про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
24 березня 2014 р. Справа № 802/848/14-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Богоніс Михайло Богданович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції, товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна"
про: визнання дій неправомірними та скасування постанови
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції, товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" про визнання дій неправомірними та скасування постанови.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Відповідно до пункту четвертого частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, у разі подання позову до кількох відповідачів, зазначаються вимоги щодо кожного з відповідачів.
Позовна вимога (в розумінні статті 106 КАС України) це матеріально-правова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен винести рішення, за умови що дана вимога відповідає матеріально-правовим способам захисту порушеного права, визначених законом.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти, відповідно, зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
Згідно визначення даному в пункті дев'ятому частини першої статті 3 КАС України відповідач це суб'єкт владних повноважень, а у випадах, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач визначив відповідачем Вишенський відділ державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції, в той час як у прохальній частині позову, вимоги скеровані, як до Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції так і до ТОВ "ОТП Факторинг Україна". Однак, ТОВ "ОТП Факторинг Україна" не є суб'єктом владних повноважень у розумінні п.9 ч. 1 ст. 3 КАС України.
У зв'язку з вище наведеними нормами, позивачу слід усунути вказані розбіжності та конкретизувати суб'єктний склад відповідачів даного позову та пропонує заявнику уточнити процесуальний статус ТОВ "ОТП Факторинг Україна".
Крім того, відповідно до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідач - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, у прохальній частині адміністративного позову позивач просить:
- призупинити виконання постанови від 19.11.2012 року ВП № 35348175 про відкриття виконавчого провадження з примусовим стягненням предмета застави, надати можливість добровільно погасити борг;
- передати автомобіль на відповідальне зберігання з правом користування власнику до моменту погашення заборгованості та закриття виконавчого провадження;
- зобов'язати ТОВ "ОТП Факторинг Україна" зменшити суму стягнення на 24514 грн.
У зв'язку з чим суд пропонує конкретизувати зміст п.3-5 позовних вимог вказаного позову та привести їх у відповідність із ч.4 ст. 105 КАС України.
Згідно п.6 ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем не надано копії документів перелічені у додатках до позову для осіб, яких зазначено відповідачами у справі.
Суд звертає увагу позивача на необхідності надання суду документів перелічені у додатках до позову, адже їх відсутність унеможливлює відкриття провадження у справі та направлення на адресу осіб, які беруть участь у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вишенського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції, товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" про визнання дій неправомірними та скасування постанови залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з моменту отримання копії даної ухвали усунути недоліки.
3. Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Богоніс Михайло Богданович