м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
29 квітня 2009 року
Справа № 2а-
2128/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуша С.М.
при секретарі Святенко О.В.
розглянувши у попередньому судовому засідання адміністративну справу
за позовною заявою:
ОСОБА_1
до:
Запорізької районної державної адміністрації головиАДРЕСА_1 районної державної адміністрації ОСОБА_2
про:
визнання незаконної бездіяльності головиАДРЕСА_1 районної державної адміністрації, недійсної відмови у розгляді заяви про безоплатну передачу у власність (приватизацію) із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства, та зобов'язання вчинити дії щодо прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність
ОСОБА_3подано позов доАДРЕСА_1 районної державної адміністрації та головиАДРЕСА_1 районної державної адміністрації ОСОБА_2. про визнання незаконної бездіяльності головиАДРЕСА_1 районної державної адміністрації щодо організації прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність позивачу, визнання недійсної відмови у розгляді заяви про безоплатну передачу у власність (приватизацію) із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства, та зобов'язання вчинити дії щодо прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність.
Відповідно до ст. 17 ч. 1 п. 1 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ст. 2 ч. 1 КАС України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно зі ст. 2 ч. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 80 п. «в» ЗК України, суб'єктом права власності на землю є держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади - на землі державної власності.
Ст. 84 ЗК України визначено, що право державної власності на землю набувається і реалізується державною в особі Кабінету міністрів України, Ради міністрів автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, державних органів приватизації відповідно до закону.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами регламентований ст. 118 ЗК України.
Ст.15 ЦПК України встановлено, що справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається із позовної заяви, правовідносини, які виникли між сторонами за позовом, а саме - фізичною особою та Запорізькою районною державною адміністрацією, як суб'єктом права власності на землю, є цивільними, що пов'язані із набуттям права власності на земельну ділянку, які регулюються нормами земельного законодавства, а тому вони не мають встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і повинні вирішуватися в порядку цивільного судочинства.
Згідно з приписами ст. 157 ч. 1 п. 1 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 15 ЦПК України, ст.ст. 2, 17, 121, 157, 160, 165 КАС України, суд
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1доАДРЕСА_1 районної державної адміністрації, головиАДРЕСА_1 районної державної адміністрації ОСОБА_2 про визнання незаконної бездіяльності головиАДРЕСА_1 районної державної адміністрації, недійсної відмови у розгляді заяви про безоплатну передачу у власність (приватизацію) із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства, та зобов'язання вчинити дії щодо прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність закрити.
Роз'яснити позивачу, що з позовом про захист своїх прав він має право звернутись до Запорізького районного судуАДРЕСА_1 області в порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша