Провадження по справі № 2/401/435/14
Справа № 401/570/14-ц
04 березня 2014 року місто Світловодськ
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді Регеші В.О.
при секретарі Фадєєвій О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Світловодська Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
Представник позивача ОСОБА_3 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 із позовом про розірвання шлюбу та стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця.
В судове засідання сторони по справі не з'явились. Суду надана заява представника позивача ОСОБА_3 про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду невідомі. Заяв та клопотань про відкладення чи розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідач був повідомлений за місцем реєстрації його проживання, відповідно до ч. 5 ст. 74 ЦПК України, звідки повернулось поштове повідомлення про отримання судової повістки.
За таких підстав, за письмової згоди представника позивача, суд виніс ухвалу про проведення заочного розгляду справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлені слідуючі факти та відповідні їм правовідносини.
Шлюб між сторонами укладений 21 грудня 2002 року та зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Світловодського міського управління юстиції Кіровоградської області, актовий запис № 325 (а.с. 7).
Встановлено, що причиною подачі заяви послужив той факт, що шлюбні відносини між сторонами фактично припинені з серпня 2013 року.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що між подружжям відсутні почуття, на яких ґрунтуються сімейні стосунки, спільне господарство не ведеться, шлюбні відносини не підтримуються протягом тривалого часу.
На примирення сторони не погоджуються. Спору про поділ майна немає.
За таких обставин, суд вважає за неможливе збереження сім'ї, на підставі чого шлюб підлягає розірванню.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 09.09.2003 року та свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого 13.11.2007 року, відповідач є батьком дітей, а тому згідно ст.180 Сімейного кодексу України він зобов'язаний утримувати своїх неповнолітніх дітей (а.с. 8, 9)
В даний час батьки проживають окремо. Діти проживають зі своєю матір'ю ОСОБА_1
Враховуючи стан здоров'я, матеріальне становище дитини, позивача та відповідача по справі, суд вважає, що належить стягнути з відповідача аліменти на користь позивача на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку, починаючи з 06 лютого 2014 року і до повноліття сина ОСОБА_4, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6 включно, а потім в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку до повноліття доньки ОСОБА_5, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7 включно.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Судові витрати стосовно позовної вимоги про розірвання шлюбу у справі складаються з судового збору у сумі 243 гривень 60 копійок (а.с.1).
Приймаючи до уваги, що позивач сплатила судові витрати, заява задоволена, а тому суд присуджує відповідачеві сплатити понесені витрати.
Згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави. При зверненні до суду із позовними вимогами стосовно стягнення аліментів відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач від сплати судового збору звільнена.
Таким чином, суд вважає за необхідне покласти на відповідача витрати по оплаті судового збору в частині позовних вимог про стягнення аліментів.
Керуючись ст.ст. 110-112, 115, 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст.10, 11, 57-60, 64, 79, 88, 197, 212-215, 218, 224-228, 294, 367 ЦПК України, суд,
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Світловодського міського управління юстиції Кіровоградської області від 21 грудня 2002 року, актовий запис № 325.
Залишити після розірвання шлюбу за ОСОБА_1 прізвище - ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 243 грн. 60 коп.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Світловодськ Кіровоградської області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки м. Полтава, РНОКПП НОМЕР_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку, починаючи з 06 лютого 2014 року і до повноліття сина ОСОБА_4, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6 включно, а потім в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку до повноліття доньки ОСОБА_5, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7 включно.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 243 грн. 60 коп.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області протягом 10 - ти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції може бути подано до Апеляційного суду Кіровоградської області через Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом 10 - ти днів з дня отримання копії рішення суду.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області Регеша В.О.
04.03.2014