порядком проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затвердженим Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 07 березня 2012 року № 310 (далі Порядок № 310).
Згідно зі ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", однією з підстав проведення позапланових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) є звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.
Як встановлено судом, підставою проведення позапланової перевірки магазину "Фокстрот", розташованого за адресою м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, є депутатське звернення від 11 жовтня 2013 року №216-к та Згода Держспоживінспекції України від 06 листопада 2013 року №03/7-10113-2013.
Відтак, чинним законодавством передбачено право Інспекції проводити перевірки суб'єктів господарювання, у тому числі і позапланової перевірки позивача, щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів.
Щодо посилань позивача як на підставу для скасування наказу Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області "Про проведення позапланових перевірок" від 07 листопада 2013 року №663-од на те, що в ході перевірки мали бути досліджені виключно дані щодо ймовірних фактів продажу позивачем товарів, що не сертифіковані (заборонені до продажу) в Україні, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до згоди Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів від 06 листопада 2013 року №03/7-10113-2013, остання надала згоду на проведення позапланової перевірки ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", магазин "Фокстрот" м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, стосовно дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів в межах компетенції Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та її територіальних органів.
Як вбачається з наказу "Про проведення позапланових перевірок" від 07 листопада 2013 року №663-од, предметом перевірки визначено - велику побутову техніку, дрібну побутову техніку, радіообладнання і телекомунікаційне кінцеве (термінальне) обладнання.
Таким чином, відповідно до депутатського звернення від 11 жовтня 2013 року, на вимогу Генерального прокурора Україна, предметом перевірки Інспекції у магазині позивача були саме електропобутові товари щодо відповідності їх вимогам технічних регламентів, зокрема стосовно їх безпеки для споживачів і наявності на вказану продукцію декларації про відповідність, що є обов'язковим відповідно до положень: "Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 року №785; "Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 року № 1149; "Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 року № 679.
Враховуючи викладене, позовні вимоги щодо скасування наказу Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області "Про проведення позапланових перевірок" від 07 листопада 2013 року №663-од, визнання незаконними дій відповідача щодо проведення перевірки 08 листопада 2013 року не підлягають задоволенню.
Між тим, суд вважає, що підлягають задоволенню позовні вимоги позивача про визнання незаконним та скасування постанови про накладення штрафних санкцій № 661 від 27.11.2013 року з наступних підстав.
Як вбачається з акту перевірки №001801 від 08 листопада 2013 року, перевіркою встановлено відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про дату виготовлення та місцезнаходження товаровиробника, чим порушено ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів", п.п. 10, 14, 16 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Мінекономіки України від 19.04.2007 року №104.
Частино 5 статті 26 Закону України "Про захист прав споживачів" передбачено право спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальних органів одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії необхідних документів, які характеризують якість продукції, сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, що використовуються для виробництва цієї продукції.
На підставі результатів перевірки та з метою припинення порушень вимог законодавства про захист прав споживачів, відповідно до ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів", підприємству позивача наданий припис до акта від 08 листопада 2013 року №001801 щодо зобов'язання надати інформацію про усунення порушень, що зазначені в акті перевірки; надати документи, які підтверджують вартість партій товару, отриманих для реалізації (згідно додатку №7 до акту).
Про виконання припису позивача було зобов'язано письмово повідомити до розгляду матеріалів справи, який було призначено на 19 листопада 2013 року.
З приписом ознайомлено та другий примірник припису отримано керуючим магазину ОСОБА_6, про що свідчить особистий підпис зазначеної особи в акті перевірки.
22 листопада 2013 року за вхід. №4210 до Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області надійшло клопотання позивача від 21 листопада 2013 року вих. 21/11-13юру щодо перенесення строків розгляду справи, застосування адміністративних та адміністративно-господарських санкцій на 29 листопада 2013 року, у зв'язку із неможливістю надати такий об'єм інформації у такий стислий термін, оскільки позапланові перевірки тривають та проводяться по всій торговельній мережі "Фокстрот". Крім того, зазначено, що магазин, розташований за адресою м. Одеса, вул. Новощепний ряд 2, не є відокремленим підрозділом ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", та запитувані документи знаходяться за адресою місцезнаходження головного підприємства.
