вул. Леніна, 23, м. Алушта, Автономна Республіка Крим, Україна, 98500
Справа № 101/3192/13-а
07 лютого 2014 року Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого - судді Хотянової В.В.
при секретарі - Дороніної Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Алушті АР Крим справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим про визнання протиправною відповідь про відмову перерахувати пенсію з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпечення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
встановив:
11 липня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим у якому просить: визнати протиправною відповідь Голованого управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим від 17.06.2013 року № 1301/С-11 про відмову перерахувати пенсію з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпечення та зобов*язати Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим провести перерахунок пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці Кримського інтернат-ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою від 09.11.2011 року.
Вимоги мотивовані тим, що наказом Міністра Оборони України від 20 липня 2011 року № 724 позивача було звільнено в запас по п. “б” частини 6 статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” (за віком) з посади командира роти - старшого офіцера-вихователя Республіканського навчального закладу “Кримський інтернат-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою”. На підставі наказу начальника Республіканського навчального закладу «Кримський інтернат-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» позивача було виключено із списків навчального закладу та всіх видів забезпечення з 29 серпня 2011 року. Після звільнення до Військового комісаріату АР Крим для призначення позивачу пенсії були направлені довідки про грошове забезпечення по формі 21 та довідки додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням, де серед щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій була вказана доплата до попереднього грошового забезпечення.
В січні 2012 року позивачу була призначена Управлінням пенсія за вислугою років, розмір якої виявився нижчим, ніж передбачено ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", оскільки при розрахунку розміру пенсії не була врахована сума “доплати до попереднього грошового забезпечення”, яка виплачувалась відповідно до Постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007р. та Постанови КМУ 07.02.2001р. № 104(із змінами внесеними згідно Постанови КМУ від 09.04.08 № 322), вказана у довідці, що була видана Кримським інтернат-ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Позивач 06 червня 2013 року звернувся до ГУ ПФУ України в АР Крим з проханням провести перерахунок розміру пенсії з жовтня 2011 року з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з довідки про грошове забезпечення по формі 21 та довідки про додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням, які йому були видані Республіканським навчальним закладом «Кримський інтернат-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою».
19 червня 2013 року на адресу позивача надійшов лист від ГУ ПФУ АР Крим від 17.06.2013 № 1301/С-11, в якому зазначалося, що пенсія призначена позивачу без врахування щомісячної доплати, як різниці між розміром грошового забезпечення (без премії), встановленим до набуття чинності Постанови КМУ № 322 (в дії з 12.04.2008) та розміром грошового забезпечення, встановленим за новими умовами, оскільки посадовий оклад до 01.01.2008 виплачувався позивачу в розмірах, передбачених для цивільних працівників, а не в розмірах, встановлених для військовослужбовців.
Додаткове грошове забезпечення виплачувалося позивачу щомісячно та з нього проводились відповідні відрахування до Пенсійного фонду України. Таким чином позивач вважає, що дії відповідача по відмові в перерахуванні йому пенсії є протиправними.
Позивач в судовому засіданні адміністративний позов підтримав та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнав.
Вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Матерілами справи встановлено , що наказом Міністра Оборони України від 20 липня 2011 року № 724 позивача було звільнено в запас по п. “б” частини 6 статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” (за віком) з посади командира роти - старшого офіцера-вихователя Республіканського навчального закладу “Кримський інтернат-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою”. На підставі наказу начальника Республіканського навчального закладу «Кримський інтернат-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» позивача було виключено із списків навчального закладу та всіх видів забезпечення з 29 серпня 2011 року. Після звільнення до Військового комісаріату АР Крим для призначення позивачу пенсії були направлені довідки про грошове забезпечення по формі 21 та довідки додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням, де серед щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій була вказана доплата до попереднього грошового забезпечення.
В січні 2012 року позивачу була призначена Управлінням пенсія за вислугою років, розмір якої виявився нижчим. Позивач 06 червня 2013 року звернувся до ГУ ПФУ України в АР Крим з проханням провести перерахунок розміру пенсії з жовтня 2011 року з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з довідки про грошове забезпечення по формі 21 та довідки про додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням, які йому були видані Республіканським навчальним закладом «Кримський інтернат-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою».
19 червня 2013 року на адресу позивача надійшов лист від ГУ ПФУ АР Крим від 17.06.2013 № 1301/С-11, в якому зазначалося, що пенсія призначена позивачу без врахування щомісячної доплати, як різниці між розміром грошового забезпечення (без премії), встановленим до набуття чинності Постанови КМУ № 322 (в дії з 12.04.2008) та розміром грошового забезпечення, встановленим за новими умовами, оскільки посадовий оклад до 01.01.2008 виплачувався позивачу в розмірах, передбачених для цивільних працівників, а не в розмірах, встановлених для військовослужбовців.
Зазначені дії відповідача, щодо надання відповіді від 17.06.2013 року про відмову перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпеченння є прротиправними виходячи з наступного.
Відповідно до ст.155 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 за відрядженими до державних органів, установ і організацій військовослужбовцями та членами їх сімей зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законодавством для військовослужбовців. Виплата грошового забезпечення та надання інших видів забезпечення відрядженим військовослужбовцям здійснюється у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Пенсійне забезпечення звільнених у запас або відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
Відповідно до ст.43 ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п.1, 1-1 Постанови КМУ від 07.02.2001р. № 104 військовослужбовцям, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ виплачується грошове забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних сил України. При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів-грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ. У разі зменшення у зв'язку з внесенням змін до цієї постанови розміру грошового забезпечення (без премії) військовослужбовцям, особам начальницького складу на час служби на займаній посаді або в разі переведення в інтересах служби на рівноцінну або вищу посаду чи здійснення організаційно-штатних заходів встановлюється щомісячна доплата, яка визначається як різниця між розміром грошового забезпечення (без премії), установленим до набрання чинності цією постановою, і розміром грошового забезпечення, установленим за новими умовами.
Пунктом 8 постанови KM України від 07.11.2007 № 1294 року “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”встановлено, що у разі зменшення у зв'язку з прийняттям цієї постанови розміру грошового забезпечення (без премії) в окремих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу на період їх служби на займаній посаді та у військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яким передбачено збереження умов грошового забезпечення за попередньою посадою, установлюється щомісячна доплата, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення (без премії), встановленим до набрання чинності цією постановою, і грошовим забезпеченням, установленим за новими умовами.
Згідно зі статтями 69, 71 КАС України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі викладеного, суд вважає протиправною відповідь Голованого управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим від 17.06.2013 року № 1301/С-11 про відмову перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпечення та зобов*язує Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці Кримського інтернат-ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою від 09.11.2011 року.
Доводи представника відповідача про те, що провадження по справі повинно бути закрито, так як аналогічна справа було розглянута, спростовується тим, що ухвала суду від 27 серпня 2013 року про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в АР Крим про визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим від 17 червня 2013 року № 1301/с-11 про відмову перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпечення та зобов*язання здійснити перерахунок пенсії скасована ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 04.11.2013 року, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду (а.с.84-85).
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1, 2, 8-11, 69-71, 86, 138, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим про визнання протиправною відповідь про відмову перерахувати пенсію з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпечення та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити.
Визнати протиправною відповідь Голованого управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим від 17.06.2013 року № 1301/С-11 про відмову перерахувати пенсію ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до попереднього грошового забезпечення.
Зобов*язати Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці Кримського інтернат-ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою від 09.11.2011 року.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга подається до Апеляційного Адміністративного суду міста Севастополя через Алуштинський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а для осіб які брали участь у справі, але не були присутні при проголошенні постанови, протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Алуштинського
міського суду В.В.Хотянова