Ухвала від 20.05.2009 по справі 2-а-416/09/0114

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

20.05.2009 Справа № 2-а-416/09/0114

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Горошко Н.П.,

суддів Кучерука О.В. , Омельченка В. А.

при секретарі судового засідання Колб Т.П.

за участю:

від позивача: Грязнова Г. М., довіреність № 52/8/10-0 від 08.01.2009,

Сергеєва О. Ю., посвідчення начальника Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі АР Крим серії УКР №013344 від 26.12.2006,

від відповідача: Белих М. М., довіреність б/н від 20.05.2009,

Петров О. В., посвідчення голови Нижньогірської районної ради дійсне до 30.04.2011, розглянувши апеляційну скаргу Нижньогірської районної Ради Автономної Республіки Крим на постанову Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим (суддя Бриндя М.А.) від 3 лютого 2009 року у справі №2-а-416/09

за позовом Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі Автономної Республіки Крим (вул. Шкільна, 16, смт. Нижньогірський, Автономна Республіка Крим, 97100)

до відповідача - Нижньогірської районної Ради Автономної Республіки Крим (вул. Леніна, 11, смт. Нижньогірський, Автономна Республіка Крим, 97100)

про визнання п. 2 рішення № 10 27-ої сесії 5-го скликання Нижньогірської районної Ради "Про виконання районного бюджету за 7 місяців 2008 року" в частині незадовільного виконання Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі п. 3.3 рішення № 2 25-ої сесії Нижньогірської районної Ради 5-го скликання від 26.06.2008 нечинним,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2008 року позивач -Державна податкова інспекція в Ніжньогірському районі Автономної Республіки Крим звернувся до Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Нижньогірської районної Ради про скасування пункту 2 рішення №10 27-ої сесії п'ятого скликання Нижньогірської районної Ради «Про виконання районного бюджету за 7 місяців 2008 року»в частині незадовільного виконання позивачем пункту 3.3 рішення №2 25-ої сесії п'ятого скликання Нижньогірської районної Ради від 26.06.2008 про ліквідацію заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, економічно активних сільськогосподарських підприємств району та розглянути дане питання на черговій сесії районної Ради.

Відповідач проти позову заперечував, надав суду письмові заперечення, у яких зазначив, що районна Рада не давала оцінку роботі позивача, лише звернула увагу на недоліки, які ще мають місце при формуванні доходної частини місцевого бюджету; у рішенні, яке оскаржує позивач, мова ведеться про ліквідацію заборгованості по податку з доходів фізичних осіб активних сільськогосподарських підприємств, які мають певну можливість сплатити податки і розрахуватися з бюджетом, але у зв'язку з тим, що позивачем не приймалися до цих юридичних осіб необхідні заходи, районному бюджету заподіяна шкода у вигляді недоотриманих коштів.

Постановою Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 03.02.2009 позов Державної податкової інспекції в Ніжньогірському районі Автономної Республіки Крим задоволений повністю: пункт 2 рішення №10 27-ої сесії п'ятого скликання Нижньогірської районної Ради «Про виконання районного бюджету за 7 місяців 2008 року» в частині відмітки незадовільного виконання Державною податковою інспекцією в Ніжньогірському районі Автономної Республіки Крим пункту 3.3 рішення №2 25-ої сесії районної ради п'ятого скликання від 26.06.2008 по ліквідації заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, економічно активних сільськогосподарських підприємств району визнаний нечинним.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано заяву про апеляційне оскарження, апеляційну скаргу, в який ставиться питання про скасування постанови Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 03.02.2009 та ухвалення нового рішення, яким в позові відмовити.

Апеляційну скаргу мотивовано порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши суддю - доповідача, який доповів зміст постанови, що оскаржена, межі, в яких повинні здійснюватись перевірка постанови, встановлюватися обставини і досліджуватися докази учасників процесу, заслухавши пояснення учасників процесу, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга Нижньогірської районної Ради задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Згідно з пунктом 2 резолютивної частини рішенням №2 Ніжньогірської районної Ради 25 сесії п'ятого скликання «Про виконання районного бюджету за I квартал 2008 року»у зв'язку з незадовільним становищем розрахунків підприємств та організацій по платежам до бюджету, що негативно вплинуло на виконання дохідної частини бюджету, податковій інспекції рекомендовано посилити контроль за дотриманням всіма суб'єктами господарської діяльності порядку сплати в бюджет податкових платежів. Пунктом 3.3 даного рішення районній державній адміністрації сумісно з Державною податковою інспекцією в Ніжньогірському районі Автономної Республіки Крим рекомендовано прийняти невідкладні заходи по ліквідації заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, економічно активних сільськогосподарських підприємств району в строк до 01.09.2008 року (а. с. 10).

З посиланням на пункт 17 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» відповідач у своєму рішенні №10 від 25.09.2008 27 сесії п'ятого скликання «Про виконання районного бюджету за 7 місяців 2008 року» в резолютивній частини рішення відмітив незадовільне виконання позивачем пункту 3.3 рішення №2 25 сесії районної Ради п'ятого скликання від 26.06.2008 про ліквідацію заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, економічно активних сільськогосподарських підприємств району та розглянути дане питання на черговій сесії районної Ради, а також рекомендовано позивачу здійснити комплекс організаційних та практичних заходів, направлених на збільшення надходжень до місцевих бюджетів всіх рівнів та посилити контроль за дотриманням всіма суб'єктами господарської діяльності порядку сплати до бюджету податкових платежів (пункти 2,3 рішення, а. с. 8-9).

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-XII від 04.12.1990 (із змінами та доповненнями) Державна податкова служба України уповноважена державою здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків, зборів та інших платежів.

Позивач входить до єдиної системи органів державної податкової служби України.

Контроль за виконанням посадовими особами органів державної податкової служби своїх обов'язків здійснюють Державна податкова адміністрація України та Державна податкова адміністрація в Автономній Республіці Крим.

Пряме підпорядкування податкового органу районній Раді та контроль районної Ради за виконанням посадовими особами органів державної податкової служби своїх обов'язків діючим законодавством України не передбачені.

З аналізу норм Закону України «Про місцеве самоврядування в України»№280/97-ВР від 21.05.1997 випливає, що оцінка роботи податкових органів не входить до повноважень районної Ради.

Таким чином, довід суду першої інстанції відносно того, що в порядку статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем не приведені докази, які б свідчили про наявність зобов'язання позивача звітуватися перед районною Радою, районній Раді давати оцінку роботі податкового органу, судова колегія вважає правомірним.

Враховуючи вищевикладене, мотивацію та докази, наведені у апеляційній скарзі, не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у постанові від 03.02.2009 у справі №2-а-416/09.

Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1частини першої статті 205, статтями 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Нижньогірської районної Ради - залишити без задоволення.

Постанову Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 3 лютого 2009 року у справі №2-а-416/09 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом одного місяця безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України.

Головуючий суддя підпис Н.П.Горошко

Судді підпис О.В.Кучерук підпис В.А.Омельченко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Н.П.Горошко