Постанова від 14.03.2014 по справі 760/11646/13-к

Справа № 1-кп/760/22/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2014 року Солом'янський районний суд м. Києва

В складі: головуючого - судді: ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2

з участю прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

захисника : ОСОБА_6 ,

обвинуваченої: ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Переяслав-Хмельницький Київської області, громадянки України, з вищою освітою, працюючої на посаді головного державного податкового ревізора-інспектора відділу контролю за виробництвом спирту, спиртової продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Київській області, незаміжньої, має двох малолітніх дітей, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 190, ч.1 ст. 364 КК України, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Органами досудового слідства ОСОБА_7 обвинувачується в тому, що вона, працюючи на посаді заступника начальника відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюновими виробами РУ Департаменту CAT ДПА України у Київській області, відповідно до наказу про призначення № 20-0 від 17.06.08, будучи державним службовцем 5 категорії та маючи спеціальне звання - радник податкової служби 2-го рангу, 09.02.10 вчинила зловживання своїм службовим становищем та заволодіння майном шляхом обману.

Так, відповідно до пункту 3 посадової інструкції заступника начальника відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженої начальником регіонального управління Департаменту контрою за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Київській області 09.10.09, на ОСОБА_7 , як на представника державного органу покладено наступні обов'язки:

3.1.Надання допомоги щодо поліпшення роботи пунктів приймання документів та видачі оформлених бланків ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами;

3.2.Підготовка оглядових листів, вказівок, методичних рекомендацій щодо поліпшення роботи пунктів приймання документів та видачі оформлених бланків ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

3.3.Здійснення контролю за роботою пунктів приймання документів та видачі оформлених бланків ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

3.4.Прийом та перевірка заяв та документів, визначених нормативно- правовими актами, що подаються суб'єктами підприємницької діяльності для отримання та продовження ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

3.5.Візування заяв з видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

3.6.Надання консультативної допомоги суб'єктам підприємницької діяльності з питань підготовки документів для отримання ліцензій на провадження певного виду діяльності;

3.7.Внесення місць зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання, відокремлених від роздрібної мережі;

3.8.Участь у комплексних та тематичних документальних перевірках, а також у спільних перевірках дотримання податкового законодавства суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до ЗУ «Про державну службу в Україні»;

3.9. Контроль за адмініструванням наступних платежів:

- 14060500 «Плата за ліцензії на виробництво спирту етилового,коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»

- 14061000 «Плата за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спирту етилового, коньячного та плодового»

- 14061000 «Плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами»

- 14061100 «Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами»

- 24060500 «Відрахування від суми коштів, витрачених на рекламу тютюнових виробів таабо алкогольних напоїв».

3.10. Організація та забезпечення роботи щодо обліку надходження плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами до місцевого бюджету.

3.11 Бере участь у перевірці дотримання умов приймання, зберігання та обліку алкогольних напоїв та тютюнових виробів на базах, складах, магазинах тощо, підприємств оптової та роздрібної торгівлі суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

3.12.Отримання та виконання запитів Державної податкової адміністрації України, Департаменту CAT ДПА України, державних податкових інспекцій з питань, що виникають у сфері ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

3.13.Розгляд звернень громадян, підприємств, організацій і установ з питань, віднесених до компетенції відділу.

3.14. Виконання розпоряджень керівництва управління з питань, що входять до компетенції відділу.

3.15.Надання щомісячних звітів про використання зіпсованих бланків ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, звіти про надходження коштів до Департаменту CAT ДПА України.

3.16.Узагальнення результатів перевірок та видачі ліцензій, розробляє пропозиції щодо усунення виявлених недоліків або вжиття відповідних заходів і подає їх на розгляд керівництву.

Також, відповідно до пункту 4 посадової інструкції заступника начальника відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, ОСОБА_8 , була наділена наступними правами:

4.1.За пред'явленням службового посвідчення та посвідчення про відрядження для виконання службових обов'язків, проходити на територію службових та складських приміщень оптових баз і складів, приміщень торгівлі суб'єктів підприємницької діяльності по оптовій і роздрібній торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, на територію службових виробничих і складських приміщень підприємств, що виробляють підакцизні товари;

4.2.Отримувати від посадових осіб підприємств, що виробляють або реалізують спирт, алкогольні напої чи тютюнові вироби та підпорядкованих районних державних податкових інспекцій необхідні документи, довідки;

4.3.За погодженням з керівництвом РУ управління виходити з пропозиціями до податкових інспекцій за місцем реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності щодо накладення штрафів за виявлені порушення або передавати в правоохоронні органи матеріали про виявлені факти порушень діючого законодавства для притягнення винних до відповідальності.

