Ухвала від 26.01.2009 по справі 2а-10077/08/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

до іншого адміністративного суду

26 січня 2009 року Справа № 2а-10077/08/1370

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Карп'як О.О.,

при секретарі - Занов'як О.П.,

за участю представників:

від позивача - не з'явився

від відповідача -1 - не з'явився

від відповідача -2 - не з'явився

від відповідача -3 - не з'явився

від відповідача -4 - Данилів Ірина Ярославівна (довіреність №02-2/172 від 23.01.2009 року)

розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Новороздільської міської ради про стягнення недоплаченої разової щорічної грошової допомоги учаснику війни в розмірі 4725, 30 грн,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення міської ради м. Новий Розділ про стягнення недоплаченої разової щорічної грошової допомоги учаснику війни в розмірі 4725, 30 грн. Ухвалою від 19 грудня 2008 року провадження у даній справі відкрито.

В попереднє судове засідання позивач не з'явився, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №4433557, причин неприбуття не повідомив, явки повноважного предcтавника не забезпечив.

Позиція відповідача - 1 Міністерства фінансів України викладена в запереченні від 08.01.2009 року № 312802002-2-26/51 відповідач просить в позові відмовити, оскільки Міністерство фінансів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України і основним його завданням є розроблення і проведення єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової політики та розроблення проекту Державного бюджету України, та не знаходиться з позивачами у безпосередніх відносинах, тому жодним чином не може впливати на обсяг їх прав та законних інтересів, відсутні правові підстави для задоволення вимог до Міністерства фінансів України. Також просить справу розглядати без участі представника від міністерства.

Позиція відповідача - 2 Державного казначейства України викладена в запереченні від 20.01.2009 року №18-13/326-837. Державне казначейство України здійснює розрахункове - касове обслуговування розпорядників бюджетних коштів, бухгалтерський облік всіх надходжень та витрат Державного бюджету, встановлює єдині правила ведення бухгалтерської обліку та складання звітності про виконання бюджетів, кошторисів, видає інструкції з цих питань, здійснює контроль за їх дотриманням та контролює відповідність платежів взятим зобов'язанням та бюджетним асигнуванням, із зазначеного вбачається що позовні вимоги до Державного казначейства України є безпідставними. В запереченні вказали, що просять справу розглядати без участі їх представника.

В попереднє судове засідання відповідач - 3 Міністерство праці та соціального захисту України не забезпечило явки свого представника, хоч було належним чином повідомлено про час дату та місце слухання справи, що підверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №4440898, заперечень не подало.

Позиція відповідача - 4 Управління праці та соціального захисту населення міської ради м. Новий Розділ викладена в запереченні на позовну заяву від 05.01.2009 року №02-2-/13 Управління праці та соціального захисту населення здійснює лише виплату зазначеної допомоги, а не є головним розпорядниками коштів. Відповідно до ст. 22 Бюджетного кодексу України головним розпорядником державних коштів є органи державної влади, в даному випадку Міністерство праці та соціальної політики України. Відповідач просить в позові відмовити, і застосувати річний строк звернення до адміністративного суду.

В попереднє судове засідання представник відповідача -4 з'явився, заявив усне клопотання про закритя провадження у справі у зв'язку з порушенням предметної підсудності у справі. Своє клопотання мотивує тим, що Управління праці та соціального захисту наседення Новороздільської міської ради є органом місцевого самоврядування, тому дана справа підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному.

В попередньому судовому засіданні судом встановлено, що позивачем заявлено позов до суб'єкта владних повноважень - Управління праці та соціального захисту населення міської ради м. Новий Розділ, яке відповідно до ч. 1 ст. 5, ч.1 ст.11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органом місцевого самоврядування.

Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлюється предметна підсудність адміністративних справ.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова особа, чи службова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.

Враховуючи вищенаведен, суд дійшов висновку що клопотання відповідача - 4 підлягає до частового задоволення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення міської ради м. Новий Розділ про стягнення недоплаченої разової щорічної грошової допомоги учаснику війни в розмірі 4725, 30 грн. слід передати для розгляду до Миколаївського районного суду Львівської області.

Керуючись ст.ст. 18, 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України, державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Новороздільської міської ради про стягнення недоплаченої разової щорічної грошової допомоги учаснику війни в розмірі 4725, 30 грн. передати в Миколаївський районний суд Львівської області для розгляду по суті.

2. Направити сторонам копії ухвали про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя - підпис, з оригіналом згідно

Суддя Карп'як О.О.