ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
в порядку письмового провадження
м. Київ
18 березня 2014 року № 826/1909/14
За позовомОСОБА_1
доІнспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області
про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії
Суддя: Кротюк О.В.
Обставини справи:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області (далі - відповідач) та, згідно з уточненими позовними вимогами, просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області в частині не прийняття рішення щодо реєстрації або не реєстрації в десятиденний термін декларації про готовність об'єкту (садового будинку в с.Буда Таращанського району Київської області) до експлуатації;
- зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області вчинити дії щодо реєстрації декларації про готовність садибного (індивідуального) житлового будинку АДРЕСА_1, отриманої відповідачем 02.12.2013.
Відповідач проти позовних вимог заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.
В порядку частини 6 ст.128 КАС України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
встановив:
29.11.2013 позивачем направлено Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта - садибного (індивідуального) житлового будинку АДРЕСА_1 - разом із декларацією, технічним паспортом та фотокопією Державного акту на землю.
Зазначений лист, згідно відомостей повідомлення про вручення поштового відправлення, отриманий адресатом 02.12.2013.
Як вбачається з наданої відповідачем копії вищезазначеної заяви позивача, остання 03.12.2013 була зареєстрована Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві та листом від 11.12.2013 разом з додатками направлена відповідачу. 12.12.2013 зареєстрована Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області.
Листом від 25.12.2013 №7/10-94/2512/03 відповідач повернув позивачу декларацію про готовність об'єкта до експлуатації з огляду на те, що під час перевірки останньої виявлено, що оформлено з порушенням вимог Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 19.03.2013 N 95:
- в п.6 декларації відсутня інформація про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта;
- подана декларація не відповідає формі додатку 2 до Порядку.
Також у вищевказаному листі зазначено про те, що відсутній підпис замовника на кожній сторінці декларації.
Аналізуючи вищевикладені обставини, суд приймає до уваги наступне.
Відповідно до пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 №3038-VI, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2013 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж приймають в експлуатацію:
- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
- збудовані до 12 березня 2011 року:
громадські будинки I і II категорій складності;
будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
Порядок прийняття в експлуатацію таких об'єктів і проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 19.03.2013 N 95 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2013 р. за N 612/23144 (далі - Порядок).
Згідно з п.3.1 Порядку, прийняття в експлуатацію об'єктів, зазначених у пункті 1.1 розділу I цього Порядку, здійснюється безоплатно територіальними органами Держархбудінспекції України (далі - Інспекція) протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об'єкти, за результатами технічного обстеження цих об'єктів шляхом реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація), яка складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.
Вирішуючи першу позовну вимогу, суд приймає до уваги те, що позаяк згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення, заява позивача про прийняття в експлуатацію садибного (індивідуального) житлового будинку отримана Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області 02.12.2013, зазначена заява спочатку була зареєстрована (прийнята) як вхідна кореспонденція Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві (яка, як вбачається з матеріалів справи, знаходиться за тією ж адресою, що й Інспекція у Київській області), а потім листом від 11.12.2013 надіслана за належністю до відповідача та зареєстрована останнім 12.12.2013. Таким чином, строк у десять робочих днів відраховується, у даному випадку, від дати отримання відповідачем заяви позивача - 12.12.2013. А з огляду на те, що відповідь надана листом від 25.12.2013, тобто рішення про повернення замовнику декларації прийнято 25.12.2013 - з дотриманням строку у десять робочих днів, підстави для задоволення позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області в частині не прийняття рішення щодо реєстрації або не реєстрації в десятиденний термін декларації про готовність об'єкту (садового будинку в с.Буда Таращанського району Київської області) до експлуатації, - відсутні. При цьому, питання щодо направлення такого рішення позивачем не оскаржується , а судом не досліджується.
В частині вимог щодо зобов'язання відповідача вчинити дії щодо реєстрації декларації про готовність садибного (індивідуального) житлового будинку АДРЕСА_1, отриманої відповідачем 02.12.2013, суд приймає до уваги причини повернення такої декларації, згідно з листом від 25.12.2013, та наступне.
Пунктом 3.2 Порядку передбачено, що замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, до якої додаються:
два примірники заповненої декларації;
звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно);
засвідчені в установленому порядку копії:
документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;
технічного паспорта.
Згідно з відомостями декларації про готовність об'єкта до експлуатації, загальна площа готовність садибного (індивідуального) житлового будинку АДРЕСА_1, його загальна площа становить 150,7 кв.м. та площа вбудованих або добудованих приміщень становить 85,6 кв.м.
Таким чином, звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта щодо зазначеного вище будинку позивача не вимагається. Тому, відсутність у п.6 декларації інформації про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, на думку суду, не порушує вимоги Порядку.
Проте, при порівнянні форми декларації про готовність об'єкта до експлуатації, наявної у додатку 2 до Порядку, та форми поданої позивачем декларації, судом встановлено наявність деяких відмінностей (у п.2 поданої позивачем декларації відсутня позиція щодо найменування об'єкта будівництва та його місцезнаходження та наявна не передбачена додатком №2 позиція щодо площі мансарди, відсутні позиції щодо назви показника, одиниці виміру та кількості у характеристиці нежитлових приміщень - п.4). Тому, суд погоджується з відповідачем стовного того, що подана декларація не відповідає формі додатку 2 до Порядку.
Також судом вбачається, що у поданій позивачем декларації дійсно відсутні підписи замовника на кожній сторінці, що вимагається приміткою додатку №2 до Порядку.
Згідно з п.3.5 Порядку, Інспекція повертає замовнику декларацію, якщо вона подана чи оформлена з порушенням вимог, установлених цим Порядком, у тому числі у разі виявлення невідповідності поданих документів вимогам законодавства та виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
З огляду на те, що подана позивачем декларація оформлена з порушенням вимог Порядку в частині її форми та відсутності підпису замовника на кожній сторінці, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача вчинити дії щодо реєстрації декларації про готовність садибного (індивідуального) житлового будинку АДРЕСА_1, отриманої відповідачем 02.12.2013.
Позивач, всупереч положень ч.1 ст.71 КАС України, не довів суду належними доказами наявність обставин, що обґрунтовують його позовні вимоги.
Відповідач, заперечуючи позов, в силу положень частини 2 статті 71 КАС України, спростував покликання позивача.
Таким чином, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Кротюк