Ухвала від 15.01.2008 по справі 7/218

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

15.01.2008 р. № 7/218

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Октан"

до Спеціальної контрольної комісії з питань державних закупівель при Рахунковій палаті України Тендерної палати України

Тендерної палати України

про примусове виконання обов'язку в натурі

Суддя Арсірій Р.О.

Секретар Ісікова О.Г.

Представники:

Від позивача: Похиленко А.В. - представник за довіреністю

Від відповідача-1: не з"явився

Від відповідача-2: не з"явився

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про зобов"язання відповідача-1 та відповідача-2 надати відповідь на скаргу позивача від 14.02.2007 № 84.

Ухвалою від 01.11.2007 було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її розгляд на 04.12.07 об 11:15.

Відповідно до п.п.1 п.1 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти" було передбачено у тексті Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" слова "Спеціальна контрольна комісія з питань державних закупівель при Рахунковій палаті" у всіх відмінках замінити відповідно словами "Міжвідомча комісія з питань державних закупівель". Разом з тим, зазначеним законом не було встановлено правонаступництва Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо Спеціалізованої контрольної комісії з питань державних закупівель при Рахунковій палаті України.

Таким чином, відповідач-1 як особа, до якої позивач заявляє позовні вимоги є ліквідованою. Згідно з вищезазначеним законом, правонаступництва інших осіб законодавством України щодо прав та обов"язків Спеціальної контрольної комісії з питань державних закупівель при Рахунковій палаті не встановлено.

Відповідно до п.5 ст.157 Кодексу адміністративного сдочинства України суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.

Позивач також заявляє позовні вимоги до Тендерної палати України.

Відповідно до ст.17-2 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" Тендерна палата України є неприбутковою спілкою громадських організацій, яка діє згідно з чинним законодавством України. Тендерна палата України не веде будь-якої підприємницької діяльності і не має права надавати будь-які платні послуги, а діє виключно з метою виконання завдань, поставлених перед нею цим Законом та її статутом. Діяльність Тендерної палати України є прозорою для суспільства.

Згідно з ч.1 ст. 17-3 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" Тендерна палата України функціонує з метою сприяння: розвитку системи державних закупівель в Україні, прозорості державних закупівель, підвищенню ефективності та раціональності витрачання державних коштів, забезпеченню інформаційно-методичного супроводу державних закупівель, підвищенню конкуренції на ринку державних закупівель, формуванню сучасної інфраструктури державних закупівель, підвищенню професійно-кваліфікаційного рівня спеціалістів з питань державних закупівель, здійсненню громадського контролю. Тендерна палата України є незалежною у своїй діяльності.

Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з ч. 3 ст. 17-3 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" Тендерна палата України не є суб'єктом владних повноважень та не здійснює організаційно-розпорядчих, адміністративно-управлінських функцій.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч.2 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

Враховуючи зазначене, суд роз"яснює позивачу, що позов в частині вимог до Тендерної палати може бути поданий ним до господарського суду.

Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження по справі № 7/218.

Керуючись положеннями п.1, п.5 ч. 1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження у справі № 7/218 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Октан" до Спеціальної контрольної комісії з питань державних закупівель при Рахунковій палаті України Тендерної палати України про примусове виконання обов'язку в натурі .

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Арсірій Р.О.