Дело № 620/59/14-к
28.01.2014 року Зачепилівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Зачепилівка справу за поданням Зачепилівського РВ ГУМВС України в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду, правил та обмежень відносно:
ОСОБА_4 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с. Залінійне Зачепилівського району Харківської області, українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше неодноразово судимого, останній раз 06.12.2012 року Зачепилівським районним судом Харківської області за ч.1 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік,
До суду надійшло подання про обрання адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , в якому вказано, що останній 14.09.2009 року звільнився з місць позбавлення волі та на шлях виправлення не став, здійснивши на протязі 2013 року наступні адміністративні правопорушення: 22.04.2013 року за ст. 152 КУпАП, 13.09.2013 року за ч.1 ст. 178 КУпАП, 16.09.2013 року за ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 17.09.2013 року за ч.2 ст. 178 КУпАП. 16.01.2014 року ОСОБА_4 було винесено попередження, як особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Останній раз ОСОБА_4 був засуджений 06.12.2012 року Зачепилівським районним судом Харківської області за ч.1 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі, із застосуванням ст. 75 КК України звільнено від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік, в силу ч.4 ст. 76 КК України його зобов”язано з”являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої інспекції.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно, ніде не працює, раніше неодноразово судимий, тому в своєму поданні начальник Зачепилівського РВ ГУМВС України в Харківській області просить суд вирішити питання про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
Суд, розглянувши матеріали подання, вислухавши думку прокурора району ОСОБА_3 , який вважає, що відсутні законні підстави для встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду, приходить до висновку про необхідність відмовити у задоволенні подання виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд - це система тимчасових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно п. „в” ст. 3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
В силу п. ”в” ст. 4 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у пункті „в” статті 3 цього Закону.
Таким чином в судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_4 відповідно до ст. 1 вищевказаного Закону не відноситься до осіб, щодо яких може бути встановлений адміністративний нагляд, оскільки останній є засудженим до умовного строку відбуття покарання, якого крім того зобов”язано з”являтися в органи кримінально-виконавчої інспекції для реєстрації, тому відсутні юридичні підстави для встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Відмовити в задоволенні подання Зачепилівського РВ ГУМВС України в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає, на неї може бути внесено подання прокурора на протязі 10 діб з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1