Постанова від 04.03.2014 по справі 805/1480/14

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2014 р. Справа №805/1480/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10 год. 20 хв.

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., при секретарі судового засідання Неженцеві М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Донецькій області

до: Комунальної установи «Парк культури і відпочинку м. Донецька» м. Донецькій області

про: зобов'язання виконати не вчинині дії, зазначені в п. 3 Вимоги № 21-04-10/4060 від 14.10.2013 року, а саме: забезпечити стягнення (відшкодування) із звільнених працівників зайво виплачених коштів у сумі 6364,21 грн. з подальшим перерахування виплат минулих періодів до бюджету на код платежу 21080600 "Суми, стягнення з винних осіб за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації".

за участю

представників сторін:

від позивача: Бондар Ю.М. - за довір.

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна фінансова інспекція в Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунальної установи «Парк культури і відпочинку м. Донецька» м. Донецькій області про зобов'язання виконати не вчинині дії, зазначені в п. 3 Вимоги № 21-04-10/4060 від 14.10.2013 року, а саме: забезпечити стягнення (відшкодування) із звільнених працівників зайво виплачених коштів у сумі 6364,21 грн. з подальшим перерахування виплат минулих періодів до бюджету на код платежу 21080600 "Суми, стягнення з винних осіб за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації".

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунальної установи «Парк культури і відпочинку м. Донецька» за період з 01.01.2006 року по 31.07.2013 року. За наслідками якої складено акт № 21-04-09/63 від 13.09.2013 року.

На підставі зазначеного акту ревізії позивачем направлено підприємству Вимогу про усунення порушень № 21-04-10/4060 від 14.10.2013 року з метою повного усунення виявлених порушень та недоліків, попередження їх виникнення в подальшому.

На час звернення до суду вимога виконана не в повному обсязі, тому позивач просить в судовому порядку зобов'язати відповідача виконати п. 3 цієї вимоги, а саме забезпечити стягнення (відшкодування) із звільнених працівників зайво виплачених коштів у сумі 6364,21 грн. з подальшим перерахуванням виплат минулих періодів до бюджету на код платежу 21080600 «Суми, стягнені з винних осію за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації».

Представники відповідача у судовому засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Заперечення на позовну заяву відповідачем не надані.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Парк культури та відпочинку м. Донецька зареєстрований як юридична особа 11.09.2006 р. Парк заснований на комунальній власності територіальної громади рішенням Донецького міського голови.

Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області відповідно до ухвали -Київського районного суду м. Донецька від 12.08.2013 р. та направлень від 16.08.2013 р. № 1107, 1108, 1109, 1110, від 20.08.2013 р. № 1118, від 22.08.2013 р. № 1123, від 30.08.2013 р. № 1151, від 02.09.2013 р. № 1152 проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності Комунальної установи «Парк культури і відпочинку м. Донецька» за період з 01.01.201006 р. по 31.07.2013 р., за наслідками якої складено акт ревізії № 21-04-09/63 від 13.09.2013 р. Актом ревізії встановлено ряд порушень та недоліків.

На підставі вищезазначеного акту ревізії позивачем винесено Вимогу про усунення порушень № 21-04-10/4060 від 14.10.2013 р., яка була направлена на адресу відповідача.

Зазначена Вимога отримана уповноваженою особою відповідача 15.10.2013 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке долучено до матеріалів справи.

Пунктом 3 Вимоги № 21-04-10/4060від 14.10.2013 р. встановлено завищення витрат бюджетних коштів на оплату праці у сумі 6364,21 грн., внаслідок встановлення надбавки за особливі умови праці у розмірі 50% посадового окладу заступникам директора без рішення органу вищого рівня, а саме без наказів начальника Управління культури і туризму Донецької міської ради, що є порушенням вимог п. 3 наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки». В звязку з чим: - забезпечити стягнення (відшкодування) із звільнених працівників зайво виплачених коштів у сумі 6364.21 грн. у судовому порядку з подальшим перерахуванням виплат минулих періодів до бюджету на код платежу 21080600 «Суми, стягненні з винних осіб за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації».

Як вбачається з Акту ревізії встановлення надбавок та доплат, премій проведеної шляхом співставлення наказів керівництва з особистими рахунками та нормами чинного законодавства встановлено, що у період з 01.12.2012 р. по 31.07.2013 р. наказами директора Касьянова О.О. встановлено надбавку за особливі умови праці у розмірі 50% посадового окладу та виплачено премію заступникам директора ОСОБА_3, ОСОБА_4 без рішення органу вищого рівня а саме без наказів начальника Управління культури та туризму Донецької міської ради, що є порушенням вимог п. 3 наказу Міністерства культари та туризму України від 18.10.2005 № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки», що призвело за період 01.12.2012 - 31.07.2013 р. до завищення витрат бюджетних коштів на оплату праці внаслідок встановлення непередбачених законодавством надбавок на загальну суму 6364,21 грн. (загальний фонд КТКВ 110502 у т.ч. 01.12.2013-31.12.2012 р. - 442,50 грн. (КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», 01.01.2013 - 31.07.2013 р. - 5921.71 грн. (КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» та проведення виплат премії працівникам на загальну суму 11309 грн. (КФК 110502 у т.ч. 01.12.2012-31.12.2012 р. - 885 грн. (КЕКВ 1310), 01.01.2013 - 31.07.2013 р. - 10424 грн. КЕКВ 2610).

За період, що підлягав ревізії порушень нарахування надбавок та премій заступникам директора крім вищезазначених не встановлено.

Статтєю 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» встановлено, що здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Згідно з ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи. Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» органу державного фінансового контролю надано право, зокрема перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідачем не надано доказів виконання п. 3 Вимоги № 21-04-10/4060 або доказів оскарження в судовому порядку цього пункту та скасування його.

На час розгляду справи відповідачем не виконаний п. 3 Вимоги про усунення порушення від 14.10.2013 року № 21-04-10/4060, що призвело до звернення з позовною заявою Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Комунального підприємства «Парт культури і відпочинку м. Донецька» про зобов'язання виконати вищезазначений пунк вимоги.

В зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Комунальної установи «Парк культури і відпочинку м. Донецька» м. Донецькій області про зобов'язання виконати не вчинині дії, зазначені в п. 3 Вимоги № 21-04-10/4060.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, не стягується.

Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Комунальної установи «Парк культури і відпочинку м. Донецька» м. Донецькій області про зобов'язання виконати не вчинині дії, зазначені в п. 3 Вимоги № 21-04-10/4060 від 14.10.2013 р., а саме: забезпечити стягнення (відшкодування) із звільнених працівників зайво виплачених коштів у сумі 6364,21 грн. з подальшим перерахування виплат минулих періодів до бюджету на код платежу 21080600 «Суми, стягнення з винних осіб за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації» - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Комунальну установу «Парк культури і відпочинку м. Донецька» виконати не вчинити дії зазначені в п. 3 Вимоги № 21-04-10/4060 від 14.10.2013 р., а саме: забезпечити стягнення (відшкодування) із звільнених працівників зайво виплачених коштів у сумі 6364,21 грн. з подальшим перерахування виплат минулих періодів до бюджету на код платежу 21080600 «Суми, стягнення з винних осіб за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організаці».

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 04 березня 2014 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складено та підписано 11 березня 2014 року.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Олішевська B.В.