Листом Інспекції від 25 листопада 2013 року №4858/8, було розглянуте подане клопотання, та зобов'язано ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН" у строк до 27 листопада 2013 року надати документи та прибути до Інспекції 27 листопада 2013 року о 12 годині 00 хвилин для розгляду матеріалів перевірки.
Згідно з повідомленням ТОВ "Спецкурьєр" (накладна 004423), отримувачем ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН" отримано вказаний лист 27 листопада 2013 року о 10 годині 55 хвилин, що унеможливило своєчасне виконання позивачем вимог Інспекції, визначених у листі від 25 листопада 2013 року №4858/8.
Порядок накладення та стягнення штрафів уповноваженими особами Держспоживінспекції та її територіальних органів з суб'єктів господарської діяльності - підприємств, установ, організацій (їх філій, представництв, відділень) незалежно від форми власності, іноземних юридичних осіб (їх філій, представництв, відділень) і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, що провадять господарську діяльність на території України, за порушення законодавства про захист прав споживачів визначає Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року №1177.
Так, відповідно до п. 4 вказаного Положення, рішення про накладення штрафів приймається на підставі відповідних актів перевірки суб'єкта господарської діяльності та інших матеріалів, пов'язаних з цією перевіркою, за наявності порушень, зазначених у пункті 2 цього Положення, і оформляється постановою за формою, що встановлюється Мінекономрозвитку.
Питання про накладення штрафу розглядається за участю представника суб'єкта господарської діяльності. У разі його відсутності справу може бути розглянуто лише у випадку, коли незважаючи на своєчасне повідомлення суб'єкта господарської діяльності про місце і час розгляду справи від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд приймає до уваги клопотання позивача про перенесення строків розгляду справи на 29 листопада 2013 року, з огляду на обґрунтованість причин з яких неможливо було надати запитувані відповідачем документи у встановлений ним термін.
Натомість, відповідачем 27 листопада 2013 року винесено постанову "Про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України "Про захист прав споживачів" №660, із зазначенням про створення перешкод службовим особам Інспекції у проведенні перевірки якості продукції, шляхом ненадання інформації та документів, необхідних для проведення перевірки, чим порушено вимоги ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів", та за що передбачена відповідальність згідно п.8 ч.1 ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів"; за невиконання припису про усунення порушень прав споживачів, шляхом ненадання письмової інформації про усунення порушень з документальним підтвердженням, та документи, що підтверджують вартість отриманої для реалізації партії товару, чим порушено вимоги ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів", та за що передбачена відповідальність згідно п.9 ч.1 ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів", до позивача застосовано штраф у розмірі 30 853 730 грн.
Відповідальність за порушення законодавства про захист прав споживачів передбачено ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів", якою визначено вичерпний перелік підстав притягнення до відповідальності за порушення законодавства про захист прав споживачів.
Щодо притягнення позивача до відповідальності за створення перешкод службовим особам Інспекції у проведенні перевірки якості продукції, шляхом ненадання інформації та документів, необхідних для проведення перевірки, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 8 ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів", у разі порушення законодавства про захист прав споживачів, суб'єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, у тому числі ресторанного господарства, несуть відповідальність за створення перешкод службовим особам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, та структурного підрозділу з питань захисту прав споживачів органу місцевого самоврядування у проведенні перевірки якості продукції, а також правил торговельного та інших видів обслуговування - у розмірі від одного до десяти відсотків вартості реалізованої продукції за попередній календарний місяць, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат, - у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з розрахунку економічних санкцій, за створення перешкод службовим особам Інспекції у проведенні перевірки до позивача застосовано штраф у розмірі 5 відсотків від суми операцій на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, яка згідно інформації ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві (лист від 21 листопада 2013 року № 2336/8/26-59-15-03-59) у жовтні 2013 року склала 617 067 800 грн., що еквівалентно 30 853 730 грн.
