Категорія статобліку 2.19.4
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
Іменем України
11 березня 2009 року Справа № 2а-63/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Стрельнікової Н.В.
при секретарі Світлицькій О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1, м. АДРЕСА_1Запорізької області
до: Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області,
м. АДРЕСА_1Запорізької області
про визнання неправомірними дій та зобов'язання щодо вчинення дій,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1., паспорт НОМЕР_1 від 01.11.1997 р.
від відповідача: Смирнова Н.І., доручення від 12.01.2009 р. № 135/12
ОСОБА_1звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1Запорізької області, в якому просить визнати дії відповідача про відмову у перерахунку пенсії та доплат до пенсії неправомірними, стягнути з відповідача основну та додаткову пенсії з 10 січня 2006 р. в сумі 88730,35 грн. та 30 000,00 грн. моральної шкоди, а також зобов'язати відповідача зробити перерахунок пенсії із розрахунку мінімальних пенсій за віком, встановлених державним бюджетом, що дорівнює прожитковому рівню, та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, із розрахунку мінімальної пенсії за віком у разі підвищення мінімальної пенсії чи зміні групи інвалідності, - постійно.
В судовому засіданні 11.03.2009 р. позивач заявою зменшив позовні вимоги та просить суд розглянути позов лише в частині вимог щодо: визнання дій Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 та Головного УПФ в Запорізькій області про відмову у перерахунку пенсії та доплат до пенсії, неправомірними; зобов'язання Управління ПФУ в м. АДРЕСА_1 зробити перерахунок та подальшу виплату пенсії із розрахунку восьми мінімальних пенсій та додаткової пенсії за шкоду здоров'ю із розрахунку 75 % мінімальної пенсії, встановленої державним бюджетом України, в іншій частині - позовні вимоги залишити без розгляду.
Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області в письмових запереченнях проти адміністративного позову заперечує, вважає, що між управлінням та позивачем не може бути спірних відносин з приводу порушення пенсійних прав позивача, оскільки згідно заявиОСОБА_1. від 27.10.2004 р. виплата пенсії управлінням Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області припинена.
В судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, підтримав заперечення.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1є інвалідом 2-ї групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни (посвідчення серія Є НОМЕР_1 від 02.11.2006 р.). Крім того, позивач є громадянином, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, згідно посвідчення серії НОМЕР_2 від 11.06.1997 р.
26.09.2008 р.ОСОБА_1. звернувся листом до Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області про перерахунок пенсії.
Листом від 03.10.2008 р. (вих. № 133/Р-4) Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області повідомило позивача про розміри пенсії, обчисленої відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на яку він має право, починаючи з 01.01.2006 р. Управління зазначило, що для поновлення виплати пенсії, розрахованої згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачу необхідно надати до Управління ПФУ в м. АДРЕСА_1 відповідну заяву.
Вважаючи наданий Управлінням Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 розрахунок пенсії неповним, позивач звернувся до суду.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1. на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2. з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3. обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4. безсторонньо (неупереджено);
5. добросовісно;
6. розсудливо;
7. з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дескримінації;
8. пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9. з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10. своєчасно, тобто проятгом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 3 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Як свідчать матеріали справи, заявою від 27.10.2004 р. (вх. № 7363)ОСОБА_1. просив Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 зупинити виплату з 01.11.2004 р. пенсії відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно довідки Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області від 28.01.2009 р. № 740/12 ОСОБА_1на обліку в Управлінні не перебуває з 01.12.2004 р. Як встановлено судом, позивач не звертався після вказаного терміну до Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 із заявою про виплату пенсії згідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Як вбачається із відповіді Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 Запорізької області від 25.01.2006 р. №250/Р-4 позивач отримує пенсію по лінії МВС України.
Отже, на даний час, у відповідача відсутні підстави для призначення та виплати пенсії гр. ОСОБА_1Відповідно до ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Заяви (клопотання) Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни розглядаються першими керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій особисто. Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
За результатами розгляду заяви позивача, Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 листом від 03.10.2008 р. № 133/Р-4, надало обґрунтовану та детальну відповідь щодо можливого розміру пенсії ОСОБА_1. починаючи з січня 2006 р. Відповідь не містить будь-яких відмов відповідача від здійснення перерахунку пенсії чи то її виплати. Цілком законно та обґрунтовано позивачу вказано на те, що для поновлення виплати пенсії, розрахованої згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» він має надати до управління відповідну заяву. Строки розгляду заяви позивача відповідачем дотримані.
Отже, відповідач не порушував будь-яких правОСОБА_1., зокрема і щодо права громадянина на перерахунок пенсії.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 зробити перерахунок та подальшу виплату пенсії із розрахунку восьми мінімальних пенсій та додаткової пенсії за шкоду здоров'ю із розрахунку 75 % мінімальної пенсії встановленої державним бюджетом України, то слід зазначити наступне.
Як зазначалося вище, позивач наразі отримує пенсію в УМВС в Запорізькій області, а тому підстав для зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. АДРЕСА_1 призначити та в подальшому виплачувати позивачу пенсію, у суду не має. Крім того, визначити судовим рішенням розмір пенсії для здійснення виплат відповідачем на майбутнє є неможливим, оскільки пенсійне законодавство є динамічним і закріплення певного розміру може в подальшому призвести до порушення прав позивача на отримання визначеного законодавством розміру пенсії.
Вимоги позивача до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області є безпідставними, оскільки вказана особа не є відповідачем у справі.
З огляду на вищевикладене, позовні вимогиОСОБА_1. є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 72, 159-163 КАС України, суд -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в м. АДРЕСА_1Запорізької області про визнання неправомірними дій та зобов'язання щодо вчинення дій, відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанову складено у повному обсязі 16 березня 2009 р.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Постанова не набрала законної сили
Суддя: