Ухвала від 26.02.2014 по справі 827/2196/13-а

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА

26 лютого 2014 рокуСправа № 827/2196/13-а

місто Севастополь

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

судді Кириленко О.О.,

секретар судового засідання Самойлова М.С.,

за відсутністю представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя до приватного акціонерного товариства "Севастопольський будпроект" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

17 лютого 2014 року управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя надало суду заяву про заміну сторони виконавчого провадження, а саме просить: замінити сторону виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого листа №827/2196/13-а, виданого Окружним адміністративним судом міста Севастополя 14 жовтня 2013 року з управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя на державну податкову інспекцію у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі.

Заява обґрунтована тим, що реєстр страхувальників позивача передався державній податковій інспекції у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі на центральному рівні, акт прийому - передачі в управлінні Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя відсутній, проте довідка державної податкової інспекції у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі свідчить про те, що на теперішній час як платник єдиного внеску приватне акціонерне товариство "Севастопольський будпроект" перебуває на обліку та сплачує єдиний внесок на рахунки державної податкової інспекції у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без його участі, зазначив, що заяву підтримує у повному обсязі.

Вивчивши заяву, суд вважає що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що у серпні 2013 року управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом до приватного акціонерного товариства "Севастопольський будпроект" про стягнення заборгованості.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 17 вересня 2013 року позов задоволено, стягнуто з приватного акціонерного товариства "Севастопольський будпроект" на користь управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2013 року в сумі 150 566 (сто п'ятдесят тисяч п'ятсот шістдесят шість) гривень 42 копійок.

Постанова набрала законної сили 11 жовтня 2013 року.

Після набрання постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 17 вересня 2013 року законної сили, позивачу видано виконавчий лист та постановою від 31 жовтня 2013 року відкрито виконавче провадження, в якому стягувачем вказано управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя.

Відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно зі статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Ухвалу суду за результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено у загальному порядку.

11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04 липня 2013 року.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Згідно з пунктами 3, 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.

Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.

Відповідно до пункту 5 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.

Згідно з абзацом першим частини п'ятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

Отже, функції щодо адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску перейшли до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, суми єдиного внеску надходять на рахунки органів доходів і зборів, а також реєстр страхувальників управління був переданий органу доходів і зборів в особі державної податкової інспекції у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі.

Оскільки обов'язковість судових рішень є одним з основних положень адміністративного процесу і закріплює її значення як принципу адміністративного судочинства, виконання судового рішення є кінцевою метою судового захисту, суд вважає за необхідне замінити сторону виконавчого провадження, а саме: замінити стягувача у виконавчому провадженні щодо примусового виконання постанови суду від 17 вересня 2013 року у справі № 827/2196/13-а - управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя на державну податкову інспекцію у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі.

Керуючись статтями 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні щодо примусового виконання постанови суду від 17 вересня 2013 року у справі № 827/2196/13-а, а саме - управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя замінити на державну податкову інспекцію у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів в місті Севастополі.

Ухвала може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя(підпис)О.О. Кириленко

Згідно з оригіналом

Суддя О.О. Кириленко