13 березня 2014 рокум. Ужгород№ 807/248/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б ., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу , -
Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та взятий на облік як платник податків.
Станом на 26.12.2013 за Відповідачем по платежу 50 18050400 "Єдиний податок з фізичних осіб" Тур'я Бистрянської сільської ради рахується податковий борг до місцевого бюджету у розмірі 1595,97грн.в т. ч. пені в сумі 9,97грн.
Представник позивача вказав в адміністративному позові, що просить суд розглядати справу без його участі.
У відповідності до ч.4 ст. 122 КАСУ, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Судова повістка на адресу відповідача була направлена за адресою вказаною позивачем у позовній заяві, що підтверджується повідомленням про вручення ( а.с. 33).
Відповідач письмові заперечення до суду не надав. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи.
Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до статті 128 частини 6 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час, і місце судового розгляду, суд, має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до статті 3 частини 1 пункту 10 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 21.10.2013 Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ( а.с. 8-9).
Відповідач взятий на облік від 09.10.2012 до Ужгородської МДПІ , що підтверджується довідкою №698/9/1700 від 20.12.2013.( а.с. 10).
Станом на 26.12.2013 за Відповідачем по платежу 50 18050400 "Єдиний податок з фізичних осіб" Тур'я Бистрянської сільської ради рахується податковий борг до місцевого бюджету у розмірі 1595,97грн.в т. ч. пені в сумі 9,97грн., що стверджується Розрахунком податкового боргу та обліковими картками ( а.с. 7,11-12).
Вказана вище заборгованість до місцевого бюджету виникла у зв'язку із наступним.
Відповідно до пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-УІ, із змінами та доповненнями , для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Відповідачем 17.10.2012 року було подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.11.2012 року за обраною ставкою 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати та обранням 2 групи щодо сплати єдиного податку. Місце провадження господарської діяльності - Україна.( а.с. 13-14).
Згідно з п. 299.1 ст. 299 ПК України свідоцтво платника єдиного податку видається суб'єкту господарювання, який подав до органу державної податкової служби заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
На підставі поданої Відповідачем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування Ужгородською МДПІ було видано свідоцтво платника єдиного податку серії Б №368947 ( а.с. 15).
Відповідно до п. 293.1 ст. 293 ПК України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць....для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно рішення №91 від 19 січня 2012 року Тур'я - Бистрянської сільської ради X сесії VI скликання та рішення №72 від 21 грудня 2011 року XIX сесії VI скликання про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб -підприємців першої та другої групи платників єдиного податку на 2012 р. та відповідно на 2013 р., встановлено, зокрема, що у разі здійснення платниками єдиного податку другої групи господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується розмір ставки єдиного податку у розмірі 20% до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податного (звітного) року ( а.с. 16).
Враховуючи, що Відповідачем відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, господарська діяльність здійснюється на території України ставка єдиного податку з урахуванням вищенаведеного становить 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня 2012 року, а саме 214,60 грн., (1073 грн. * 20%) та відповідно станом на 01 січня 2013 року -229,40 грн. (1147 грн. *20%) помісячно.
Згідно п. 295.1. ст. 295 ПК України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності, (п. 295.2. ст. 295 ПК України).
Судом встановлено,що Відповідачем не сплачувався даний платіж за грудень 2012р. у розмірі 214,60грн. (сплачено частково у розмірі 175,00грн.) та за січень -червень 2013 року взагалі не було сплачено нараховані платежі.
Статтею 10 Податкового кодексу України визначено, що єдиний податок належить до місцевих податків.
Відповідно до п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-УІ, із змінами та доповненнями, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Окрім цього, працівниками Ужгородської ОДПІ було проведено перевірку на предмет порушення терміну подачі звітності з єдиного податку ФОП ОСОБА_1
В ході проведення перевірки встановлено порушення ст. 54 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, а саме: не подано податкову декларацію платника єдиного податку за четвертий квартал 2012року.
За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки від 09.08.2013р. №44/1700/НОМЕР_1 та винесено податкове повідомлення - рішення від 14.08.2013р. №93200/1700 про збільшення суми грошового зобов'язання по єдиному податку з фізичних осіб с. Т.Бистра у розмірі 170,00грн.Дане податкове повідомлення - рішення було отримано Відповідачем особисто, про що свідчить його підпис на корінці вищезазначеного податкового повідомлення - рішення.( а.с. 17-18).
Дане податкове повідомлення - рішення було отримано Відповідачем особисто, про що свідчить його підпис на корінці вищезазначеного податкового повідомлення - рішення.
Вищенаведене податкове повідомлення - рішення не сплачено та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
У відповідності до ст.129 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, платнику було нараховано пеню у розмірі 9,97грн., яка ним не погашена.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Приписами статті 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до вищенаведеного, Відповідачу було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу від 24 квітня 2013 року №6, вручено - 30.04.2013року ( а.с.19).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
З'ясувавши повно та всебічно обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163, КАС України ,-
Позовну заяву Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задоволити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до місцевого бюджету суму податкового боргу у розмірі 1 595,97грн.( одна тисяча пятсот девяносто пять гривень девяносто сім копійок) в т.ч. пені в сумі 9,97 ( девять гривень девяносто сім копійок) грн. по платежу 50 18050410 "Єдиний податок з фізичних осіб" Тур'я Бистрянської сільської ради.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.
СуддяЗ.Б. Плеханова