Ухвала від 22.10.2013 по справі 872/6581/13

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2013 рокусправа № 335/2106/13-а (2-а/335/70/13)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді: Сафронової С.В.

суддів: Поплавського В.Ю. Чепурнова Д.В.

при секретарі судового засідання: Манцова Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 25 березня 2013 року

у адміністративній справі № 335/2106/13-а (2-а/335/70/13) за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Запорізькій області, про визнання дій щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії з урахуванням максимального розміру підвищення з урахуванням 89 % від розміру грошового забезпечення, неправомірними, зобов"язання здійснити перерахунок та виплату заборгованості по пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 25 березня 2013 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволені адміністративного позову до Головного Управління пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання неправомірними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії з урахуванням максимального розміру підвищення з урахуванням 89 % від розміру грошового забезпечення, та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату заборгованості по пенсії

Зазначена постанова суду першої інстанції оскаржена позивачем в апеляційному порядку з підстав порушення норм матеріального права, у зв'язку з чим просить її скасувати та прийняти нову постанову про задоволення його позовних вимог в повному обсязі, а саме: визнання протиправними дій Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати йому пенсії з урахуванням максимального розміру підвищення з урахуванням 89% від розміру грошового забезпечення, та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату йому заборгованості по пенсії з 01.01.2013 року відповідно до вимог ПКМУ від 23.04.2012 року № 355 з урахуванням максимального розміру підвищення з рахуванням 89% від розміру грошового забезпечення.

Апеляційна скарга позивача мотивована тим, що він перебуває на обліку в Головному Управлінні пенсійного фонду України в Запорізькій області та одержує пенсію за вислугу років, яка призначена йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», його вислуга років складає повних 33 роки, а тому основний розмір моєї пенсії складає: 89% грошового забезпечення (включаючи посадовий оклад; оклад за військове звання; процентну надбавку за вислугу років; надбавку за особливо важливі завдання; надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премію), а з січня 2013 року йому було встановлено підвищення основного розміру пенсії в розмірі 35%, але отримавши в січні 2013 року він не помітив (не відчув) зазначеного вище підвищення, оскільки розмір його пенсії не відрізнявся від пенсії грудня 2012 року. Тоді ж, він дізнався, що станом на 01.01.2013 року при розрахунку максимального розміру підвищення до пенсії йому бралося за основу вже не 89% грошового забезпечення, а лише 80%, що, в свою чергу призвело до суттєвого зменшення розміру його пенсії з врахуванням усіх надбавок та півищень, у зв'язку з чим він і звернувся 28 січня 2013 року до відповідача з заявою, в якій просив повідомити його та надати юридично обґрунтовану відповідь про причини зменшення основного розміру його пенсії з 89% грошового забезпечення на 80%, та провести перерахунок його пенсії з врахуванням основного її розміру 89% грошового забезпечення (військовослужбовців за аналогічною посадою, як на день звільнення) та підвищення до нього в розмірі 35%. У зв'язку з отриманою відповіддю відповідача від 12.02.2013 року № 132/4-9, якою відмовлено у задоволені його вимог з вказівкою на те, що основний розмір його пенсії з розрахунку грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року складає 2992 грн. (80% від розміру рошового забезпечення на умовах ст. 13 Закону України № 3668-УІ від 06.07.2011 року), а тому підвищення йому обмежується і його максимальний розмір становить 457,28 грн., хоча на підставі довідки Запорізького обласного військового комісаріату від 5.05.2012 року, основний розмір його пенсії з розрахунку грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року повинен був складати 3328,6 грн., тому і розмір підвищення навіть при обмеженні повинен був становити 793,88 грн. За вказаних обставин, позивач вважає, що відповідач незаконно та безпідставно, починаючи з 01.01.2013 року не сплачує йому пенсію у розмірі 336,6 грн., що й стало підставою для його звернення до суду з позовом у цій справі.

Особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, та без застосування технічних засобів фіксування судового процесу відповідно до ст.41 КАСУ .

Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпеченння осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, та яка була перерахована відповідачем відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 355 від 23.04.2012 року, яким передбачено здійснити підвищення до пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 та 36 вказаного Закону, а саме: з 01 липня 2012 року у розмірі 11 % розміру пенсій, з 01 вересня 2012 року - до 23 %, з 01 січня 2013 року - до 35 % розміру пенсій.

Обчислення підвищення пенсії позивача пенсійним органом проводилося на підставі довідки Запорізького обласного військового комісаріату від 25.05.2012 року № 40712, де розмір грошового забезпечення становить 3740,00 грн. 00 коп. та відповідно до п.2 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, якою чітко визначено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 80 % грошового забезпечення.

Відмовляючи у задоволені вимог позивача, суд першої інстанції керуючись положеннями Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою

Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, та Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», що на момент виникнення спірних правовідносин, пенсії військовослужбовців з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій та підвищень, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012 року, а згідно п.2 Постанови Кабінету Міністрів від 23.04.2012 року № 335 «Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення зобов'язано Міністерство оборони України.

Оскільки дії відповідача не виходили за рамки наданих йому повноважень та не суперечили нормам пенсійного законодавства України, а відповідно до розрахунків пенсії позивача станом на 01.07.2012 року, 01.09.2012 року та 01.01.2013 року основний розмір пенсії позивача розрахований із 89% грошового забезпечення, як це і передбачено чинним законодавством, будь-яких підстав для задоволення судом позову ОСОБА_1 - були відсутні.

З урахуванням наведеного вище, судова колегія визнає законними та обґрунтованими висновки суду першої інстанції щодо правомірності дій пенсійного органу при обчисленні підвищення пенсії ОСОБА_1 та виплати йому пенсії відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 335, і доводи апеляційної скарги позивача таких висновків не спростовують, а лише свідчать про помилковість розуміння позивачем норм пенсійного законодавства, яке він намагається трактувати на власних розсуд.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, ст.205, ст.206 КАС України, судова колегія -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення

Постанову Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя від 25 березня 2013 року - залишити без змін

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України .

Головуючий: С.В. Сафронова

Суддя: В.Ю. Поплавський

Суддя: Д.В. Чепурнов