Суддя першої інстанції Островська О.П. справа № 2-а-8900/09/1270
Суддя-доповідач Дяченко С.П.
Україна
Іменем України
14 травня 2009 року м. Донецьк
у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Дяченко С.П.,
суддів: Сіваченко І.В.,
Нікуліна О.А.,
при секретарі судового засідання:
Фаліні І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області
на постанову Луганського окружного адміністративного суду
від
09 лютого 2009 року
по адміністративній справі
№ 2-а-8900/2009 (суддя Островська О.П.)
за позовом
ОСОБА_1
до про
Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області зобов'язання виплатити підвищення до пенсії дитині війни, -
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, посилаючись на те, що вона є дитиною війни та відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на підвищення пенсії за віком у розмірі 30%. Просить стягнути з відповідача на свою користь підвищення до пенсії за 2006 - 2007 роки в сумі 2733,30 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2009 року по справі № 2-а-8900/2009 позов задоволений частково . Визнано незаконною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області, щодо невиплати ОСОБА_1підвищення до пенсії за віком, як «дитині війни», у період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, зо бов'язано Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області здійснити виплату ОСОБА_1, підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, починаючи з 09 липня 2007 року по 31.12.2007 року з урахуванням здійснених виплат.
Відповідач з постановою Луганського окружного адміністративного суду не погодився, подав апеляційну скаргу, в який зазначив, що судом неправильно застосовані норми матеріального права, не враховано відсутність фінансових можливостей Державного бюджету на зазначені виплати та обчислення пенсії особам, яким встановлено статус «дитина війни», не вирішено у законодавчому порядку. Просив постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1- відмовити .
Сторони до суду не з'явилися, про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином. Відповідно до статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Як правильно встановлено судом першої інстанції ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, відноситься до категорії „діти війни”.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-4, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Статтею 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» дія даної норми була зупинена. Однак, Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України положення статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», якими була зупинена дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає, правильним висновок суду першої інстанції щодо зобов'язання відповідача проводити доплату у вигляді 30% мінімальної пенсії за віком з 09 липня 2007 року.
Визначення мінімального розміру пенсії за віком, встановлено статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Колегія суддів не приймає посилання скаржника на те, що на законодавчому рівні не визначено, яким чином обчислюється розмір 30% виплати дітям війни, а мінімальний розмір пенсії за віком визначений Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застосовується лише при визначенні розмірів пенсій, призначених за цим Законом, з огляду на принцип законності, закріплений статтею 9 КАС України, відповідно до частини 7 якої у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та постанова прийнята з дотриманням норм матеріального, процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.
Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області - залишити без задоволення .
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 лютого 2009 року по справі № 2-а-8900/2009 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Красному Лучі Луганської області про зобов'язання виплатити підвищення до пенсії дитині війни - залишити без змін .
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення; може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Дяченко С.П.
Судді Сіваченко І.В.
Нікулін О.А.