Постанова від 04.03.2014 по справі 260/601/14-а

Провадження по справі № 2-а/260/54/2014

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2014 року Ленінський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді: Кротінова В.О.

при секретарі: Шелістової Ю.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАЇ ГУМВС України в Донецької області про визнання дій протиправними, визнання недійсною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій протиправними, визнання недійсною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що постановою серії ПС1 №070011 від 18.01.2014 року по справі про адміністративне правопорушення інспектором ІДПС на нього було накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425,00 гривень, за те, що він 18.01.2014 року у 10.30 годин керував транспортним засобом «БМВ5» державний номер НОМЕР_1 у м. Макіївка кільце ім. Чайкіно на нерегульованому перехресті рухаючись по другорядній дорозі не дав дорогу автомобілю, що рухався по головній дорозі, чим нібито порушив п.16.11 Правил дорожнього руху.

Просив суд визнати дії УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області противоправними та визнати недійсною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення від 18 січня 2014 року про його притягнення до адміністративної відповідальності.

У судове засідання позивач не з»явився, про час слухання справи був повідомлений належним чином, надав заяву с проханням слухати справу у його відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з»явився, про час слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні встановлено, що постановою серії ПС1 №070011 від 18.01.2014 року по справі про адміністративне правопорушення інспектором ІДПС на нього було накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425,00 гривень, за те, що позивач 18.01.2014 року у 10.30 годин керував транспортним засобом «БМВ5» державний номер НОМЕР_1 у м. Макіївка кільце ім. Чайкіно на нерегульованому перехресті рухаючись по другорядній дорозі не дав дорогу автомобілю, що рухався по головній дорозі, чим порушив п.16.11 Правил дорожнього руху.

Відповідно до ст. 251 КУпАП України доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у встановленому законом порядку визначається наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його скоєнні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються у тому числі, показанням технічних приборів і технічних засобів, що мають функції фото - та кінозйомки, відеозапису або засобів фото - та кінозйомки, відеозапису. які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм та стандартів, що застосовуються для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Положення даної статті вказує на те, що належними доказами можуть бути також показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами законодавства по справам про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», встановлено, що зміст постанови повинен відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП України, в ньому зокрема потрібно привести обставини відповідно до яких засновано висновок щодо скоєння особою правопорушення, та вказати мотиви відхилення тих чи інших доказів.

Із змісту вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що єдиним доказом скоєння правопорушення є постанова серії ПС1 №070011 по справі про адміністративне правопорушення, яке здійснено з порушенням діючого законодавства. Крім цього інших доказів не додано, відсутні посилання на свідків, які б могли бачити вчинення правопорушення.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 71 КАС України, обов'язок доказування в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень, щодо доказування правомірності свого рішення, покладається на відповідача, але відповідачем не надано до суду жодного доказу в підтвердження правомірності винесеної їм постанови серії ПС1 №070011 від 18.01.2014 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.2 КУпАП і накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

У зв'язку з вищевикладеним суд вважає необхідним позов позивача задовольнити визнати дії відповідача протиправними, визнати недійсною та скасувати постанову серії ПС1 №070011 від 18.01.2014 року у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122 ч.2 КпАП України.

На підставі ст. 258, 287, 288 КпАП України, та керуючись ст. ст. 17, 19, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до УДАЇ ГУМВС України в Донецької області про визнання дій протиправними, визнання недійсною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити у повному обсязі.

Визнати дії УДАЇ ГУМВС України в Донецької області противоправними.

Визнати недійсною та скасувати постанову серії ПС1 №070011 про адміністративне правопорушення від 18.01.2014 року відносно ОСОБА_1 за ст. 122 ч.2 КпАП України.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя:

Попередній документ
37557503
Наступний документ
37557505
Інформація про рішення:
№ рішення: 37557504
№ справи: 260/601/14-а
Дата рішення: 04.03.2014
Дата публікації: 12.03.2014
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Ленінський районний суд м. Донецька
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема зі спорів щодо:; дорожнього руху; транспорту та перевезення пасажирів; дорожнього руху