Розділом ІІ Порядку №310 визначено порядок проведення перевірок. Так згідно з п. 2.5 у разі створення перешкод посадовим особам у проведенні перевірки якості продукції, а також правил торговельного та інших видів обслуговування складається відповідний акт, у якому фіксується факт створення перешкод у проведенні перевірки.
Однак, відповідачем акт про перешкоджання позивача при проведенні перевірки не складався та доказів на підтвердження створення позивачем перешкод у проведенні перевірки до суду не надано.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що при розрахунку санкцій за п.8 ч.1 ст.23 Закону України "Про захист прав споживачів", нарахованих за результатами перевірки однієї з господарських одиниць ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", а саме магазину "Фокстрот", розташованого за адресою м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, відповідачем у якості суми для розрахунку узято вартість реалізованої продукції за попередній календарний місяць (жовтень 2013 року) всього ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", а саме: в оскаржуваній постанові зазначено, що згідно інформації ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві (лист від 21 листопада 2013 року № 2336/8/26-59-15-03-59) у жовтні 2013 року позивачем реалізовано продукції на суму 617 067 800 грн., у зв'язку із чим до позивача застосовано штрафну санкцію - 30 853 730 грн. При цьому, аналогічні перевірки проводились по всіх магазинах торгової мережі "Фокстрот", аналогічно нараховувались й санкції, тобто виходячи з вартості реалізованої продукції за жовтень 2013 року в цілому ТОВ "САВ-ДІСТРИБЬЮШН", хоча перевірено лише одну господарську одиницю, що суперечить принципам, спрямованим на захист і підтримку підприємництва в України.
Представником позивача надано суду довідку від 13.03.2014 року №13/03-1, в якій заначено, що магазин «Фокстрот», який розташований за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, за жовтень 2013 року здійснив реалізацію товарів на суму 6957073,64 грн., сума повернення товарів склала 165323,46 грн. Загальна сума отриманої виручки становить 6791750,18 грн., що також підтверджено фіскальними періодичними звітами про обсяг реалізованої продукції.
Отже, на думку суду відповідачем було неправомірно розраховано суму штрафних санкцій, оскільки для притягнення суб'єкта господарювання до передбаченої відповідальності, відповідач повинен був використати інформацію щодо суми реалізованої продукції за жовтень 2013 року по конкретному об'єкту, а саме: магазину «Фокстрот», який розташований за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, де була проведена перевірка та складено акт №001801 від 08.11.2013 року.
Щодо застосування до позивача штрафу за невиконання припису Інспекції.
Відповідно до п. 9 ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів", суб'єкти господарювання несуть відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання припису посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, про усунення порушень прав споживачів - у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з розрахунку економічних санкцій, за невиконання припису Інспекції до позивача застосовано штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 340 грн.
В ході судового засідання було встановлено та представником відповідача не заперечувалось, що позивачем надавався лист-відповідь на припис до акту перевірки від 08.11.2013 року, який отриманий після винесення постанови №661 від 27.11.2013 року, яку винесено незважаючи на клопотання про відкладення розгляду справи, що свідчить про неправомірне застосування штрафних санкцій.
Таким чином, позовні вимоги в частині визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафних санкцій № 661 від 27.11.2013 року належить задовольнити.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 1, 2 ст. 71 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З наведених підстав, суд вважає, що позивач частково довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають частковому задоволенню.
Керуючись 158-163, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов про визнання незаконним та скасування наказу №663-ОД від 07.11.2013 року в частині перевірки характеристик продукції у ТОВ"САВ-ДІСТРИБЬЮШН" за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, визнання незаконними дії щодо проведення перевірки, визнання незаконним та скасування постанови №661 від 27.11.2013 року - задовольнити частково.
Визнати незаконною та скасувати Постанову Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області "Про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України "Про захист прав споживачів" №661 від 27 листопада 2013 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 25 березня 2014 року.
Суддя А.В. Бутенко
25 березня 2014 року