4.4. Вносити пропозиції щодо вдосконалення механізмів видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами.

Також, відповідно до пункту 2.2. «Положення про відділ ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» здійснювати контроль за дотриманням суб'єктами господарювання порядку та правил провадження діяльності, що ліцензується, здійснювати перевірки суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог чинного законодавства, під час оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, здійснювати видачу, призупинення поновлення та анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, здійснювати видачу та анулювання довідок про реєстрацію місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Таким чином, будучи наділеною вказаними посадовими обов'язками, ОСОБА_7 , була представником органу державної влади, тобто особою яка наділена певним колом прав та повноважень та відповідно до примітки до ст. 368 КК України займала відповідальне становище.

Будучи службовою особою та працівником державного органу, уповноваженим на виконання функцій держави, займаючи відповідальне становище, ОСОБА_7 , протиправно використала своє службове становище та надані їй державою владними повноваження для заволодіння чужим майном шляхом обману.

Так, у січні 2010 року до Регіонального управління Департаменту CAT ДПА України у Київській області звернулась гр. ОСОБА_9 , як представник СПД «Криворучко» у зв'язку з тим, що вказаному СПД необхідно було продовжити термін дії ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкогольними напоями та тютюновими виробами), а також отримати довідку про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Діяльність СПД «Криворучко» пов'язана з реалізацією підакцизних товарів. З метою проведення підприємницької діяльності СПД «Кривручко», орендує приміщення в громадянки ОСОБА_10 , за адресою: АДРЕСА_2 , дане приміщення на час поновлення ліцензії на право здійснення торгівлі підакцизними товарами перебувало в процесі оформлення права власності, у зв'язку з чим юридичної адреси будівлі не присвоєно.

З урахуванням того, що до переліку документів, необхідних для видачі довідки внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру входить довідка про право власності на орендоване приміщення, ОСОБА_9 , повідомила ОСОБА_7 , що дана довідка в СПД «Криворучко» відсутня. В цей час у ОСОБА_11 , виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужими коштами шляхом обману, а також зловживаня своїм службовим становищем. У зв'язку з цим ОСОБА_11 повідомила ОСОБА_9 , що без документів на право власності орендованого приміщення вона не зможе продовжити ліцензії та видати довідку про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Реалізовуючи свій злочинний умисел спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману, ОСОБА_7 діючи умисно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, повідомила ОСОБА_9 про те, що ОСОБА_9 повинна передати особисто їй грошові кошти в сумі 2 тисячі гривень за продовження терміну дії ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та видачу довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру міць зберігання у Регіональному управлінні департаменту CAT ДПА України в Київський області, без надання ОСОБА_9 , довідки про право власності на орендоване СПД «Криворучко» приміщення.

На дану вимогу ОСОБА_9 вимушено погодилась.

09.02.10, приблизно о 15:00, перебуваючи в службовому кабінеті будинку АДРЕСА_3 , ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання службовим становищем, одержала від ОСОБА_9 грошові кошти у сумі 2000 грн. за продовження терміну дії ліцензій та видачу довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру у Регіональному управлінні департаменту CAT ДПА України в Київський області, до кінця. Після отримання вказаних грошових коштів, ОСОБА_7 , перебуваючи у приміщенні свого кабінету, передала ОСОБА_9 продовжені ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Крім того, за вказаних обставин, ОСОБА_7 , будучи службовою особою та працівником державного органу, уповноваженим на виконання функцій держави, займаючи відповідальне становище, протиправно використала своє службове становище та надані їй державою владні повноваження, вчинила зловживання своїм службовим становищем.

