Ухвала від 27.05.2009 по справі 2а-3128/09/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

27 травня 2009 року Справа № 2а-3128/09/0870

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Щербак А.А. , перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного закладу «Бердянська районна санітарна - епідеміологічна станція» про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

26 травня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 до Державного закладу «Бердянська районна санітарна - епідеміологічна станція» про скасування висновку від 27.02.09 НОМЕР_1 щодо непридатності для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки, розташованої на землях сільськогосподарського призначення державної власності на території Дмитрівської сільської ради Бердянського району Запорізької області та висновку від 25.02.09 НОМЕР_2 щодо непогодження проекту відведення зазначеної ділянки.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що висновки державної санітарно-епідемілогічної експертизи щодо відмови у відведенні у власність земельної ділянки загальною площею 0,1000газа рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Дмитрівської сільської ради Бердянського району Запорізької області, у зв'язку із не придатності для індивідуального дачного будівництва на землях, є незаконними та підлягають скасуванню.

Відповідно до ст. ст. 3, 17 КАС України до компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інший суб'єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійснюватися суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір. Участь у справі суб'єкта владних повноважень не є безумовною підставою віднесення такого спору до категорії - адміністративна справа.

Як свідчать матеріали справи, в даному випадку існує спір безпосередньо пов'язаний із реалізацією права володіння, користування та розпорядження земельною ділянки.

Отже, в даному випадку між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства. Положення Цивільного кодексу України передбачають, що право володіння майном відносяться до цивільних прав, а ст. 16 ЦК України передбачені способи захисту цивільних прав та інтересів судом.

Таким чином, позивач має право звернутись до суду відповідно до норм цивільно-процесуального законодавства України.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 109 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1у відкритті провадженні по справі за позовом до Державного закладу «Бердянська районна санітарна - епідеміологічна станція» про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Заявнику роз'яснюється право звернутися до суду відповідно до норм цивільно-процесуального законодавства України..

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційногго адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 КАС України.

Суддя А.А. Щербак