Ухвала від 14.03.2014 по справі 802/744/14-а

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Вінниця

14 березня 2014 р. Справа № 802/744/14-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Комар Павло Анатолійович, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: громадської організації "Джуринська вода", ОСОБА_1

до: Шаргородської районної ради

про: визнання протиправними дій (бездіяльності) та забов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви громадської організації "Джуринська вода", ОСОБА_1 до Шаргородської районної ради про визнання протиправними дій (бездіяльності) та забов'язання вчинити дії.

Визначаючись щодо предметної підсудності цього спору, прихожу до наступного висновку.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Разом з, тим у відповідності із приписами пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Також варто звернути увагу на положення статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", згідно з якою система місцевого самоврядування включає, з-поміж інших, і районні ради.

Отже, враховуючи вищенаведені норми та те, що позивач звернувся з адміністративним позовом до Шаргородської районної ради Вінницької області, яка є органом місцевого самоврядування, приходжу до висновку, що позовна заява подана з порушенням правил предметної підсудності адміністративних справ, а цей спір, з урахуванням вимог пункту 1 частини першої статті 18, підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.

Згідно із пунктом 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Разом з тим, слід зауважити, що повернення позовної заяви, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву громадської організації "Джуринська вода", ОСОБА_1 до Шаргородської районної ради про визнання протиправними дій (бездіяльності) та забов'язання вчинити дії разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.

2. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Комар Павло Анатолійович