Постанова від 11.03.2014 по справі 818/560/14

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2014 р. Справа №818/560/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Воловика С.В.,

розглянувши в приміщенні суду м. Суми адміністративну справу №818/560/14

за позовом ОСОБА_1

до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області

про внесення змін до актового запису,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області, в якому просить суд:

- зобов'язати відповідача внести виправлення в актовий запис НОМЕР_1 від 04.12.2013 року, а саме змінити дату народження з "ІНФОРМАЦІЯ_1" на "ІНФОРМАЦІЯ_2" та видати відповідно змінене свідоцтво про народження.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що звернулась до Зарічного відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції із заявою про внесення змін до актового запису НОМЕР_1 від 04.12.2013 року, складеного на ОСОБА_2, з дати народження "ІНФОРМАЦІЯ_1" на "ІНФОРМАЦІЯ_2". В задоволенні заяви було відмовлено, оскільки органом державної реєстрації актів цивільного стану, що видав свідоцтво про народження являється Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області, а тому вважає, що дії відповідача є неправомірними.

Представники сторін в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 04 грудня 2013 року позивачці Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області повторно видано свідоцтво про народження НОМЕР_1 (а.с.4). Дата народження у свідоцтві вказана «ІНФОРМАЦІЯ_1».

19.02.2014 року Зарічним відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції висновок №07-03.2-62 щодо неможливості внесення змін до актового запису цивільного стану у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів (а.с.9-12)

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану в Україні" відділи реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції проводять реєстрацію народження, смерті, шлюбу, розірвання шлюбу, визнання батьківства, зміну імені, приймають і розглядають заяви про внесення змін, доповнень, поновлення, а також анулювання записів актів громадянського стану та у встановленому порядку зберігають актові книги.

Згідно ст. 5 Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" завданнями органів реєстрації актів громадянського стану є: забезпечення повної, своєчасної і правильної реєстрації актів громадянського стану; внесення до актових записів необхідних змін, доповнень та виправлень; поновлення втрачених та анулювання повторно складених актових записів; видача громадянам свідоцтв про реєстрацію; збереження архівного фонду.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану в Україні" реєстрація народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміни прізвища, імені та по батькові провадиться органами реєстрації актів громадянського стану в книгах спеціального зразка, які є єдиними доказами засвідчених у них фактів. Зміни і доповнення до актового запису громадянського стану здійснюються відповідно до Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26 вересня 2002 р. N 86/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 10 грудня 2007 р. N 1227/5) (надалі по тексту - Положення).

Відповідно до п. 2.3 Положення заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються особами, щодо яких були складені ці актові записи; батьками неповнолітніх (малолітніх).

За змістом п. 1.5. Положення вбачається, що заяви про поновлення, анулювання та внесення змін до актових записів цивільного стану приймаються відділами реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цим Положенням.

Працівник відділу реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та, у разі потреби, направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника).

Відповідно до п. 2.9. Положення, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, постанова адміністративного суду.

Згідно до п. 2.12 Положення, зміни, доповнення, виправлення вносяться в актові записи цивільного стану.

Крім того, відповідно до п.1.8 Положення унесення змін до актових записів цивільного стану провадиться відділом реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням запису, який підлягає виправленню. Отже, виходячи з аналізу вказаної норми, внесення змін до актового запису НОМЕР_1 від 04.12.2013 року повинно проводитись органом реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням запису, а саме Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області.

Таким чином, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області про внесення змін до актового запису - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області внести виправлення в актовий запис НОМЕР_1 від 04.12.2013 року, а саме змінити дату народження з "ІНФОРМАЦІЯ_1" на "ІНФОРМАЦІЯ_2" та видати відповідно змінене свідоцтво про народження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.В. Воловик

З оригіналом згідно

Суддя С.В. Воловик