Категорія 6.14
іменем України
24 березня 2009 року Справа 2а-8020/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Коробенко Т.М.
в присутності сторін:
представник позивача ОСОБА_1
відповідач не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків ,-
04 грудня 2008 року Виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач є платником зборів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та зареєстрований у Краснодонській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за НОМЕР_1.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування», підприємства, які мають найману робочу силу, повинні нараховувати 2,9% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,5%-1,0% від суми оплати праці найманих працівників.
Станом на 01.10.2008 року за Комунальним підприємством «Житловий комплекс селища Краснодон» рахується прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 2081,32грн., що підтверджується фінансовим звітом форми 4-ФСС про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні позову, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судове засідання відповідач не з'явися, надав заяву, у якій визнав позовні вимоги у повному обсязі та просив розглянути справу за його відсутністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Комунальне підприємство «Житловий комплекс селища Краснодон» є платником зборів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та зареєстрований у Краснодонській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за НОМЕР_1.
Станом на 01.10.2008 року за Комунальним підприємством «Житловий комплекс селища Краснодон» рахується прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 2081,32грн., що підтверджується фінансовим звітом форми 4-ФСС про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування», підприємства, які мають найману робочу силу, повинні нараховувати 2,9% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,5%-1,0% від суми оплати праці найманих працівників.
Згідно із п.1 ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Згідно п.п. 2 п. 2 ст. 27 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч.1 ст.30 Закону страхувальник - роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Відповідно до ч.2 ст.30 Закону України «Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку .
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачувало судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням », ст.ст. 2, 17, 88, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Житловий комплекс селища Краснодон» (юридична адреса: НОМЕР_2 Луганська область, смт. Краснодон, вул. Заводська, 2, інд. код НОМЕР_3, р/р НОМЕР_4, МФО НОМЕР_5) на користь Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (юридична адреса: НОМЕР_6 м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 13, інд. код НОМЕР_7, р/р НОМЕР_8 в УДК Луганської області, МФО НОМЕР_9) заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 2081 грн. 32коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.