9.5
Про залишення позовної заяви без руху
13 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/1777/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганська до Державної фінансової інспекції в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Міністерство оборони України про визнання протиправною та скасування пункту 2 вимоги від 26.02.2013 №12-08-14-14/8684,
11 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганська до Державної фінансової інспекції в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Міністерство оборони України про визнання протиправною та скасування пункту 2 вимоги від 26.02.2013 №12-08-14-14/8684.
Відповідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року № 165/11/13-12 адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат за наступними реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКУСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код платежу 22030001
Символ звiтностi банку 206
Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013) під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» №719-УІІ від 16.01.2014 встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2014 року, який становить 1218,00 грн.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме, - позивачем до адміністративного позову додано документ про сплату судового збору не в повному обсязі.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем заявлені вимоги майнового характеру, а саме визнання протиправною та скасування пункту 2 вимоги від 26.02.2013 №12-08-14-14/8684, відповідно до змісту якої позивача зобов'язано стягнути зайво нараховану та виплачену суму надбавки за вислугу років у розмірі 281693,71 грн. з осіб, що їх безпідставно отримали, в іншому випадку стягнути зазначену суму з винних осіб, що допустили зазначене порушення.
Однак, відповідно до платіжного доручення №2378 від 25 листопада 2013 року позивачем сплачено судовий збір за подання позову майнового характеру не в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 та ч. 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Судом встановлено, що адміністративний позов підписаний тимчасово виконуючим обов'язки начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганська О.О. Сєргєєвим, однак в порушення вимог ст. 106 КАС України документ підтверджуючий, що О.О. Сєргєєв займає зазначену посаду та відповідно має право підпису позивач суду не надав.
Відповідно до положення ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Адміністративний позов Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганська до Державної фінансової інспекції в Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Міністерство оборони України про визнання протиправною та скасування пункту 2 вимоги від 26.02.2013 №12-08-14-14/8684 залишити без руху.
В строк до 02 квітня 2014 року позивачу надати суду документ на підтвердження посади особи, якою підписана позовна заява та документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 590-VII від 19.09.2013) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру в доход Державного бюджету України за такими банківськими реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКУСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код платежу 22030001
Символ звiтностi банку 206
Призначення платежу: судовий збір.
У разі невиконання вимог зазначеної ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили
СуддяЄ.О. Кисельова