Ухвала від 13.03.2014 по справі 807/243/14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення заяви без розгляду

13 березня 2014 року м. Ужгород№ 807/243/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Стенавській А.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 - представник не зявився

відповідача: Державна податкова інспекція в Іршавському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, представник - Гайович В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державна податкова інспекція в Іршавському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державна податкова інспекція в Іршавському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області скасування податкового повідомлення-рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою від 25 січня 2014 року було відкрито провадження та призначено у попереднє судове засідання на 06 лютого 2014 року на 15:40 годину.

У попереднє судове засідання 06 лютого 2014 року сторони не з'явилися, натомість у порядку письмового провадження було закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 24 лютого 2014 року на 15:00 годину .Про день, час, місце судових засідань сторони повідомлені належним чином, за адресою вказаною позивачем в позовній заяві.

У судове засідання 24 лютого 2014 року позивач повторно не з'явився, заяв щодо розгляду даної справи за його відсутності суду не надавав. Про день, час, місце судового засідання позивач повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням (а. с. 128).

Натомість судове засідання було відкладено у звязку з неявкою позивача на 13 березня 2014 року на 16:00 годину .Про день, час, місце судового засідання позивач повідомлявся належним чином.

13 березня 2014 року позивач повторно не з'явився, заяв щодо розгляду даної справи за його відсутності суду не надавав. Про день, час, місце судового засідання позивач повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням (а. с.129).

Заслухавши думку представника відповідача, вивчивши матеріали справи , суд приходить до наступного.

У відповідності до ст.122 КАСУ адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

У відповідності до статті 47 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Статтею 40 КАСУ передбачено, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Згідно частини 3 статті 128 КАСУ у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду. Отже, для залишення позову без розгляду на підставі вказаної вище норми необхідно встановити наступні обставини:

1). повторність (двічі підряд) неприбуття позивача в судове засідання без поважних причин;

2) належним чином повідомлення його про дату, час місце судового розгляду.

При умові, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи у його відсутності.

Частиною 1 статті 33 КАСУ встановлено, що судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повітками -повідомленнями.

За змістом статті 35 цього Кодексу повітка вручається під розписку особі, яка зобовязана негайно повідомити адресата про її отримання.

Відповідно до п. 116 Правил надання послуг поштового звязку, затверджених постановою КМУ від 05 березня 2009 року № 270, у разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення зберігаються обєктом поштового звязку місця призначення протягом місяця з дня їх надходження. У разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше, ніж через пять календарних днів з дня надходження листа до обєкта поштового звязку місця призначення із зазначенням причини невручення.

Як вбачається з матеріалів справи, судові повістки про розгляд справи надсилалися позивачу за адресою вказаною ним у позовній заяві, повідомлень про зміну місця знаходження позивач не надавав.

Отже, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду в порядку п.4 ч.1 статті 155 КАСУ , так як позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись п.4 ч.1 ст. 155, ст.ст. 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Іршавському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про скасування податкового овідомлення-рішення - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена протягом пяти днів з дня отримання копії у вахли в повному обсязі через Закарпатський окружний адмінсуд до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя З.Б. Плеханова