Ухвала від 11.03.2014 по справі 569/130/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2014 року м. Київ К/800/40640/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Донця О.Є.,

суддів: Логвиненка А.О.,

Мороза В.Ф.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ууправління Пенсійного фонду України в м. Рівне на постанову Рівненського міського суду від 19.03.2013 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про призначення пенсії на пільгових умовах,

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про призначення пенсії на пільгових умовах.

Постановою Рівненського міського суду від 19.03.2013 року позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Рівне призначити ОСОБА_1 з 23.05.2012 року пенсію по віку, як особі, яка працювала у зоні відчуження з моменту аварії на Чорнобильській до 01.07.1986 року, із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій на 10 років.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2013 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Рівне було залишено без задоволення, а постанову Рівненського міського суду від 19.03.2013 року - без змін.

У касаційній скарзі управління Пенсійного фонду України в м. Рівне, не погоджуючись з даними рішеннями, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Рівненського міського суду від 19.03.2013 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2013 року та ухвалити нову постанову, якою відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга управління Пенсійного фонду України в м. Рівне задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_1 в період з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року перебував у відрядженні в 30-ти кілометровій зоні Чорнобильської АЕС в населеному пункті Чорнобиль, і приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в складі військової частини 38867. Відряджений був комбінатом залізнобетонних виробів та конструкцій, (на даний час ПАТ «Рембуд»).

У травні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Рівне із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах надавши відповідні документи, що підтверджують його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року.

Листом від 01.08.2012 року № 469/11 управління Пенсійного фонду України в м. Рівне повідомило ОСОБА_1 про те, що йому відмовлено у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку у зв'язку з тим, що надані позивачем документи належним чином не підтверджують періоди перебування в зоні відчуження, населений пункт чи об'єкт, де проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, оскільки згідно з копією довідки галузевого державного архіву Міністерства оборони від 10.07.2012 року № 82668 підтвердити факт участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС неможливо, оскільки підтверджуючі документи військової частини до архіву не надходили.

Відповідно до частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: - які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 року незалежно від кількості днів, 10 років.

Згідно із статтею 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «ро загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1.

Пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року № 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Відповідно до довідки № 05\02 без дати від березня 1998 року про підвищення оплати праці, ОСОБА_1 дійсно був у відрядженні в 30-км зоні Чорнобильськоъ АЕС в населенному пункті Чоронобиль для ліквідації наслідків аварії з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року.

Згідно із довідкою ПАТ «Рембуд» від 24.07.2012 року № 85, за роботу в населених пунктах зони відчуження з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року оплата здійснювалася за підвищеними тарифними ставками (посадовими окладами).

З довідки ПАТ «Рембуд» від 25.12.2012 року № 195 вбачається, що ОСОБА_1 був безпосередньо зайнятий на роботах з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року в м. Чорнобиль.

Згідно копії військового квитка ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , виданого 12.11.1980 року, ОСОБА_1 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в період з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року.

Відповідно до карточки-обліку доз радіоактивного опромінення ОСОБА_1 за період з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року отримав дозу радіоактивного опромінення 18,7р.

Посвідченням учасника ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС серії НОМЕР_2 від 27.04.1993 року підтверджується, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, категорія 2.

Враховуючи, що вищенаведеними документами підтверджується, що ОСОБА_1 у період з 15.05.1986 року по 06.06.1986 року приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС в населеному пункті Чорнобиль в 30-км зоні в складі військової частини НОМЕР_3 , суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, дійшов вірного висновку, зобов'язавши управління Пенсійного фонду України в м. Рівне призначити ОСОБА_1 з 23.05.2012 року пенсію по віку, як особі, яка працювала у зоні відчуження з моменту аварії на Чорнобильській АЕС до 01.07.1986 року, із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, на 10 років.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Рівне - залишити без задоволення, а постанову Рівненського міського суду від 19.03.2013 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про призначення пенсії на пільгових умовах - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий О.Є. Донець

судді: А.О. Логвиненко

В.Ф. Мороз