Так, у січні 2010 року до Регіонального управління Департаменту CAT ДПА України у Київській області звернулась гр. ОСОБА_9 , як представник СПД «Криворучко» у зв'язку з тим, що вказаному СПД необхідно було продовжити термін дії ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкогольними напоями та тютюновими виробами), а також отримати довідку про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Діяльність СПД «Криворучко» пов'язана з реалізацією підакцизних товарів. З метою проведення підприємницької діяльності СПД «Кривручко», орендує приміщення в громадянки ОСОБА_10 за адресою: АДРЕСА_2 . Дане приміщення на час поновлення ліцензії на право здійснення торгівлі підакцизними товарами перебувало в процесі оформлення права власності, у зв'язку з чим юридичної адреси будівлі не присвоєно.

З урахуванням того, що до переліку документів, необхідних для видачі довідки внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру входить довідка про право власності на орендоване приміщення, ОСОБА_9 , повідомила ОСОБА_7 , що дана довідка в СПД «Криворучко» відсутня. В цей час у ОСОБА_11 , виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужими коштами шляхом обману, а також зловживаня своїм службовим становищем. У зв'язку з цим ОСОБА_11 повідомила ОСОБА_9 , що без документів на право власності орендованого приміщення вона не зможе продовжити ліцензії та видати довідку про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном, ОСОБА_7 діючи умисно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, повідомила ОСОБА_9 про те, що ОСОБА_9 повинна передати особисто їй грошові кошти в сумі 2 тисячі гривень за продовження терміну дії ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та видачу довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру міць зберігання у Регіональному управлінні департаменту CAT ДПА України в Київський області, без надання ОСОБА_9 , довідки про право власності на орендоване СПД «Криворучко» приміщення.

На дану вимогу ОСОБА_9 вимушено погодилась.

09.02.10, приблизно о 15:00, перебуваючи в службовому кабінеті будинку АДРЕСА_3 , ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання службовим становищем, одержала від ОСОБА_9 , грошові кошти у сумі 2 000 грн., за продовження терміну дії ліцензій та видачу довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру у Регіональному управлінні департаменту CAT ДПА України в Київський області, до кінця. Після отримання вказаних грошових коштів, ОСОБА_7 , перебуваючи у приміщенні свого кабінету, передала ОСОБА_9 продовжені ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Зазначені дії ОСОБА_7 , органом досудового розслідування було кваліфіковано за ч.1 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману, та за ч.1 ст. 364 КК України, як умисне, з корисливих мотивів, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам.

В судовому засіданні захисник обвинуваченої заявив клопотання, яке підтримала ОСОБА_7 , про закриття кримінального провадження відносно неї за ст. 49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності за обома статтями обвинувачення.

Прокурор проти закриття кримінального провадження з цих підстав не заперечував.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що з часу вчинення злочинів, в яких обвинувачується ОСОБА_12 , минуло понад 4 роки. ОСОБА_7 свого постійного місця проживання з метою ухилення від слідства не змінювала, розшук відносно неї органами досудового слідства не оголошувався, і вона не ухилялася від суду і слідства. Справа не була своєчасно розслідувана та не була своєчасно розглянута з причин незалежних від обвинуваченої.

Згідно ч.1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочинів і до дня набрання вироком законної сили минуло: три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості за який передбачено покарання у виді обмеження або позбавлення волі. Відповідно до ст. 12 КК України злочини передбачені ч. 1 ст. 190 та ч.1 ст. 364 КК України у вчиненні яких обвинувачується ОСОБА_12 відносяться до злочинів невеликої тяжкості, за їх вчинення передбачене покарання у виді обмеження волі та ці правопорушення вчинені у 2010 році, тобто з дня їх вчинення минуло понад 3 роки, що відповідно до п.1 ч.1 ст.49 КК є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. ОСОБА_12 з часу вчинення зазначених злочинів інших злочинів не вчиняла, від слідства і суду не ухилялась.

Враховуючи викладені обставини, керуючись п.1 ч.1 ст. 49 КК України, ст. 285, 286 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Звільнити ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 та ч.1 ст. 364 КК України.

Кримінальне провадження № 1-кп/760/22/14 за обвинуваченням ОСОБА_7 за ч. 1 ст.190 та ч.1 ст. 364 КК України - закрити, у зв'язку із закінченням строків давності.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом 7 днів.

Суддя: