Постанова від 02.06.2009 по справі 2а-3964/08/2170

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2009 р.

Справа № 2-а-3964/08/2170 Кат. 2.19.5

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Роман О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області

про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії

за участю:

позивач - ОСОБА_1.

представник позивача - ОСОБА_2.,

встановив:

Звернувшись до суду позивач ОСОБА_1 просить суд визнати неправомірними дії УПФУ в м. Нова Каховка щодо відмови у призначені йому пенсії як для осіб, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 днів, та зобов'язати відповідача призначити йому пенсію як особі яка працювала у зоні відчуження у 1987 року не менше 14 днів.

Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії Чорнобильської АЕС у 1987 році 2 категорії в зв'язку з чим звернувся до відповідача для оформлення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як особі, яка працювала у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів та має право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 8 років.

Позивач в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав в повному обсязі просив суд позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без участі його представника та заперечення на адміністративний позов. Згідно з запереченням відповідач позовні вимоги не визнає посилаючись на те, що згідно Акту перевірки від 11 червня 2008 року, проведеної заступником начальника відділу пенсійного забезпечення управління Пенсійного фонду України в місті Нова Каховка в архівному відділенні Новокаховської міської Ради не підтверджено інформацію про роботу заявника в зоні відчуження, відсутній наказ про відрядження на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС, в відомостях на заробітну плату з квітня по липень 1987 року немає оплати за роботу в зоні відчуження та не підтверджується сума 366,17 крб., яка вказана в довідці АТП 16561 від 04.01.1993 року №8.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази по справі, суд встановив такі обставини.

Згідно довідки №295 від 07.05.09 року позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Новокаховського міськвиконкому як особа - 2 категорії ліквідатор та має право на пільги згідно ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до довідки Новокаховського АТП 16561 від 04.01.1993 року №8 позивач в період з 15.04.1987 по 15.05.1987 року знаходився у відрядженні по ліквідації аварії на ЧАЕС у м. Чорнобилі та йому було виплачено заробітну плату в розмірі 366,17 крб.

Згідно посвідчення виданого Херсонською обласною державною адміністрацією серія А №НОМЕР_1 ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 року 2 категорії.

В підтвердження участі позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є довідка про те, що 12.05.1987 при розвантаженні асфальту на 4 блоці ЧАЕС був пошкоджений автомобіль ІНФОРМАЦІЯ_1 №НОМЕР_2, водієм якого був позивач.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків.

Статтею 10 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві.

Згідно до норм ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями.

Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів мають право на зменшення пенсійного віку на 8 років.

Враховуючи викладені обставини суд приходить к висновку, що відповідачем доведено факт здійснення робіт по ліквідації наслідків ЧАЕС у період з 15.04.1987 року по 15.05.1987 року у зоні відчуження що дає право на зменшення пенсійного віку на 8 років.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158, 159, 160-163, 167 КАС України,

постановив :

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного Фондув м. Нова Каховка щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії як для осіб, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, неправомірними.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду в м. Нова Каховка призначити ОСОБА_1 пенсію як для осіб, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, з 10 червня 2008 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текс постанови виготовлений та підписаний 04 червня 2009 р. .

Суддя Горшков В.М.